| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

2024.05.07.
Dunán innen, Tiszán túl

Horgoson május 4-én, szombaton délelőtt kezdődött és az estébe nyúlt a Dunán innen, Tiszán túl Kárpát-medencei ifjúsági népművészeti tehetségkutató verseny vajdasági előválogatója, amelynek fővédnöke Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes volt, aki ugyanakkor már évek óta a zsűri tagja is.
A tehetségkutató iránt Vajdaságban is egyre nagyobb az érdeklődés, mondta kérdésünkre Csányi Tamara, a program koordinátora.

2024.05.07.
Maliról érkezett orvos is gyógyítja a horgosiakat

Oumar Guikiné jól érzi magát a Tisza mentén.
Magyarkanizsa község tizenhárom településének lakói folyamatos orvosi ellátásban részesülhetnek, amikor arra szükség van. Az egészségügy azonban nem ritkán ütközik nehézségekbe, főleg annak következtében, hogy napjainkban egyre kevesebben választják az orvosi hivatást, illetve egyre többen vállalnak máshol munkát. Ennek ellenére folyamatosan küzdenek azért, hogy mindenki megfelelő kezelést kapjon.

2024.05.07.
Újraéledt az asztalitenisz Oromon

A helyi közösség és a vállalatok támogatásával az elkövetkező időszakban a régi iskola épületében mindennap lehetőség adódik a helyieknek arra, hogy kipróbálhassák, megtanulhassák ezt a sportágat, vagy épp versenyeket szervezzenek.
Oromon az 1990-es évekig igen komolyan űzték az asztaliteniszt, több ligában is játszottak, és táborokat is szerveztek a sportolóknak.
Nagy Bata Károly mesélte: „Horgos és Kanizsa voltak a legjobbak, ...

2024.05.07.
Felkészülten várják a nyarat

Május 4-én, délután kicsi, de annál lelkesebb csapat verődött össze a magyarkanizsai Tisza-parton lévő Strandháznál. Az Ifjúsági Iroda fiataljai már megszokott, leginkább nyári találkozóhelyként használják a kis épületet, melyet kicsinosítottak, de minden idénykezdetkor ráfér egy kis tatarozás. Most a kellemeset egybekötötték a hasznossal, és a takarítást egy kis közös főzőcskézés is színesebbé tette.
A fiatalok belül és kívül is felfrissítették ...

2024.05.07.
Anyák napi szentmise és szoborszentelés Martonoson

Anyák napi ünnepi szentmisét tartottak Martonoson a Mária neve templomban, a templom kertjében pedig felszentelték az újonnan felállított Szűzanya szobrot.
Az istentiszteleten Savelin Zoltán plébános az anyai szerep fontosságáról és miértjéről tartott prédikációt, majd áldásban részesítette a misén jelenlévő édesanyákat.
Az eseményen megáldották Szabados Gizella legutóbbi zarándokútjáról, Međugorjéból hozott Szűzanya szobrát, ...

Keresés
| Sport |

2015.01.27.
Magyarkanizsai évértékelő

A magyarkanizsai Potisje Birkózóklub a különböző kötöttfogású bajnokságokon és versenyeken eredményes évet zárt 2014-ben. A Potisje az I. liga bajnokságában az 5. helyen végzett 20 ponttal, és csak egy lépés hiányzott a rájátszásban való részvételhez.

A Potisje az országos bajnokságokon csapatversenyben a felnőtt korosztályban a hetedik lett 19 ponttal, két bronzéremmel, az ifjúsági korosztályban a negyedik lett 14 ponttal, egy arany- és két bronzéremmel, a serdülő korosztályban a második helyen végzett 24 ponttal, két arany- és két ezüstéremmel, az idősebb pionír korosztályban a harmadik lett 22 ponttal, két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel, a fiatalabb pionír korosztályban pedig első helyet szerzett 31 ponttal, két arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel.

Az országos kupaversenyeken, amelyeket dupla fordulós rendszerben szerveztek, csapatversenyben a Potisje felnőtt korosztályban tizedik lett 6 ponttal, két bronzéremmel, az ifjúsági korosztályban a második helyen végzett 49 ponttal, négy arany-, két ezüst- és három bronzéremmel, a serdülő korosztályban a második helyen végzett 47 ponttal, öt arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel, az idősebb pionír korosztályban a második helyen végzett 47 ponttal, négy arany-, egy ezüst- és négy bronzéremmel, a fiatalabb pionír korosztályban első helyet szerzett 73 ponttal, hat arany-, két ezüst- és hét bronzéremmel.

A Vajdaság-bajnokságokon csapatversenyben a Potisje felnőtt korosztályban a második helyen végzett 24 ponttal, két arany- és három bronzéremmel, az ifjúsági korosztályban negyedik lett 19 ponttal, két arany és egy bronzéremmel, a serdülő korosztályban a harmadik helyen végzett 22 ponttal, két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel, az idősebb pionír korosztályban harmadik helyen végzett 23 ponttal, két arany- és három bronzéremmel, a fiatalabb pionír korosztályban első helyet szerzett 45 ponttal, öt arany- és három bronzéremmel.

A Potisje birkózói szépen teljesítettek a szabadfogású bajnokságokon is. Az országos bajnokságokon csapatversenyben a Potisje felnőtt korosztályban a tizenegyedik lett 5 ponttal, egy ezüstéremmel, az ifjúsági korosztályban nem rendeztek országos bajnokságot, a serdülő korosztályban első helyet szerzett 26 ponttal, három arany- és egy ezüstéremmel, az idősebb pionír korosztályban az első helyen végzett 29 ponttal, három arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel, a fiatalabb pionír korosztályban első helyet szerzett 45 ponttal, négy arany-, két ezüst- és két bronzéremmel.

A Potisje női birkózói a szabadfogású országos felnőttbajnokságon egy aranyérmet nyertek, itt a csapatokat nem rangsorolták. A Potisje csapatversenyben az ifjúsági korosztályban az osztott második–harmadik helyen végzett 5 ponttal egy ezüstéremmel, a serdülő korosztályban második helyet szerzett 7 ponttal egy bronzéremmel, az idősebb pionír korosztályban az első helyen végzett 22 ponttal, két arany- és egy ezüstéremmel, a fiatalabb pionír korosztályban első helyet szerzett 14 ponttal, két aranyéremmel.

A Magyarkanizsán rendezett mediterrán bajnokságon az országos válogatott tagjaiként a Potisje birkózói összesen 13 érmet (4 arany, 4 ezüst, 5 bronz) nyertek, és nyolc pontot érő helyezést értek el. Két-két aranyérmet szerzett Nagy Szebasztián és Vadász Anna, ezüstérmes lett Dejan Petrović, Vrábel Ákos, Đoko Gan és Fábián Anna, két-két bronzérmet nyert Đoko Gan és Slejher Tamás, egyet pedig Lőrinc Rudolf.