| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Jól átvészelték az eddigi mínuszokat, az utóbbi napok enyhébb időjárása után pedig már a kertekben is kibújt egy-két virág a földből.
A kertekben ilyenkor még mindig nincs sok tennivaló. Messze még a tavasz, a hó azonban már elolvadt, így feltűnt egy-egy virág hajtása, mondja a magyarkanizsai Cseh Teréz: „A tavasz közeledtével ilyenkor kibújik a hóvirág, a nárciszok kezdenek, az íriszek, tulipánok, krókuszok, amik ugye hagymás növények, ... |
|
|
25 - ennyi éve, tehát két és fél évtizede fotóz a magyarkanizsai Puskás Károly, akit mindenki csak Karcsi bácsiként ismer.
Puskás Károly retrospektív fotókiállításának megnyitójára került sor csütörtök délután a helyi Művészetek Háza előcsarnokában.
Mintegy 100 fotót állítottak ki az elmúlt 25 év munkájából, a természetfotóktól kezdve a jelentős politikai eseményeken át a helyi programokig mindenféle kép megtalálható a ... |
|
|
A tervek szerint a jövőben a régi fotók mellett beszélgetések is felkerülnek majd, amellyel további nosztalgiázásra lesz lehetőség.
Egy fénykép többet mond ezer szónál - tartja a mondás. Hasonlóképpen gondolkodott a horgosi Németh Ernő is, aki tavaly indította el a Horgosi Digitális Archívum Facebook-oldalát. Ugyan még egy év sem telt el, de az oldalt már csaknem 900-an követik.
Régi emlékeket felidéző horgosi fényképek, amelyek rokonokat, ... |
|
|
Tavaly októberben kezdődött a növényvédő szerek helyes használatáról szóló továbbképzés a bejegyzett mezőgazdasági termelők számára Szerbiában.
Az elmúlt hónapokban Vajdaságban körülbelül 1500 gazda hallgatta le az órákat. A tanfolyamot kedden Magyarkanizsán tartották meg 46 termelő részvételével.
Folyamatos az érdeklődés a tanfolyam iránt. A négyórás, kisebb létszámú csoportban zajló előadás fontos információkkal szolgál ... |
|
|
Több évtizede már, hogy Magyarkanizsa községben útjára indult és azóta is fennakadás nélkül működik a népkonyhaprogram. Két hónap (július és augusztus) kivételével mindennap minden rászoruló községbeli polgárnak biztosítanak főtt ételt. A nyári hónapokban, amikor a hőmérő higanyszála nagyon felkúszik, már veszélyes lenne húsz kilométert utaztatni a főtt ételt, így ilyenkor tartós élelmiszerekkel oldják meg, hogy senki se éhezzen. A Vöröskereszt ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Szombaton és vasárnap (július 12. és 13.) a legeredményesebb Magyarkanizsa községbeli általános iskolások kipróbálhatták, hogy milyen a Tisza habjait szelni. A már hagyományos vízi robogó tanfolyamra a helyi önkormányzat jóvoltából került sor, és igencsak sokan éltek a lehetőséggel, és tettek egy kört a napsütéses időben a vízen.
A MotojetH2O elnevezésű rendezvény egy sportrendezvény, mely oktató céllal kerül megrendezésre. Célja, hogy megismertesse a gyerekeket a biztonságos vízi közlekedés szabályaival és a résztvevők elméletben és gyakorlatban is elsajátítják a vízi robogó működését – tudtuk meg a helyszínen Kónya Róbert, polgármesteri tanácsnoktól.
– Igazán fontos, hogy a gyerekek is elsajátítsák a vízi közlekedés szabályait, hogy melyek azok a tényezők, amikre feltétlenül oda kell figyelniük, továbbá, hogy hogyan koordinálják a mozgást, de a rájuk leselkedő veszélyekre is felhívjuk figyelmet. Mindezek mellett a gyerekek egymással is ismerkedhetnek, és minden évben nagyon örülnek ennek a jutalomnak, amit a magyarkanizsai önkormányzat biztosít számukra. Több, mint nyolcvan gyermek vesz részt ezen a tanfolyamon, őket egy újvidéki motojet cég szakemberei tanítanak odafigyeléssel és szakértelemmel – emelte ki Kónya Róbert.
A gyermekek pedig szemmel láthatóan nagyon élvezték ezt a nyári sportot, amit sokan eddig csak a távolból figyelhettek, most pedig nagy örömükre alkalmuk nyílt arra, hogy ki is próbálhassák.
Bővebben:
A Tisza habjait szelték
|
|
|
|
|
|