| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.02.
Önkéntes tűzoltók mutatkoztak be az oromhegyesi Traktorfesztiválon

Az oromhegyesi XVIII. Traktorfesztivál adott otthont a JERICO IPA-projekt nyílt napjának. Az eseményen az érdeklődők testközelből ismerkedhettek meg az önkéntes tűzoltók munkájával és a katasztrófavédelem világával.  


A rendezvény egyik leglátványosabb programpontja az égő gépjármű oltásának bemutatója volt. Emellett hagyományőrző tűzoltó-bemutató, tűzoltó jármű- és felszereléskiállítás, valamint az önkéntes tűzoltóság ...

   2026.06.01.
Orom lett a Kishuszár Vágta győztese

Vajda Anna és BT Coco Chanel nevű lova bizonyult a leggyorsabbnak, és magabiztos teljesítményével megnyerte a kishuszár futamot a 14. Vajdasági Vágtán. Győzelmének köszönhetően kivívta a részvétel jogát az idei szilvásváradi Nemzeti Vágtán, ahol Vajdaságot képviselheti. 


Vajda Anna, a Kishuszár Vágta győztese elmondta: „Mi nemrég kezdtünk el együtt dolgozni, de annyi idő alatt szerintem nagyon jól össze tudtunk szokni, bár igaz, hogy ...

   2026.06.01.
Újra megnyitott a Lepkeotthon

A különleges családi gyűjteményben több lepkefaj, lepkehernyók, és sáskák is megtekinthetők. 
A tulajdonosok idén egy kibővített, nagyobb területtel készültek, ahol a színpompás lepkék mellett közel százféle virág is várja az érdeklődőket. A Lepkeotthon egész nyáron, egészen az őszi hónapokig fogadja látogatókat Magyarkanizsán. 


Rekecki Csaba elmondta: „Nagyon sokan megkerestek minket a Facebookon, és reméljük, hogy ...

   2026.06.01.
Nagykorú lett és rekordot is döntött

Május 31-én, vasánap kora reggel tülköltek és felzúgtak a traktorok Oromhegyesen, a Garden diszkó udvarában, ahol a nagy múltú rendezvényt tartották. A járművek között a hatvanévestől a legújabbakig, a legegyszerűbbtől a legkülönlegesebbig bőséges volt a felhozatal. Ahogy azt a fő szervező Bilicki Nándortól megtudtuk, a végső számlálásnál kiderült, hogy 221 traktor vett részt a fesztiválon. 


A nagykorú, ebben az évben épp 18 éves ...

   2026.06.01.
Magyarkanizsa volt az első helyszín

Az irodalmi kalandtúra minden évben új tartalmakkal indul útjára, sok keréken. A kerékpározó fiatalok fesztiválja idén rendhagyó módon Magyarkanizsán kezdődött, majd Szegeden és Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A fesztivál résztvevői a gyülekező után a Gyógyfürdőben landoltak a jó meleg gyógyvízben, ahol az első programot tartották, a Tolnai-wellnesst. Mint ahogy már az elnevezés is sejteti, Magyarkanizsa szülöttjét, Tolnai Ottót és szövegeit hívták segítségül ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2026.05.13.
Iskolanapot ünnepelt a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola

A horgosi Kárász Karolina Általános Iskola hétfőn ünnepelte az iskola napját. A diákok a diákszínjátszó fesztiválokon is sikerrel bemutatott Fehérlófia című előadással, énekszámokkal, a pedagógusok pedig zenés meglepetésprodukcióval készültek az ünnepi műsorra. 


Az esemény alkalmat adott arra is, hogy az intézmény vezetősége és Magyarkanizsa önkormányzata visszatekintsen az elmúlt időszak eredményeire, fejlesztéseire és az iskola közösségben betöltött szerepére. 


Gulyás Oldal Anita iskolaigazgató elmondta, hogy az intézmény az elmúlt időszakban több pályázaton is sikeresen szerepelt. A támogatásoknak köszönhetően felújításokat és eszközbeszerzéseket valósítottak meg, egyebek mellett a vizesblokkok korszerűsítésére, számítógépek vásárlására, valamint a felnőttoktatás minőségének javítására is jutott forrás. Mint mondta, a horgosi központi iskola és a kispiaci kihelyezett tagozat jelenleg mintegy 400 diákot fogad, emellett körülbelül 50-en vesznek részt felnőttoktatásban. 


Az igazgatónő kiemelte, hogy az iskola pedagógusai folyamatosan képezik magukat, továbbképzéseken vesznek részt, és jó együttműködést ápolnak a Magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központtal. Hozzátette, az intézmény diákjai rendszeresen érnek el kiemelkedő eredményeket különböző versenyeken. 


„Nagyon büszke vagyok arra, hogy minden versenyen részt vesznek a diákjaink, és kiemelkedően teljesítenek matematikából, fizikából, számítástechnikából, közlekedésből és még számos tantárgyból” – fogalmazott Gulyás Oldal Anita, hozzátéve, hogy több tanulójuk a köztársasági versenyekre is eljutott. 
Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere arról beszélt, hogy az elmúlt években az önkormányzat és az iskola vezetősége közösen dolgozott az intézmény fejlesztésén. A beruházások között említette a biztonsági rendszer erősítését, a kamerarendszer bevezetését, az épülethez kapcsolódó fejlesztéseket, a szigetelést, az ablakcseréket, valamint a konyha és az étkező felújítását is. 
A polgármester szerint a fejlesztések nagy része az oktatási titkárság támogatásával valósult meg, az önkormányzat pedig a tervdokumentáció elkészítésével és szükség esetén az önrész biztosításával segítette a projekteket. 


„Nagyon elégedett vagyok és nagyon örülök, hogy ilyen jó az együttműködés az önkormányzat és a horgosi általános iskola között” – hangsúlyozta Fejsztámer Róbert. Hozzátette, bízik abban, hogy a következő időszakban is lesznek elképzelések és támogatási lehetőségek is a tanárok munkakörülményeinek és a diákok tanulási feltételeinek javítására. 


A polgármester külön kitért a felnőttoktatás jelentőségére is. Mint mondta, jó döntésnek bizonyult, hogy ezt a programot Horgoson indították el, mivel a település és környéke különösen fontos terület abból a szempontból, hogy minél többen befejezzék az általános iskolát, és megszerezzék az alapvető írás-olvasási készségeket. 


Fejsztámer Róbert szerint a kezdeti nehézségek és ellenállás után mára egyre többen kapcsolódnak be a felnőttoktatásba: a résztvevők száma a kezdeti huszon-egynéhány főről mintegy ötvenre emelkedett. Úgy fogalmazott, ez azt mutatja, hogy az iskola és a pedagógusok jó munkát végeztek, a közösség részéről pedig idővel kialakult a befogadókészség. 


Az ünnepség végén több pedagógus és munkatárs is elismerésben részesült a hosszú éveken át végzett, az iskola közösségéért tett elhivatott munkájáért. 

Bővebben:




Iskolanapot ünnepelt a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola

Iskolanapot ünnepeltek Horgoson

Iskolanap Horgoson