| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.08.18.
A hagyományaink éltető ereje

Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ...

   2025.08.18.
Nagycsaládok Magyarkanizsán

Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.  
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.  
A csapatokat a Vajdasági ...

   2025.08.15.
Táncra hívták a nyarat a mazsorettek Horgoson

Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett. 
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt. 
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ...

   2025.08.14.
Lábteniszbajnokság Magyarkanizsán

A megmérettetésre összesen 24 csapat nevezett. A párosok a héten minden délután pályára lépnek, hogy eldöntsék az idén ki lesz a legjobb. 
Évről évre egyre több csapatot vonz a lábteniszbajnokság a magyarkanizsai Tisza-partra. Idén közel ötvenen neveztek be, akik mind győzni érkeztek. Sokan közülük rendszeresen sportolnak, de mint mondják, ez még nem feltétele a helyezésnek, ugyanis a csapatok egyre jobban fejlődnek. 
Dalibor Crkvenjakov ...

   2025.08.14.
Vegyszermentes, egészséges és finom

Hollóék csaknem húsz éve játszadoztak el a gondolattal, hogy növénytermesztésbe kezdenek, majd meg is valósították az álmukat, létrehoztak egy tekintélyes méretű biogazdaságot. Kezdetben fűszernövényekkel foglalkoztak, de gyorsan kiderült, hogy felénk erre nem igazán van kereslet, így  belevágtak a növénytermesztésbe. Azóta a nevük ismertté vált, hisz a jó portéka híre gyorsan terjed. A környéken házhoz mennek a vásárlók, de nagyobb mennyiség esetén, ...

 
Keresés
 

   2015.05.18.
Martonosi vérengzés

Hétszeres gyilkosság történt vasárnap Martonoson. A szombati lakodalmon Rade Šefer, 55 éves zentai lakos, az újdonsült örömapa összeszólalkozott feleségével, Rózsával. Nem hivatalos értesülések szerint az incidens után hazament, majd vasárnap délelőtt vadászpuskájával előbb Oromon, később Martonoson oltotta ki összesen hat ember életét, őt pedig lelőtték.

A tragédia helyszínén, a martonosi főutcában még vasárnap délután is tartott a helyszínelés. A ház elkerítve, előtte rendőrautók és halottaskocsi állt.

Tévéstábok hada lepte el a Tisza-menti falut. Meg nem erősített hírek szerint a gyilkosságsorozat gyanúsítottja délelőtt 8 óra körül először Oromra ment, ahol lelőtte felesége szüleit, Tratyik Jenőt és Rózsát, majd Martonosra hajtott, és rárontott az ebédhez készülődő házigazdákra és vendégeikre. Vadászpuskájával megölte menyét, Bajtai Natáliát, valamint annak apját, Bajtai Sándort és saját feleségét, Rózsát is, akitől az RTS értesülése szerint egy hónapja elvált.

Eltérőek az információk arról, hogy a vőlegény, Vlastimir hogyan élhette túl a tragédiát, a Szerbiai RTV úgy tudja, azért maradt életben, mert nem tartózkodott a házban, hanem egy melléképületben volt. A Blic forrása szerint a fiú a tragédia idején aludt, nem is tudta, mi történik körülötte.

Kamerán kívül a nagymama elmondta, hogy tudomása szerint Rade Šefert az egyik vendég fékezte meg, aki kitépte kezéből a puskát és lelőtte vele a dühöngő férfit. A helyiek ilyen tragédiára nem emlékeznek a faluban. Hivatalos rendőrségi közlemény holnapra várható.

Bővebben:



Letöltés: Vérfürdő Martonoson


http://pannonrtv.com/web/?p=204931

http://pannonrtv.com/web/?p=205018

http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/18610/Martonosi-tragedia-fordulat-a-nyomozasban.html

http://www.magyarszo.com/hu/2708/kozelet_kekfeny/127281/Trag%C3%A9dia-Martonoson---h%C3%A9t-ember-halt-meg.htm

http://www.magyarszo.com/hu/2708/kozelet_kekfeny/127284/%E2%80%9EA-barackp%C3%A1link%C3%A1t-elk%C3%A9sz%C3%ADtettem%E2%80%9D.htm

http://www.magyarszo.com/hu/2708/kozelet_kekfeny/127285/Csendes-visszah%C3%BAz%C3%B3d%C3%B3-emberekb%C5%91l-csal%C3%A1dirt%C3%B3k.htm

http://www.magyarszo.com/hu/2708/kozelet_kekfeny/127296/Martonosi-m%C3%A9sz%C3%A1rl%C3%A1s-A-tettes-nem-%C3%B6ngyilkos-lett-lel%C5%91tt%C3%A9k!.htm

http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/18607/Csaladi-tragedia-Martonoson--het-halott.html

http://www.vajma.info/cikk/tukor/6414/Miert-teszunk-ugy--mintha-nem-latnank.html

http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/18612/A-martonosi-verengzes-elkovetojevel-egy-fejere-mert-utes-vegzett.html

http://www.magyarszo.com/hu/2709/kozelet_kekfeny/127321/Martonosi-trag%C3%A9dia-Emmanuel-Danjon-egy-sz%C3%A9kkel-m%C3%A9rt-hal%C3%A1los-%C3%BCt%C3%A9st-a-gyilkosra.htm

http://www.magyarszo.com/hu/2709/kozelet_kekfeny/127318/Mi-t%C3%B6rt%C3%A9nt-Martonoson-%C3%A9s-Oromon.htm

http://pannonrtv.com/web/?p=204931

http://pannonrtv.com/web/?p=205018

http://www.magyarszo.com/hu/2710/kozelet_riport/127346/Egy-f%C3%A9rfi-pusk%C3%A1val-a-kez%C3%A9ben-kiszaladt.htm

https://www.youtube.com/watch?v=I3mT0a5bRjY

http://www.rtv.rs/hu/kr%C3%B3nika/folytat%C3%B3dik-a-nyomoz%C3%A1s-a-martonosi-m%C3%A9sz%C3%A1rl%C3%A1s-%C3%BCgy%C3%A9ben_600646.html

http://www.rtv.rs/hu/vajdas%C3%A1g/%C3%B6ld%C3%B6kl%C3%A9s-martonoson-heten-meghaltak_600466.html