|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Magyarkanizsa község tizenhárom településének egyik legkisebbje Újfalu, mely Orom Helyi Közösséghez tartozik. Az egykor sűrűn lakott falucska fő vonzereje a helyben működő mezőgazdasági létesítmény volt, mely szinte az összes lakosnak munkát adott. Mára azonban az ott élők száma is megcsappant, a birtoknak sincs már meg az eredeti funkciója, de még mindig ugyanolyan kis, szerethető falu, mint volt egykoron. Az emberek ismerik egymást, szinte kis családként élnek, ... |
|
A Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény óvodásai pénteken színes aszfaltrajzokkal díszítették ki a magyarkanizsai városháza előtti teret. Minden évben a gyermekhét keretében az aszfaltrajzolás is egy program a kicsiknek, amit általában ajándékokkal köszön meg nekik az önkormányzat. Fejsztámer Róbert munkatársaival együtt látogatott ki a városháza előtti térre, ahol gyerekeket labdákkal és játékokkal ajándékozták meg.
Márta Ottilia, ... |
|
Továbbra is igényelhetik a megvásárolt üzemanyag után a literenkénti 50 dináros támogatást a mezőgazdasági termelők, valamint a bérleti szerződések meghosszabbítása is aktuális. A falugazdászok arra kérik a bejegyzett gazdaságokat, hogy ezeket a folyamatokat ne hagyják az év végére, hiszen az eAgrár rendszernek is idő kell, míg az adatokat feldolgozza.
Folyamatosan érkeznek a gazdák a magyarkanizsai falugazdász irodába. Ugyanis egész éven át figyelemmel ... |
|
A Vajdasági Magyar Mozgókép Napja alkalmából újra megszervezik a Vajdasági Magyar Filmek Fesztiválját október 8. és 10. között. A filmeket Szabadkán, Magyarkanizsán, Újvidéken, Adán, Zentán, Topolyán és Zomborban is megtekinthetik az érdeklődők. Bemutatják a Szolgának született című erdélyi dokumentumfilmet, a Forró Lajos által rendezett Levél a halálsorról című 24 perces kisfilmet, Fejős Csilla alkotását, a Tűszúrásokat, amelyben Tolnai Ottóra emlékeznek, ... |
|
A Mi Kis Falunk Martonos Egyesület szervezésében megvalósult bemutató a helyi élet pillanatait, értékeit, valamint közösségi élményeit állítja középpontba.
A pályázatot külön gyermek- és felnőtt kategóriában értékelték, az első három helyezett díjazásban részesült, emellett különdíjakat is osztottak. A 11 éves Berkó Zalán is beküldte fotóját, amivel a második helyet érdemelte ki: „A pecaversenyen jöttek a hattyúk és láttam, hogy ... |
|
|
|
|
|
|
|

Idén tizenegyedik alkalommal indult útjára az Ajvár-bajvívó rendezvénykaraván. Az ajvárfőző verseny Szerbia-szerte összegyűjti az ajvár rajongóit és a főzőversenyek kedvelőit. A versenyt a Bašta Mašta Egyesület és a Velebit Helyi Közösség szervezte.
A hétvégén Magyarkanizsa község területén, Velebiten is felállították a főzőhelyeket, ahol 9 csapat mérhette össze tudását. A rendezvény célja, hogy kiderüljön, ki készíti a legfinomabb ajvárt, kié lesz az ajvár-király megtisztelő cím a környék legnagyobb gasztronómiai karavánján.
Balázs Jadranka szervező elmondta:
- A különleges receptet, azt mi sem tudjuk, de a lényeg az alapanyag, az természetesen a paprika. És hogy mit hoznak bele az az ő titkuk, és azzal próbálkoznak. Az ajvárfőző verseny egy hagyomány Szerbiában, és fontos a mi falunkban, mert ez nagyon kis település 190 lakossal, és bármilyen eseménnyel, de megpróbáljuk népszerűsíteni az ajvárfőzést is.
Snežana Adzić is részt vett a versenyen:
- A hozzávaló legnagyobb része paprika, de van egy kis titkunk is, amit csak részben árulhatunk el. Ami biztos, az a szeretet, amivel készítjük.
Az ajvárfőző verseny a kis közösség egyik legfontosabb eseménye, és az esős idő ellenére a helyiek szívesen részt vettek rajta. A programot szórakoztató műsorok és látványkonyha tette színesebbé.
- A csapatszellem az fantasztikus, itt az egyik legfiatalabb csapat vagyunk. Tavaly első helyezést értünk el itt, Velebiten. Szerbia nagy döntőjén pedik harmadik helyezést. A készítésnek a lépései, megmostuk a paprikát, megsütöttük, most tisztitjuk, és haladunk tovább a titkos recepttel - mondta Ivanović Laura résztvevő.
Radmila Cincar receptje is egyszerű:
- Nincs itt titok. Készítjük az ajvárt. Sütjük a paprika, és hozzáadunk sót, cukrot, olajat és egy kis fokhagymát, ennyi az egész.
A második és harmadik helyezett versenyző értékes ajándékot kap. A legízletesebb ajvárt készítő csapat nemcsak ajándékot kap, hanem bejut a verseny belgrádi döntőjében is, amit október közepén rendeznek meg.
Bővebben:
Velebitre érkezett az Ajvár-bajvívó karaván
Ajvárkészítők vívtak meg egymással Velebiten
Ilonafalván értenek az ajvárfőzéshez!
|
|
|
|
|
|