Esőben is tömeges részvétel

2017.08.23.

Balzam Bence és Goran Vendlener lettek az abszolút bajnokok a 36. Nemzetközi atlétikai és úszómaratonon.

Augusztus 12-én csepergő esőben és tömeges részvétellel, szép számú közönség előtt rendezték meg a 36. nemzetközi futó- és úszómaratont Magyarkanizsán. A szervező magyarkanizsai önkormányzat nevében Fejsztámer Róbert polgármester köszöntötte a résztvevőket. A maratont több korosztályban rendezték meg, az óvodásoktól kezdve a veteránokig. A verseny mindegyik részvevője érmet, pólót, a dobogós helyezettek serleget és különdíjat kaptak. A maratonon szép számú hazai és külföldi versenyző vett részt. A magyarkanizsaiak ezúttal is tömegesen és sikeresen szerepeltek, mivel több dobogós helyezést is szereztek.

Délelőtt tartották meg az úszómaratont, amelyen összesen 186 úszó vett részt, délután pedig megrendezték a futómaratont összesen 246 futó részvételével a város utcáin, a rajt és a cél is a Tisza-parti strand volt.