| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Több helyen is sérültek a május elsejei fagyok miatt a gyümölcsösök Magyarkanizsa községben. Érintett rész volt Horgos, ugyanakkor Magyarkanizsa területén is több termelő búcsúzhat a terméstől.
Május végéig ugyanakkor a tapasztalatok szerint előfordulhat még fagy, ami kárt okozhat.
A fiatal fák különösen érzékenyek, mivel nincs még akkora lombkoronájuk, hogy a levelek megvédjék a termést. Az idősebb fák jobban tudnak védekezni a ... |
|
|
A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpontban közlekedésbiztonsági ifjúsági fórumot tartottak az „Autó nélkül az érettségi bálra” elnevezésű kampány keretében. A végzős diákoknak a Közlekedésbiztonsági ügynökség emberei tartottak előadást egy közlekedési balesetben megsérült személy példáján keresztül.
Bajtai Balázs, Magyarkanizsa Község Közlekedésbiztonsági Bizottságának koordinátora ...
|
|
|
Dukai Tivadar kertészetében a virág mellé táp és jó szó is jár
Dukai Tivadar neve Tóthfaluban egyet jelent a virággal, muskátlival, árvácskával, petúniával és a krizantémmal. Az egykori kávépörkölő és üdítőkészítő már évtizedek óta foglalkozik virágtermesztéssel, és nemcsak a környéken, hanem tágabb környezetében is ismerik és elismerik, hiszen a minőség nála garantált, a virágok meg ezer színben pompáznak. Jelenleg a muskátlikat ... |
|
|
Az épület külső renoválására és festésére kerül sor a következő időszakban, amely anyaországi forrásokból és önrészből valósul meg, mintegy 5,5 millió dinár értékben.
A tóthfalui Munkás Szent József-templom viszonylag fiatal épületnek számít, hiszen a XX. század elején, 1902-ben kezdték el építeni, majd 1925-ben került felszentelésre. Az első ilyenhez hasonló, komolyabb felújítást 40 évvel ezelőtt végezték el.
|
|
|
A jogot nem magolni kell, hanem érteni – vallja Nyilas Mihály, akit nemrég a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntettek ki. Úgy véli, a szabályokat csak akkor lehet jól alkalmazni, ha az ember az élethelyzeteket is látja mögöttük. Ez a szemlélet kísérte végig bíróként, ügyvédként és közéleti szereplőként is. Életútinterjúnkban az oromi indulásról, a pályakezdésről, a politikába kerülésről, az oktatásról, a kisebbségi jogokról és a vajdasági ... |
|
|
|
|
|
|
|

A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola adorjáni épületében tartott előadást az első osztályos diákoknak.
A Nemzetközi Vöröskereszt hete alkalmából több Magyarkanizsa községbeli iskolába is ellátogatnak a szervezet aktivistái. Ma délelőtt az adorjáni elsős kisdiákokat lepték meg, hogy játékos formában ismertessék meg velük a Vöröskereszt munkáját és alapelveit.
A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola adorjáni épületében tartott előadást az első osztályos diákoknak. A gyerekek meséken keresztül ismerkedhettek meg a szervezet hét alapelvével, és játékos módon tanulhatták meg, mit is jelent segíteni a rászorulóknak.
A cél, hogy a gyerekek már fiatal korban megértsék az összefogás és az emberség fontosságát, hiszen az elkövetkező években akár ők is aktív részesei lehetnek a Vöröskereszt programjainak, versenyeinek és jótékonysági akcióinak. A gyerekek ajándékcsomagokat is kaptak, amelyekben tisztálkodási eszközök voltak.
A szervezet egyik legfontosabb üzenete az, hogy a legnagyobb bajban is az embert és az ő szükségleteit kell előtérbe helyezni, ezt szeretnék átadni már a legkisebbeknek is. Egy különleges jótékonysági akcióról is hallhattak, amely szerdától indul az iskolákban.
Cseszkó Mónika, a Magyarkanizsai Vöröskereszt titkára elmondta: „A gyűjtési akció az iskolák, minden együtt, köszönjük a pedagógusoknak ezt a hozzájárulást, hiszen, ha ők nem motiválnak, akkor ez az akció nincs. Arra kérjük őket, hogy mondjanak le a zsebpénzükből egy gombóc fagyi áráról, és ezt a gombóc fagyi árát beletesszük a gyűjtőládákba. Mi ezt összegyűjtjük, hozzátesszük még saját eszközöket, és szeptemberre, az iskolakezdésre biztosítunk tanszercsomagot rászoruló családoknak. Mindenkinek nehéz, de úgy gondoljuk, hogy mindig vannak, akiknek ez még nehezebb.”
A Vöröskereszt munkatársai a hét folyamán Horgosra és Kispiacra is ellátogatnak, hogy ott is bemutatkozzanak az elsős diákoknak, és továbbadják a segítségnyújtás emberi értékeit.
Bővebben:
Adorjáni diákok tanultak a Nemzetközi Vöröskereszt munkájáról
|
|
|
|
|
|