| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Az oromhegyesi XVIII. Traktorfesztivál adott otthont a JERICO IPA-projekt nyílt napjának. Az eseményen az érdeklődők testközelből ismerkedhettek meg az önkéntes tűzoltók munkájával és a katasztrófavédelem világával.
A rendezvény egyik leglátványosabb programpontja az égő gépjármű oltásának bemutatója volt. Emellett hagyományőrző tűzoltó-bemutató, tűzoltó jármű- és felszereléskiállítás, valamint az önkéntes tűzoltóság ...
|
|
|
Vajda Anna és BT Coco Chanel nevű lova bizonyult a leggyorsabbnak, és magabiztos teljesítményével megnyerte a kishuszár futamot a 14. Vajdasági Vágtán. Győzelmének köszönhetően kivívta a részvétel jogát az idei szilvásváradi Nemzeti Vágtán, ahol Vajdaságot képviselheti.
Vajda Anna, a Kishuszár Vágta győztese elmondta: „Mi nemrég kezdtünk el együtt dolgozni, de annyi idő alatt szerintem nagyon jól össze tudtunk szokni, bár igaz, hogy ...
|
|
|
A különleges családi gyűjteményben több lepkefaj, lepkehernyók, és sáskák is megtekinthetők.
A tulajdonosok idén egy kibővített, nagyobb területtel készültek, ahol a színpompás lepkék mellett közel százféle virág is várja az érdeklődőket. A Lepkeotthon egész nyáron, egészen az őszi hónapokig fogadja látogatókat Magyarkanizsán.
Rekecki Csaba elmondta: „Nagyon sokan megkerestek minket a Facebookon, és reméljük, hogy ...
|
|
|
Május 31-én, vasánap kora reggel tülköltek és felzúgtak a traktorok Oromhegyesen, a Garden diszkó udvarában, ahol a nagy múltú rendezvényt tartották. A járművek között a hatvanévestől a legújabbakig, a legegyszerűbbtől a legkülönlegesebbig bőséges volt a felhozatal. Ahogy azt a fő szervező Bilicki Nándortól megtudtuk, a végső számlálásnál kiderült, hogy 221 traktor vett részt a fesztiválon.
A nagykorú, ebben az évben épp 18 éves ...
|
|
|
Az irodalmi kalandtúra minden évben új tartalmakkal indul útjára, sok keréken. A kerékpározó fiatalok fesztiválja idén rendhagyó módon Magyarkanizsán kezdődött, majd Szegeden és Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A fesztivál résztvevői a gyülekező után a Gyógyfürdőben landoltak a jó meleg gyógyvízben, ahol az első programot tartották, a Tolnai-wellnesst. Mint ahogy már az elnevezés is sejteti, Magyarkanizsa szülöttjét, Tolnai Ottót és szövegeit hívták segítségül ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
A Vöröskereszt magyarkanizsai szervezete mutatkozott be az adorjáni elsősöknek kedd reggel. A gyerekek megismerhették a szervezet történetét, célkitűzéseit. Az esemény a Vöröskereszt hete programsorozat részeként valósult meg, amelynek célja, hogy közelebb hozza a szervezet munkáját a legfiatalabb generációhoz is.
Mesén keresztül ismerhették meg az elsősök a Vöröskereszt történetét és mindennapi munkáját, játékosan sajátíthatták el a segítségnyújtás alapelveit. A program zárásaként a Vöröskereszt munkatársai apró ajándékokkal lepték meg a gyerekeket.
A kezdeményezés legfőbb célja, hogy a gyerekek már kisiskolás korban megismerkedjenek a Vöröskereszt sokrétű tevékenységével, és később akár önkéntes véradókká, aktivistákká váljanak.
Cseszkó Mónika, a Vöröskereszt magyarkanizsai szervezetének titkára elmondta: „Számomra azért fontos ez, hiszen az egész iskolázásuk alatt, az általános iskola folyamán számítunk rájuk. Számítunk abban, hogy rajzolnak, fogalmazásokat készítenek, együtt gondolkodnak a pedagógusokkal a véradásról, az elsősegélynyújtásról, és később tanulnak is az iskolában laikus elsősegélynyújtást. Minél előbbi korból legyenek valamilyen értékeik alapvetően az emberi értékekről, hogy oda kell figyelnünk egymásra, hogy észrevegyük a bajba lévő embert.”
A héten számos további programmal készülnek a magyarkanizsai szervezet munkatársai, önkéntes véradás, prevenciós előadások, képzőművészeti kiállítás és eredményhirdetés is szerepel a programok között.
Bővebben:
A Vöröskereszt munkájáról tanultak az adorjáni kisdiákok
|
|
|
|
|
|