| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Az oromhegyesi XVIII. Traktorfesztivál adott otthont a JERICO IPA-projekt nyílt napjának. Az eseményen az érdeklődők testközelből ismerkedhettek meg az önkéntes tűzoltók munkájával és a katasztrófavédelem világával.
A rendezvény egyik leglátványosabb programpontja az égő gépjármű oltásának bemutatója volt. Emellett hagyományőrző tűzoltó-bemutató, tűzoltó jármű- és felszereléskiállítás, valamint az önkéntes tűzoltóság ...
|
|
|
Vajda Anna és BT Coco Chanel nevű lova bizonyult a leggyorsabbnak, és magabiztos teljesítményével megnyerte a kishuszár futamot a 14. Vajdasági Vágtán. Győzelmének köszönhetően kivívta a részvétel jogát az idei szilvásváradi Nemzeti Vágtán, ahol Vajdaságot képviselheti.
Vajda Anna, a Kishuszár Vágta győztese elmondta: „Mi nemrég kezdtünk el együtt dolgozni, de annyi idő alatt szerintem nagyon jól össze tudtunk szokni, bár igaz, hogy ...
|
|
|
A különleges családi gyűjteményben több lepkefaj, lepkehernyók, és sáskák is megtekinthetők.
A tulajdonosok idén egy kibővített, nagyobb területtel készültek, ahol a színpompás lepkék mellett közel százféle virág is várja az érdeklődőket. A Lepkeotthon egész nyáron, egészen az őszi hónapokig fogadja látogatókat Magyarkanizsán.
Rekecki Csaba elmondta: „Nagyon sokan megkerestek minket a Facebookon, és reméljük, hogy ...
|
|
|
Május 31-én, vasánap kora reggel tülköltek és felzúgtak a traktorok Oromhegyesen, a Garden diszkó udvarában, ahol a nagy múltú rendezvényt tartották. A járművek között a hatvanévestől a legújabbakig, a legegyszerűbbtől a legkülönlegesebbig bőséges volt a felhozatal. Ahogy azt a fő szervező Bilicki Nándortól megtudtuk, a végső számlálásnál kiderült, hogy 221 traktor vett részt a fesztiválon.
A nagykorú, ebben az évben épp 18 éves ...
|
|
|
Az irodalmi kalandtúra minden évben új tartalmakkal indul útjára, sok keréken. A kerékpározó fiatalok fesztiválja idén rendhagyó módon Magyarkanizsán kezdődött, majd Szegeden és Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A fesztivál résztvevői a gyülekező után a Gyógyfürdőben landoltak a jó meleg gyógyvízben, ahol az első programot tartották, a Tolnai-wellnesst. Mint ahogy már az elnevezés is sejteti, Magyarkanizsa szülöttjét, Tolnai Ottót és szövegeit hívták segítségül ... |
|
|
|
|
|
|
|

Az eseményt 11. alkalommal szervezte meg a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetsége a házasság világnapja alkalmából.
A házaspárok Horgosról, Adáról, Péterrévéről és Topolyáról érkeztek az ünnepségre. A 13 párt alkalmi műsorral köszöntötték.
A horgosi Szalma Frigyes és Julianna harminc éve házasok, míg a péterrévei Balassa Éva és férje, József húsz éve.
„Egymásnak a szeszélyeit el kell nézni, rá kell hagyni, ha okoskodik, és akkor így nincs veszekedés.”
„Két gyermekünk van. Egy fiú, aki 20 éves, és egy lányunk, aki 12 éves. Hogy mi a jó házasság titka? Engedni kell. Nagyon sokat tűrni egymásnak, mert ugye ebben, a mai rohanó világban oda jutottunk, hogy a tolerancia nagyon szükséges.”
Az esemény célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság fontosságára. A programot minden évben más településen szervezik meg. Horgoson idén a Fészek Egyesület segédkezett a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének az ünnepség megszervezésében.
Fodor Zoltán, a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetsége elnöke elmondta: „Tudjuk, hogy a házasság nálunk, a nagycsaládosoknál, illetve az egyesületben a fő motiváció, ami mozgatja a családokat. Mert mi úgy tartjuk, hogy a család a társadalom alappillére, és egy jó családban nevelkedett gyerekek képezik majd a jövőt nekünk.”
Az ünnepségre 10, 20, 30 és 60 éve házasságban élő párok érkeztek, akik egy-egy oklevélben és ajándékban részesültek.
Bővebben:
Jubiláló házaspárokat köszöntöttek Horgoson
|
|
|
|
|
|