|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Magyarkanizsa község tizenhárom településének egyik legkisebbje Újfalu, mely Orom Helyi Közösséghez tartozik. Az egykor sűrűn lakott falucska fő vonzereje a helyben működő mezőgazdasági létesítmény volt, mely szinte az összes lakosnak munkát adott. Mára azonban az ott élők száma is megcsappant, a birtoknak sincs már meg az eredeti funkciója, de még mindig ugyanolyan kis, szerethető falu, mint volt egykoron. Az emberek ismerik egymást, szinte kis családként élnek, ... |
|
A Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény óvodásai pénteken színes aszfaltrajzokkal díszítették ki a magyarkanizsai városháza előtti teret. Minden évben a gyermekhét keretében az aszfaltrajzolás is egy program a kicsiknek, amit általában ajándékokkal köszön meg nekik az önkormányzat. Fejsztámer Róbert munkatársaival együtt látogatott ki a városháza előtti térre, ahol gyerekeket labdákkal és játékokkal ajándékozták meg.
Márta Ottilia, ... |
|
Továbbra is igényelhetik a megvásárolt üzemanyag után a literenkénti 50 dináros támogatást a mezőgazdasági termelők, valamint a bérleti szerződések meghosszabbítása is aktuális. A falugazdászok arra kérik a bejegyzett gazdaságokat, hogy ezeket a folyamatokat ne hagyják az év végére, hiszen az eAgrár rendszernek is idő kell, míg az adatokat feldolgozza.
Folyamatosan érkeznek a gazdák a magyarkanizsai falugazdász irodába. Ugyanis egész éven át figyelemmel ... |
|
A Vajdasági Magyar Mozgókép Napja alkalmából újra megszervezik a Vajdasági Magyar Filmek Fesztiválját október 8. és 10. között. A filmeket Szabadkán, Magyarkanizsán, Újvidéken, Adán, Zentán, Topolyán és Zomborban is megtekinthetik az érdeklődők. Bemutatják a Szolgának született című erdélyi dokumentumfilmet, a Forró Lajos által rendezett Levél a halálsorról című 24 perces kisfilmet, Fejős Csilla alkotását, a Tűszúrásokat, amelyben Tolnai Ottóra emlékeznek, ... |
|
A Mi Kis Falunk Martonos Egyesület szervezésében megvalósult bemutató a helyi élet pillanatait, értékeit, valamint közösségi élményeit állítja középpontba.
A pályázatot külön gyermek- és felnőtt kategóriában értékelték, az első három helyezett díjazásban részesült, emellett különdíjakat is osztottak. A 11 éves Berkó Zalán is beküldte fotóját, amivel a második helyet érdemelte ki: „A pecaversenyen jöttek a hattyúk és láttam, hogy ... |
|
|
|
|
|
|
|

Főzőversenyek, művelődési programok, kisebb beruházások jellemezték az elmúlt évben a martonosi helyi közösséget, melyhez Martonos és Kishomok tartozik. Az idei évre is hasonló tervekkel készülnek, igyekeznek folyamatosan pályázni, hiszen a településeken több útszakaszra is ráférne már a felújítás.
A Magyarkanizsa községhez tartozó Martonos és Kishomok mindössze 1000 lelket számlál, azonban lehetőségeikhez mérten igyekeznek fejlődni. Minden évben megpróbálnak újítani, szépíteni. A programok zöme a martonosi Testvériség Művelődési Társulat szervezésében valósul meg, kicsiknek és nagyoknak. Demus Ágnes, elnök, a Társulat elnöke elmondta: „Idén is pályáztunk, a Csoóri Sándor Alaptól szép összeget kaptunk, tehát a néptánc és népdaltalálkozót az idén is megszervezzük, farsangot szerveztünk a gyerekeknek, ami most nemsokára aktuális lesz, lesz nyári tábor, kézműves foglalkozások.”
Martonoson a közeljövő egyik legnagyobb beruházása a helyi általános iskola felújítása lehet majd. Az idei évre azonban kisebb, mégis jelentős beruházásokkal is készülnek.
Horváth Gergely, Martonos HK elnöke elmondta: „A Sipos István utca és a Testvériség egység utca kereszteződésénél szeretnénk egy járdát kialakítani, nincs ott zebra sem az emberek részére, azt szeretnénk minél hamarabb, még tavasszal megcsinálni. A Tűzoltóotthon előtt, mivel új tűzoltóautó jön, ott is le kell fedni a meglévő vízelvezető árkot, hogy bejárata legyen.”
Ami biztos, hogy a nemzetközi halászléfőző és körömpörkölt főzőversenyt, valamint a kishomoki falunapot és a testvértelepülések találkozóját idén is megszervezik.
Martonosi fejlesztések
|
|
|
|
|
|