| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A vajdasági magyarok számíthatnak a magyar kormány támogatására a következő időszakban is, jelentette ki Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere kedd délután Magyarkanizsán, ahol részt vett a Vajdasági Magyar Szövetség regionális lakossági fórumán. A rendezvényen az április 12-ei, anyaországi választás jelentőségéről, közösségünk helyzetéről és a következő időszak feladatairól beszéltek a felszólalók, Szijjártó Péter ... |
|
|
A Bata Kft. szolgáltatóipari fejlesztésének ünnepélyes átadóját tartották kedd délben Oromhegyesen, ahol tiszteletét tette Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere, valamint dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke és dr. Juhász Bálint, a tartományi képviselőház elnöke, valamint a magyar külgazdasági és külügyminisztérium munkatársai, illetve a vajdasági magyar politikum elöljárói is. A vállalkozás több mint ... |
|
|
Tűzoltó, rendőr vagy katona. Egykor ezek a hivatások is bekerültek a kisfiúk felsorolásába, amikor arról kérdezték őket, mik szeretnének lenni felnőtt korukban. Aztán megjelent a listán a pilóta és az űrhajós is. A felnőttek pedig csak mosolyogtak ezeken a kijelentéseken, mert tudták, sokakból egész más lesz, mint amit gyermekkorában elképzelt. Ezeket látták akkoriban a fiúk a legnagyobb bátorságot igénylő tevékenységeknek, és bár mára már sok egyéb, új ... |
|
|
Az egykor rosszabb napokat is megélt vásártér most teljes pompájában és eredeti rendeltetésének megfelelően nagy tömeget vonzott Magyarkanizsán. Az idei első vásár igencsak jól sikerült, ugyanis már reggel sokan nézelődtek, majd ahogy kivirult az idő, egyre többen és többen érkeztek. Árusokból és vásárlókból sem volt hiány, sőt a magyarkanizsai vásárra jellemző, hogy a szervező helyi közösség plusz programokkal is készül erre a napra. Most vasárnap is ... |
|
|
A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont.
Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mesés téli napokon vehetnek részt a horgosi gyerekek a helyi könyvtárban a Művelődési Ház és a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárának szervezésében. A hét első felében az óvodásokat, a második felében pedig a kisiskolásokat várják különböző játékos foglalkozások.
Kis létszámmal ugyan, de az idei évben is különböző foglalkozások várják a téli szünet utolsó hetében a horgosi gyerekeket. Az óvodások esetében minden nap más-más témát érintenek a foglalkozásokon. Kézműveskednek, meséket olvasnak és különböző játékos feladatokat is kapnak.
Sós Nóra programkoordinátor elmondta: „Egy-egy napon helyet kapott a gyümölcsökkel való foglalkozás, az alakzatok, a formák és a színek, az erdők, az erdei állatok és a fák, holnap, szerdán pedig a közlekedéssel fogunk foglalkozni. Az iskolás korosztálynak pedig Harry Potter témájú foglalkozásokat, játékokat készítünk csütörtökre és péntekre.”
Amennyiben valaki kedvet kapott, még ellátogathat a Mesés téli napokra a horgosi könyvtárba.
Bővebben:
Mesés téli napok
Gyerekek a könyvek birodalmában
Mesés téli napok Horgoson
|
|
|
|
|
|