| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.28.
Egy délután Arannyal

Egy délután Arannyal elnevezéssel irodalmi és képzőművészeti versenyt tartottak az oromhegyesi Arany János Általános Iskolában. Az eseményen mintegy 70 községbeli gyermek vett részt, akik több kategóriában is indulhattak. A verseny feladatai a költő munkásságára és a történelmi korára épültek. A megmérettetés fő célja, hogy a tanulók minél jobban megismerjék Arany János életét. 
Horvát Alexandra tanuló elmondta: „Én most Arany János ...

   2025.11.28.
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv

Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak. 
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ...

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

 
Keresés
 

   2015.09.16.
A pihenőközpontba látogatott Davenport és Diettmann

A magyarkanizsai migráns pihenőközpontba látogatott szeptember 15-én Michael Davenport, az Európai Unió szerbiai missziójának vezetője és Axel Diettmann, Németország belgrádi nagkövete. A diplomaták a pihenőközpont állapotára, ellátottságára, szükségleteire voltak kíváncsiak. A helyszínen szerzett tapasztalatok alapján a két diplomata megállapította, hogy a magyarkanizsai tranzitállomás jól működik, amihez további támogatást ígértek. Axel Diettmann német nagykövet szerint Szerbia úgy viszonyul a migránsokhoz, mintha már uniós tagország lenne. A német kormány külön gyorssegélyt utalt ki a nyugat-balkáni államok számára, hogy fedezni tudják kiadásaikat.

Noha délelőtt a táborhely szinte teljesen üres volt, a vendégek úgy értékelték, hogy a migránsáradat folytatódni fog, amire fel kell készülni. Ezen fáradozik a Vöröskereszt szervezete is, hiszen a diplomatákkal egy időben a vásártéri pihenőközpontban járt a tartományi és a szerbiai Vöröskereszt küldöttsége is, akik a magyar határ lezárásával megváltozott helyzetből fakadó feladatokat egyeztették magyarkanizsai kollégáikkal.

Bővebben:



Letöltés: Még nem tudni, mit hoz a holnap: Aleksandar Vučić, Michael Davenport és Axel Diettmann is a tranzitközpontban – Teljes határzár Magyarország felé – A migránsok Horvátországnak veszik az irányt


http://pannonrtv.com/web2/?p=228584