| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.05.15.
Mindannyiunk tükre

Néptáncszínházi előadást láthatott a közönség május 13-án, szerda este Magyarkanizsán, a Művészetek Házában, ahol a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncszínház lépett fel Tükör című előadásával, mely a székely vidékek megannyi táncát mutatja be Erdővidékről, Sóvidékről, Gyimesből, a mezőségi székelyektől, a Gyergyói- és a Csíki-medencéből. 


A rendező-koreográfus, ifj. Zsuráfszky Zoltán régi gyűjtőutakra, nagy találkozásokra ...

   2026.05.13.
A Vöröskereszt munkájáról tanultak az adorjáni kisdiákok

A Vöröskereszt magyarkanizsai szervezete mutatkozott be az adorjáni elsősöknek kedd reggel. A gyerekek megismerhették a szervezet történetét, célkitűzéseit. Az esemény a Vöröskereszt hete programsorozat részeként valósult meg, amelynek célja, hogy közelebb hozza a szervezet munkáját a legfiatalabb generációhoz is. 


Mesén keresztül ismerhették meg az elsősök a Vöröskereszt történetét és mindennapi munkáját, játékosan sajátíthatták ...

   2026.05.13.
Iskolanapot ünnepelt a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola

A horgosi Kárász Karolina Általános Iskola hétfőn ünnepelte az iskola napját. A diákok a diákszínjátszó fesztiválokon is sikerrel bemutatott Fehérlófia című előadással, énekszámokkal, a pedagógusok pedig zenés meglepetésprodukcióval készültek az ünnepi műsorra. 


Az esemény alkalmat adott arra is, hogy az intézmény vezetősége és Magyarkanizsa önkormányzata visszatekintsen az elmúlt időszak eredményeire, fejlesztéseire és az iskola ...

   2026.05.13.
Vándormadarak világnapja

Szombaton, május 9-én ünnepeltük a vándormadarak világnapját, ebből az alkalomból a törökkanizsai Tisza Ökológiai Központ madármegfigyelésre hívta a természetjáró, madárkedvelő embereket a Kispiac alatt, a magyarkanizsai Járáson elterülő Kapitány-rét halastóra. Az összegyűlt több mint egy tucat madárkedvelőt Mirjana Rankov törökkanizsai ornitológus, a Szerbiai Madártani és Madárvédelmi Egyesület szakmunkatársa vezette körbe a tavon.  


   2026.05.13.
Bicskei Zoltán az idei Herceg János-díjas

A dr. Silling István nyelvész, író, néprajzkutató, a dr. Mák Ferenc író, irodalom- és művelődéstörténész, a L. Móger Tímea költő alkotta bírálóbizottság 2026. március 20-án egyhangúlag meghozott döntése alapján a zombori Bielitzky Károly Városi Könyvtár a 2026. évre szóló Herceg János Irodalmi Díjat eddigi életművének jelentősége elismeréséül Bicskei Zoltán filmrendezőnek, grafikusművésznek, esszéírónak adományozza.  


 
Keresés
 

   2026.04.01.
Fejlesztések Kispiacon a Magyar Kormány támogatásával

A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik. 
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.  
A tavasz érkezésével a virágárusok standjai különösen nagy figyelmet kaptak. A vásárlók előszeretettel válogattak a színes, könnyen gondozható növények között, amelyek a kertek és udvarok díszei lehetnek.  
A helyi Vojnák Daniellánál sziklakerti növények széles választéka várta a vásárlókat: „Ők egyszerű gondozásúak, varjúháj, kövirózsa, kristályvirágok, amik nagyon kevés locsolást igényelnek, tűző napra valók, majdnem, hogy el lehet felejteni a locsolást, minél kevesebbet, úgyhogy könnyű őket megtartani. A kecskerágók is, amiket nevelünk, örökzöldek, azok is igénytelennek mondhatók, hogy nem kell sokat locsolni, bírja a hideget, bírja a meleget, úgyhogy mi próbálunk olyan növényeket nevelni, amik könnyebb gondozásúak.” 
Az eseményen Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere elmondta, hogy az elmúlt években a kispiaci helyi közösséggel karöltve igyekeztek fejleszteni a vásárteret, elsősorban a Magyar Kormány támogatásának köszönhetően: „Gondolkozik a helyi közösség egy közösségi ház kialakításában, a vásártér bővítésében és infrastrukturális fejlesztésében. Ide természetesen a közösségi ház mellé lesz majd gyerekeknek, nagycsaládosoknak szánt tartalom, tehát nagyon sok ötlet van és elképzelés. Természetesen ezekhez mind idő kell, és főként pénz, ezért nagyon fontos, hogy meglegyen az a támogatási forma Magyarország részéről, ami az eddigiekben megvalósult, hogy hosszú távon egy közös jövőt építve megmaradjon, és tudjunk közös projektekbe, közös közösségfejlesztő programokban gondolkodni.” 
A tervezett fejlesztések új lendületet adhatnak a településnek. Mindez azonban összefogást és további támogatást igényel, hogy Kispiac hosszú távon is fejlődő közösség maradhasson. 
Bővebben: 

 




Fejlesztések Kispiacon a Magyar Kormány támogatásával