| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

   2025.11.26.
Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább

Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket. 
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ...

   2025.11.25.
Karácsonyi szeretetcsomagra gyűjtöttek az oromi diákok

Tizedik alkalommal tartották meg a Neked adom jótékonysági délutánt vasárnap Oromon, a Művelődési Otthonban. Az eseményt a Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániai Caritas szervezte, és az oromi iskolás gyerekek léptek színpadra. 
A programban az iskolások harmonikáztak, fuvoláztak, gitároztak, valamint közös koreográfiát adtak elő. A felsősök énekkara is színpadra lépett, kórusban adták elő a Vigyázz a madárra című dalt. 
A szervezők ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló elmondta: „Fontosnak tartom az előadást, hisz mind a gyerekek, mind a személyzet biztonsága fontos. Úgy érzem, hogy már biztonságban érzem magam, hiszen nem rég új kamerák lettek felszerelve.” 
A gyermekek egészsége és biztonsága iskolánkban elnevezésű program keretében idén az elméleti rész mellett gyakorlati tananyaggal is készültek az előadók. 
 
Nagy Némedi Edina előadó elmondta: „Most egy kis mankót is szeretnénk adni a pedagógus társak kezébe. Olyan anyagokat, szituációs gyakorlatokat, amiket akár osztályfőnöki órán is fel tudnak használni, illetve a szülők is otthon a mindennapokban tudják a gyerekkel minden nap használni.” 
A jelenlegi társadalmi és környezeti kihívásokkal időben kell elkezdeni foglalkozni - emelte ki Vajda Attila, az iskola igazgatója: „Iskolánk mindig is törődött ezzel a témakörrel, az egészséggel, a biztonsággal, illetve a függőségi betegségekkel. Már elmondhatom, hogy húszon évvel ezelőtt is voltak ilyen programjaink, illetve a tanáraink is, főleg a biológiai, de a többi tanár is, részt vesz ebben a munkában.” 
Az iskolában jövőre egy felmérést terveznek elvégezni a gyerekek táplálkozási szokásairól. 

Bővebben: 




Az egészségtudatosság további erősítése az oromhegyesi iskolában