| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.28.
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv

Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak. 
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ...

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

   2025.11.26.
Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább

Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket. 
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ...

 
Keresés
| Vallás |
 

   2023.06.24.
Barátkozási napot tartottak a Domus Pacisban

Idén mintegy száz személy vett részt az eseményen, melynek célja, hogy a jelenlevők a szentmise és az előadások mellett társalogjanak egymással és a hétköznapokból kizökkenve feltöltődjenek. 
Barátkozás, közösségépítés és mindenekelőtt lelki feltöltődés - a legtöbben emiatt térnek vissza minden évben a Barátkozási napra. Az eseményre egész Vajdaság területéről érkeztek résztvevők. 
A Barátkozási napot Keresztelő Szent János napján tartották meg, amely a keresztény egyház harmadik legfontosabb születésnapja - hangzott el Orcsik Károly, adorjáni plébános által tartott szentmisén. A rendezvény fő témája Ferenc pápa apostoli buzdításáról szólt, melyet a temerini Szöllősi Tibor plébános tartott meg. 
Szöllősi Tibor plébános elmondta: "Rengeteget beszél a pápa arról, hogy az életszentséget nem elvont emberek összegesében kell megtalálni, vagy akik elvonulnak a világtól. A hétköznapi életszentségről beszél, hétköznapi emberek életszentségéről. Egy olyan édesanya, aki éjjel felkel a gyermekét megetetni. Egy olyan édesapa, aki elmegy reggel dolgozni és kitartósan tesz a családjáért. A hétköznapok ragaszkodása az Istenhez, ez az, ami szentté tesz bennünket." 
A Keresztény Értelmiségi Körnek jelenleg több mint 400 tagja van. A Barátkozási nap megfelelő alkalom arra, hogy a tagok együtt imádkozzanak, feltöltődjenek és társalogjanak. 
Szabó Károly, a Keresztény Értelmiségi Kör elnöke elmondta: "A fontosságát elsősorban abban látjuk, hogy évente egyszer biztosan tudnak találkozni a Barátkozási napon a KÉK tagjai. Lelki napokat viszont szervezünk évente 3-4-szer is." 
Az előadásokat követően beszélgetésekre, szabadidőre, illetve ebédre is sor került, majd délután megtartották a tagok évi közgyűlésüket is. A következő Barátkozási napot Szent Ágoston napjára tervezik, Topolyán. Az eseményt Magyarkanizsa önkormányzata támogatta. 

 




Barátkozási napot tartottak a Domus Pacisban