| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája első alkalommal szervez Vajdasági Perspektíva Konferenciát, melyre Erdudac Dánielt, az Erdsoft és a Sellvio ügyvezető igazgatóját, valamint Divéki Zsolt attoszekundumos fizikust hívta meg vendégül. Az esemény december 20-án lesz Magyarkanizsán, az Ifjúsági Iroda épületében.
A két főelőadó mellett panelbeszélgetésekre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek, valamint karrierbörzére és CV-tanácsadásra is. ... |
|
|
A magyarkanizsai Kis Botond csapatával a nyár folyamán részt vett a Magyar Asztronautikai Társaság műholdépítő versenyén, és első díjat hozott el az aszályjelző berendezésével. A legújabb projektjével olyan rakétát szeretne építeni, amely átlépi a hangsebességet.
Botond hetedikes kora óta foglalkozik rakétamodellek építésével. Most egy kilométer fölé emelkedő, két méter hosszúságú rakétákkal kísérletezik, amelyek műholdakat szállítanak. ... |
|
|
Linzben vettek át a lángot, amely a béke hírnöke és egészen december 24-ig kell őrizni. A szabadkai cserkészek Horgoson szentmise keretein belül mutatták be.
A betlehemi békelángot december 6-án a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség kilencfős küldöttsége vette át az ausztriai Linzben. Idén egy Florian nevű fiú a Lánggyermek, aki átadta a béke lángját.
Magyar Dániel, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség elnöke elmondta: „Egy Florian ... |
|
|
Folyamatos az önkéntes tűzoltók továbbképzése Magyarkanizsa községben. Legutóbb 20 horgosi, martonosi és magyarkanizsai önkéntes vizsgázott le.
Magyarkanizsa község területén eddig 120-an végezték el a képzést. Ezek az előadások kiemelten fontosak, hiszen a község kevés hivatásos tűzoltóval rendelkezik, mindeközben nagy területet kell nekik lefedni.
Magyarkanizsa községben korosztálytól függetlenül mintegy 500 önkéntes tűzoltó ... |
|
|
Nem csak az ötletet, hanem a pogácsát is kisütötték a magyarkanizsai szombaton. Cseszkó Ibolya, az ismert cukrászmester, tanár már évek óta tart műhelymunkákat, ahol az érdeklődők eltanulhatják a sütikészítés fortélyait. Ezúttal Luca-pogácsa workshopot szervezett Magyarkanizsán, a professzionális konyhájában, ahol a remekek készülnek. Ibolya elmondta, hogy az együtt sütés öröme egybekovácsolja a résztvevőket minden alkalommal, és most se volt ez másként.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el.
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak.
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken tanuló diákok ballagnak. Azt hiszem, hegedűn kívül minden hangszeren van ballagó diákunk, ami nagyon szép eredmény. Ezek a diákok annyira ügyesek voltak az elmúlt tanévek során, nagyon sok díjat kaptak, versenyeken felléptek, a Diótörőben részt vettek, hangversenyeken, vendégszerepléseken. Ez látszódni is fog a műsor folyamán, hiszen nagyon sok dicséretet, diplomát fogunk kiosztani.”
Bővebben:
Elballagtak a magyarkanizsai zeneiskolások
|
|
|
|
|
|