| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Egy délután Arannyal elnevezéssel irodalmi és képzőművészeti versenyt tartottak az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában. Az eseményen mintegy 70 községbeli gyermek vett részt, akik több kategóriában is indulhattak. A verseny feladatai a költő munkásságára és a történelmi korára épültek. A megmérettetés fő célja, hogy a tanulók minél jobban megismerjék Arany János életét.
Horvát Alexandra tanuló elmondta: „Én most Arany János ... |
|
|
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak.
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ... |
|
|
Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta.
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet.
Hubai Olivér tanuló ... |
|
|
Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ... |
|
|
A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában.
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén.
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Befejeződött az oromi Szeplőtelen Szűz Mária Szíve katolikus templom belterének felújítása. A beruházás másfél millió dinárból valósult meg. Az oromi templom felújítása 2014-ben a nyílászárók cseréjével kezdődött, idén pedig a beltér teljes felújítása valósult meg. A felújított templomot megtekintette Nyilas Mihály, a tartományi kormány alelnöke, aki szerint szerény, de nagyon jelentős a felújítás. A munkálatokhoz 400 ezer dinárt a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság biztosított, az oromi, újfalusi és völgyesi hívek adományaiból 800 ezer dinár gyűlt össze, a maradék 300 ezer dinárt pedig az oromi helyi közösség különítette el erre a célra.
Ebből a pénzből megújult a villanyhálózat, a mennyezetre új burkolat és lámpatestek kerültek és elvégezték a templom teljes belső festését is – mondta el Utasi Jenő plébános. A következő időszakban a templom tetőszerkezetének cseréjét és a templomkert szépítését szeretnék megvalósítani Oromon.
Bővebben:
Letöltés: Új ruhában az oromi templom beltere
Felújították az oromi templomot
Megújult az oromi templom beltere
Felújították az oromi templomot
|
|
Fotó: Kónya Róbert
|
|
|
|