| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.02.
Önkéntes tűzoltók mutatkoztak be az oromhegyesi Traktorfesztiválon

Az oromhegyesi XVIII. Traktorfesztivál adott otthont a JERICO IPA-projekt nyílt napjának. Az eseményen az érdeklődők testközelből ismerkedhettek meg az önkéntes tűzoltók munkájával és a katasztrófavédelem világával.  


A rendezvény egyik leglátványosabb programpontja az égő gépjármű oltásának bemutatója volt. Emellett hagyományőrző tűzoltó-bemutató, tűzoltó jármű- és felszereléskiállítás, valamint az önkéntes tűzoltóság ...

   2026.06.01.
Orom lett a Kishuszár Vágta győztese

Vajda Anna és BT Coco Chanel nevű lova bizonyult a leggyorsabbnak, és magabiztos teljesítményével megnyerte a kishuszár futamot a 14. Vajdasági Vágtán. Győzelmének köszönhetően kivívta a részvétel jogát az idei szilvásváradi Nemzeti Vágtán, ahol Vajdaságot képviselheti. 


Vajda Anna, a Kishuszár Vágta győztese elmondta: „Mi nemrég kezdtünk el együtt dolgozni, de annyi idő alatt szerintem nagyon jól össze tudtunk szokni, bár igaz, hogy ...

   2026.06.01.
Újra megnyitott a Lepkeotthon

A különleges családi gyűjteményben több lepkefaj, lepkehernyók, és sáskák is megtekinthetők. 
A tulajdonosok idén egy kibővített, nagyobb területtel készültek, ahol a színpompás lepkék mellett közel százféle virág is várja az érdeklődőket. A Lepkeotthon egész nyáron, egészen az őszi hónapokig fogadja látogatókat Magyarkanizsán. 


Rekecki Csaba elmondta: „Nagyon sokan megkerestek minket a Facebookon, és reméljük, hogy ...

   2026.06.01.
Nagykorú lett és rekordot is döntött

Május 31-én, vasánap kora reggel tülköltek és felzúgtak a traktorok Oromhegyesen, a Garden diszkó udvarában, ahol a nagy múltú rendezvényt tartották. A járművek között a hatvanévestől a legújabbakig, a legegyszerűbbtől a legkülönlegesebbig bőséges volt a felhozatal. Ahogy azt a fő szervező Bilicki Nándortól megtudtuk, a végső számlálásnál kiderült, hogy 221 traktor vett részt a fesztiválon. 


A nagykorú, ebben az évben épp 18 éves ...

   2026.06.01.
Magyarkanizsa volt az első helyszín

Az irodalmi kalandtúra minden évben új tartalmakkal indul útjára, sok keréken. A kerékpározó fiatalok fesztiválja idén rendhagyó módon Magyarkanizsán kezdődött, majd Szegeden és Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A fesztivál résztvevői a gyülekező után a Gyógyfürdőben landoltak a jó meleg gyógyvízben, ahol az első programot tartották, a Tolnai-wellnesst. Mint ahogy már az elnevezés is sejteti, Magyarkanizsa szülöttjét, Tolnai Ottót és szövegeit hívták segítségül ...

 
Keresés
| Sport |
 

   2026.05.11.
U17-es edzőtábor a Vajdasági Birkózóakadémián

Mintegy 80 tehetséges fiatal birkózó részvételével zajlik a szerb, horvát és magyar U17-es válogatottak közös edzőtábora a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A fiú- és lányversenyzők egyaránt kemény munkát végeznek, hiszen a jövő héten kezdődő bulgáriai U17-es Európa-bajnokságra hangolnak. 


Pörgős edzések, intenzív sparringok és folyamatos technikai elemzések jellemzik a magyarkanizsai edzőtábor mindennapjait. A Vajdasági Birkózóakadémián fiú- és lányversenyzők egyaránt részt vesznek a felkészülésben, a szakmai stábok pedig közösen dolgoznak a fiatalok fejlődésén.  
Zsitovoz Mária, a budapesti Kozma István Magyar Birkózó Akadémia sportolója is itt van Magyarkanizsán: „Nem egy teljes hetet leszünk itt, de végre tudunk nemzetközi ellenfelekkel is felkészülni, tábor érzésünk is van, és tudunk kicsit jobban koncentrálni az Európa-bajnokságra, ami itt van.” 


A közös edzőtábor egyszerre szolgálja a szakmai fejlődést és a nemzetközi kapcsolatok erősítését. A különböző birkózóiskolák és edzésmódszerek találkozása komoly pluszt ad a fiatal sportolóknak. A magyar U17-es válogatott kilenc fiú versenyzővel utazik majd a kontinensviadalra, ahol erős mezőny vár rájuk.  


Madarasi Gábor, a kötöttfogású U17-es válogatott edzője elmondta: „Úgy gondolom, hogy a fiúk az elmúlt 3-4 hetet nagyon komolyan vették. Az egész éves munkájukra nem látunk rá, de a versenyek azt mutatták, hogy jól fel vannak készítve a klubokban, valamint a Kozma István Birkózóakadémián a fiúk. Itt Magyarkanizsán már nagyon a felkészülés végén vagyunk, ahol leginkább pörgős, dinamikus edzések vannak, a súlyrendezésen, a formába hozáson van a hangsúly.” 


A Vajdasági Birkózóakadémia egyik legfontosabb célja, hogy ideális feltételeket biztosítson a világversenyekre készülő fiatalok számára. Az idei első nemzetközi edzőtábort a nyár folyamán további rangos nemzetközi felkészülések követik majd, igazodva a világversenyek programjához, mondta Bálint Zoltán ügyvezető:  


„Nekünk az a feladatunk, hogy ezeket a fiatal versenyzőinket minél jobb formába, helyzetbe hozzuk, hogy a nemzetközi versenyeken eredményesek legyenek. Ahhoz pedig, hogy minél eredményesebben birkózzanak, szükséges az, hogy minél több fajta edzéspartnerrel birkózzanak, más fajta edzők tartják az edzést, tehát itt az az edzők is váltják egymást.” 


A résztvevők bíznak benne, hogy a magyarkanizsai munka eredménye az Európa-bajnokságon is megmutatkozik majd, ahol a kontinens legjobbjai között bizonyíthatnak. 


Bővebben: 

 




U17-es edzőtábor a Vajdasági Birkózóakadémián