| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Az Arany János nevét viselő általános iskola három épületébe öt kistelepülés diákjai járnak: az oromhegyesi, az oromi és a tóthfalui tagozatra utaznak még a völgyesi és az újfalusi diákok is elsajátítani a nyolc osztály tananyagát. Az iskolanapot már tizenegy éve a magyar költőóriás születésének napján tartják. Az ünnepség alkalmából ezúttal hétfőn az oromi épületben gyűltek össze az eminens vendégek, a testvériskolák képviselői és természetesen ... |
|
|
A Magyar Nemzeti Tanács szervezésében február 27-én, pénteken este a magyarkanizsai székhelyű Vajdasági Birkózóakadémián telt ház előtt zajlott le a Folyami Polgárnaszád eseménye, majd az azt követő Kormorán-nagykoncert. A tényfeltáró rendezvény alkalmat adott a találkozásra, a párbeszédre és a közösségi kapcsolatok megerősítésére is. A Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) országjáró programja még tavaly ... |
|
|
Nemzetközi rajzpályázatot szervezett a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény. A községből és Magyarországról 120 alkotás érkezett be a Farsang nevet viselő kiírásra.
A Cnesa előcsarnokában állították ki a rajzokat, amelyeket az ünnepélyes megnyitó előtt mindenki megtekinthetett. A gyerekek rajzainak csak a képzelet szabhatott határt, szinte mindenki más-más technikával alkotott.
A rajzpályázatra ...
|
|
|
A Magyarkanizsa községben zajló határon átnyúló projektek egyike a Szakrális utazások, azaz a Sacred Journeys projektum, amelynek egyik kedvezményezettje a Délvidék Kutató Központ Egyesület. A pályázat az Interreg VI-A IPA Magyarország–Szerbia Program keretében valósul meg, célja pedig a szerb–magyar határtérség gazdag vallási és kulturális örökségének megőrzése, elérhetősége, láthatóvá tétele. A projekt térségünk szakrális helyeit és vallási ... |
|
|
Soha nem éltünk még ilyen jól – mégis egyre többet beszélünk a boldogtalanságról. Kalmár Ákos okleveles közgazdász, vallástudományi szakember ennek miértjére kereste a választ a József Attila Könyvtárban megtartott előadásán. Konkrétan azt vizsgálta, hogyan alakult a boldogság fogalma az európai gondolkodás történetében, az ókori filozófiától a keresztény hagyományon át a modernitás kezdetéig.
Külön hangsúlyt kapott a 18. századtól ...
|
|
|
|
|
|
|
|

Magyarkanizsán augusztus utolsó szombtján zajlott az I. vajdasági kismotorfecskendő-szerelő verseny, amely az első ilyen stílusú verseny Szerbiában.
A szervező a Magyarkanizsa Községi Tűzoltó Szövetség, valamint a martonosi és a horgosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület. A verseny célja a közösségépítés és a fejlődés.
A megmérettetésre 20 csapat jelentkezett. A futam különlegessége, hogy a gyakorlatot homokon kellett végrehajtani a modern kategóriában. A retró kategória versenye a füvön zajlott.
Bajtai Balázs, a Magyarkanizsa Községi Tűzoltó Szövetség elnöke elmondta: „Ez járó kismotorfecskendő segítségével történik vízzel, ez benne az adrenalin. A szabály az, hogy nincs szabály, annyi, hogy ezer liter vízzel egy métert meg kell tölteni vízzel. Meghatározott sorrendben kell a tömlőket összeszerelni, hét személy csinálja ezt a gyakorlatot. Eléggé adrenalinbomba ez a verseny, mert versenyzünk tulajdonképpen a vízzel. Ezek a motorok nagyon erősen lőnek, annyira gyorsan kell szaladni, hogy ne tudjon bennünket elhagyni, és nyilván, mint minden verseny, ez is időre megy.”
Bővebben:
Kismotorfecskendő-szerelő verseny, az adrenalinbomba
I. Vajdasági Kismotorfecskendő-szerelő verseny
Első alkalommal szervezték meg a Vajdasági Kismotorfecskendő-szerelő versenyt
|
|
|
|
|
|