| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.22.
Évadzárót tartott a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület

A Művelődési Ház színpadán a néptánccsoportok és az énekesek ízelítőt adtak mindabból, amit az elmúlt hónapok során elsajátítottak, és amivel számos hazai és külföldi sikert is bezsebeltek. 
Évadzáró műsorral búcsúztatta az idei idényt a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület vasárnap.  


A vasárnap délután érkező heves zápor sem szegte kedvüket - megtelt a Művelődési Ház terme, sokan voltak kíváncsiak ...

   2026.06.22.
A 135. évforduló

Vasárnap kora reggel tűzoltókocsik hangjára, szirénázásra ébredhettek a martonosiak. A Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték ekkor, melyre több mint 500 tűzoltó gyűlt össze. Stílusosan egy községi tűzoltóverseny keretein belül ünnepeltek. 


A felvonulás már reggel hétkor elkezdődött, nem is akárhogy, hisz a helyi közösség épülete elől indult a menet a focipályára, ahol a verseny zajlott. ...

   2026.06.22.
A Kövidinkától a Furmintig

Tavaly tartották meg először Horgoson azt az eseményt, melynek középpontjába a bort helyezték, ám már akkor látszott, hogy ez sokkal többről szól. A Nyitott pincék nem csak a horgosi borok népszerűsítését tűzte ki célul, hanem azt is eredményezi, ami ma oly ritka a világban: összehozza az embereket. Lágy zeneszó mellett, kényelmesen, fehéret, vöröset és rosét ízlelgetve, finoman az érzékeknek és a léleknek is kedvez az ilyen összejövetel. 


   2026.06.18.
Véradók Világnapja Magyarkanizsán

Fennállásának 150. évfordulóját ünnepli idén a Vöröskereszt. A magyarkanizsai szervezet a hagyományokhoz híven idén is megemlékezett a Véradók Világnapjáról, amelynek keretében elismerésben részesítették a többszörös véradókat. A rendezvénnyel a véradás fontosságára kívánták felhívni a figyelmet.  


A városháza nagytermében megrendezett ünnepségen a 100., a 75., az 50. és a 35. alkalommal vért adó személyek vehettek át ...

   2026.06.18.
Ismét megnyílnak a borospincék Horgoson

A tavalyi siker után idén is megtartják a Nyitott pincék rendezvényt Horgoson. Június 20-án négy helyi borász várja a látogatókat, akik maguk állíthatják össze borkóstoló útvonalukat. 


Második alkalommal nyílnak meg a horgosi borospincék a látogatók előtt. A Nyitott pincék elnevezésű rendezvényt június 20-án, szombaton 14 órától tartják meg Horgoson. A program célja, hogy kötetlen, baráti hangulatban mutassa be a helyi borkultúrát, ...

 
Keresés
 

   2015.10.20.
Jazz, improvizatív zene: Kontraszt Trió

Hosszú kihagyás után a három muzsikus a 2011-es Médiawave fesztiválon lépett fel újra együtt egy alkalminak induló formációként. E fesztivál ideje alatt halt meg Szabados György, akit mesterüknek, tanítójuknak tiszteltek. Akkor döntötték el, hogy az újrakezdett együttmuzsikálást folytatniuk kell. Ennek a folytatásnak az eredménye a Trio Kontraszt. Kontrasztok címen Bartók Béla írt egy kamaratriót, zongora-klarinét-hegedű felállásra. 3 különböző hangzás és 3 különböző egyéniség együttműködésére. Akárcsak ebben a hármasban is. Sokféle rétegből fölhozott zene olvad e trióban szerves egésszé, a Lassú utca pl. egy tenorszaxofonon elsóhajtott lassú jazzballada, a Barbár osztinátó szabadosi sodrású zene, hangulatában Az esküvő-albumot idézi. A koncerten hallhatjuk az egyik legszebb kortárs dallamot, a Madárszerető c. darabban, amelynek fuvolatémája akár népdal is lehetne. És különleges kontrasztokból is kapunk olykor villanásnyi sajátos miniatúrákat. 
A trió első lemezbemutató koncertja 2014-ben volt Budapesten, az Opus Jazz kávéházban.

Kovács Tickmayer István - zongora 
Grencsó István – tenor szaxofon, fuvola, basszusklarinét
Geröly Tamás - dob

Grencsó István fúvós még a múltszázad 80-as éveiben robbant be a köztudatba és a magyar jazz életbe a szombathelyi Masina együttessel, benne mostani másik zenészpartnerével, Geröly Tamással, az ütőhangszerek avatott mesterével. Aztán évekig külön utakon jártak, s leginkább a 2011-ben elhunyt Szabados György zongorista munkáinál találkoztak. A zenekar másik tagja, Kovács-Tickmayer István vajdasági zeneszerzőként és zongoristaként lett ismert művész. A 80-as évek Újvidékén az ottani zenei események egyik szervezője is volt. Innen ered barátsága a magyar improvizátorok akkori nagyjaival (Dresch Mihály, Grencsó, Szabados, stb.). A szerbiai háborúk elől elmenekülve 1991-től Franciaországban él. Munkásságát mind a jazz, mind a kortársi műzene közönsége jegyzi. Grencsóval több közös lemezen, együttesben is szerepelt együtt (például a Tickmayer Formatio 1988-as újvidéki lemeze, stb.). Geröly Tamás Grencsó Masina együttesével indult, majd Budapestre érve a Dresch kvartettban és Szabados György vezette MAKUZ-ban dobolt. 1986 és 1989 között a Bartók Béla Konzervatórium Jazz Tanszakán tanult, tanárai Kovács Gyula és Nesztor Iván voltak.
Mesterével, Szabados Györggyel 1984-től egészen Szabados haláláig dolgozott több felállásban is (MAKUZ, Szabados Trió). 1990-1999 között a Dresch Quartet tagja volt, illetve Dresch Mihály társaságában azóta is együtt zenél Berecz András énekes-mesemondóval és Juhász Zoltán furulyással. 1999 és 2007 között a Dél-Alföldi Szaxofonegyüttesben zenélt. 2004-től 2007-ig újra az iskolapadba ült: az Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékén tanult. Ekkor alakult első zenekara, a Tiszavirág, amely nevéhez híven hamar fel is oszlott. Ugyanebben az időszakban az autentikus moldvai és gyimesi zenét játszó Tatros együttesben is játszott. A Franciaországban élő és alkotó Nagy József táncos-koreográfus több darabjában is szerepelt zenészként, legutóbb a Mezei Szilárddal és Márkos Alberttel trióban.
Az elmúlt közel harmincöt év során olyan zenészekkel állt egy színpadon, mint Peter Kowald, Paul Termos, Roscoe Mitchell, Dukay Barnabás, Laurent Blondiau, Michel Massot, Marilyn Mazur, Claude Tchamitchian, Johannes Bauer, Ágoston Béla, Aki Takase vagy Frank London.
1991 és 2008 között a Postás Zeneiskola, 2008 óta pedig a Bartók Béla Konzervatórium dobtanára.  Legújabb formációja a zzaJ.H Quartet, melyben Kováts Gergővel, Mákó Miklóssal és Ajtai Péterrel zenél együtt. Emellett Gadó Gábor együttesének, illetve a Kvartonus Quartetnek is tagja.

A különleges hangulatú koncertet a magyarkanizsai Art Caféban láthatják, /Fő tér 9./, október 24-én, szombaton 21 órától.
A belépés díjtalan, helyfoglalás ajánlott: 024-415-0370, 024-4879-200

Hosszú kihagyás után a három muzsikus a 2011-es Médiawave fesztiválon lépett fel újra együtt egy alkalminak induló formációként. E fesztivál ideje alatt halt meg Szabados György, akit mesterüknek, tanítójuknak tiszteltek. Akkor döntötték el, hogy az újrakezdett együttmuzsikálást folytatniuk kell. Ennek a folytatásnak az eredménye a Trio Kontraszt. Kontrasztok címen Bartók Béla írt egy kamaratriót, zongora-klarinét-hegedű felállásra. 3 különböző hangzás és 3 különböző egyéniség együttműködésére. Akárcsak ebben a hármasban is. Sokféle rétegből fölhozott zene olvad e trióban szerves egésszé, a Lassú utca pl. egy tenorszaxofonon elsóhajtott lassú jazzballada, a Barbár osztinátó szabadosi sodrású zene, hangulatában Az esküvő-albumot idézi. A koncerten hallhatjuk az egyik legszebb kortárs dallamot, a Madárszerető c. darabban, amelynek fuvolatémája akár népdal is lehetne. És különleges kontrasztokból is kapunk olykor villanásnyi sajátos miniatúrákat. 
A trió első lemezbemutató koncertja 2014-ben volt Budapesten, az Opus Jazz kávéházban.

Kovács Tickmayer István - zongora 
Grencsó István – tenor szaxofon, fuvola, basszusklarinét
Geröly Tamás - dob

Grencsó István fúvós még a múltszázad 80-as éveiben robbant be a köztudatba és a magyar jazz életbe a szombathelyi Masina együttessel, benne mostani másik zenészpartnerével, Geröly Tamással, az ütőhangszerek avatott mesterével. Aztán évekig külön utakon jártak, s leginkább a 2011-ben elhunyt Szabados György zongorista munkáinál találkoztak. A zenekar másik tagja, Kovács-Tickmayer István vajdasági zeneszerzőként és zongoristaként lett ismert művész. A 80-as évek Újvidékén az ottani zenei események egyik szervezője is volt. Innen ered barátsága a magyar improvizátorok akkori nagyjaival (Dresch Mihály, Grencsó, Szabados, stb.). A szerbiai háborúk elől elmenekülve 1991-től Franciaországban él. Munkásságát mind a jazz, mind a kortársi műzene közönsége jegyzi. Grencsóval több közös lemezen, együttesben is szerepelt együtt (például a Tickmayer Formatio 1988-as újvidéki lemeze, stb.). Geröly Tamás Grencsó Masina együttesével indult, majd Budapestre érve a Dresch kvartettban és Szabados György vezette MAKUZ-ban dobolt. 1986 és 1989 között a Bartók Béla Konzervatórium Jazz Tanszakán tanult, tanárai Kovács Gyula és Nesztor Iván voltak.
Mesterével, Szabados Györggyel 1984-től egészen Szabados haláláig dolgozott több felállásban is (MAKUZ, Szabados Trió). 1990-1999 között a Dresch Quartet tagja volt, illetve Dresch Mihály társaságában azóta is együtt zenél Berecz András énekes-mesemondóval és Juhász Zoltán furulyással. 1999 és 2007 között a Dél-Alföldi Szaxofonegyüttesben zenélt. 2004-től 2007-ig újra az iskolapadba ült: az Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékén tanult. Ekkor alakult első zenekara, a Tiszavirág, amely nevéhez híven hamar fel is oszlott. Ugyanebben az időszakban az autentikus moldvai és gyimesi zenét játszó Tatros együttesben is játszott. A Franciaországban élő és alkotó Nagy József táncos-koreográfus több darabjában is szerepelt zenészként, legutóbb a Mezei Szilárddal és Márkos Alberttel trióban.
Az elmúlt közel harmincöt év során olyan zenészekkel állt egy színpadon, mint Peter Kowald, Paul Termos, Roscoe Mitchell, Dukay Barnabás, Laurent Blondiau, Michel Massot, Marilyn Mazur, Claude Tchamitchian, Johannes Bauer, Ágoston Béla, Aki Takase vagy Frank London.
1991 és 2008 között a Postás Zeneiskola, 2008 óta pedig a Bartók Béla Konzervatórium dobtanára.  Legújabb formációja a zzaJ.H Quartet, melyben Kováts Gergővel, Mákó Miklóssal és Ajtai Péterrel zenél együtt. Emellett Gadó Gábor együttesének, illetve a Kvartonus Quartetnek is tagja.

A különleges hangulatú koncertet a magyarkanizsai Art Caféban láthatják, /Fő tér 9./, október 24-én, szombaton 21 órától.
A belépés díjtalan, helyfoglalás ajánlott: 024-415-0370, 024-4879-200