| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.06.30.
Rúgják a bőrt Tóthfaluban

A fiatal tehetségek felkarolását tűzte ki célul idén is a tóthfalusi Nyers István Labdarúgó Akadémia tábora. A nagy érdeklődésre számot tartó programra egész Vajdaságból érkeztek gyerekek. A nyári focitábort 13. alkalommal szervezik meg a héten. 
Az előző évekhez hasonlóan idén is nagy volt az érdeklődés a tóthfalusi focitábor iránt. A szervezők ebben az évben létszámhatárt szabtak meg, ami teljesen be is telt. Összesen száz gyerek rúgja a ...

   2025.06.30.
A népmesékben szereplő állatokról és számokról szólt a népmesetábor Adorjánon

Nemcsak a helyiek járnak vissza nagy szeretettel a táborba, hanem a környező falvakból is sokan érkeznek. 
A népmesékben szereplő állatokról és számokról szólt az idei napközis népmesetábor Adorjánon. A Szőke Tisza Művelődési Egyesület minden évben megszervezi ezt az öt napos eseményét, ahol a mesék világa mellett számos foglalkozás és feladat várta a gyerekeket. 
Ebben az évben közel 60 gyerek jár le minden délután az adorjáni régi ...

   2025.06.30.
Közeleg a Kanizsa Feszt!

Már évek óta minden korosztályt megmozgat Magyarkanizsa fesztiválja, nem csak a zene miatt, a rendezvény ugyanis közösségi napokat is tartalmaz, ezenfelül a legkisebb korosztálytól a legidősebbekig mindenki számára kínál programot. Idén július 4-én és 5-én várják az érdeklődőket a jól megszokott helyszínen, a magyarkanizsai vásártéren, ahol ezúttal is megannyi program, fellépő, kirakodóvásár és újdonságok várják a kilátogatókat. A fesztiválon a délutáni ...

   2025.06.30.
Hármas ünnepség Kispiacon

Vasárnap délelőtt kezdődött és késő délután folytatódott Kispiacon a falu nagy napja. A Péter-Pál-napi búcsúnak nagy hagyománya van Kispiacon, ami ezúttal éppen vasárnapra esett. Ez egyúttal a falu napja is, melyről ünnepi műsor keretében emlékeztek meg, illetve egy multikulturális gyermek néptánc-találkozót is tartottak a település központjában. 
A magyarkanizsai község egyik legkülönlegesebb, emelkedőn lévő téglatemplomában gyűltek össze ...

   2025.06.30.
Virágzó és élhető hely maradjon

Szombaton ünnepelték a helyi közösség napját Magyarkanizsán. Ezen a dátumon, 274 évvel ezelőtt Mária Terézia mezővárosi rangot és vásártartási jogot adományozott Magyarkanizsának, ennek fényében június 28-át ünnepként tartják számon a Tisza-parti városban. A délután kezdődő és éjszakába nyúló programok egyaránt tartalmaztak hivatalos, ünnepélyes és szórakoztató elemeket is. 
Először a helyi közösség épületénél hallhattak történelmi ...

 
Keresés
 

   2022.11.24.
Migránsok lövöldöztek Horgos központjában

November 24-én, csütörtök délután Horgos központjában migránsok csoportja verekedett össze, majd a kora esti órákban a viszály folytatódott, több lövést is lehetett hallani a falu központjában az egészségház és az óvoda előtt. 

Nem hivatalos jelentések szerint az Akácfa és a Kertész utcákat lezárták, ahol rendőrségi akció folyik. Ezek a Kamarási erdő közelében találhatóak. A szomszédos egykori Bácska birtokon mintegy 300 migráns tanyázik. 

Közben lövéseket lehetett hallani este fél 10 tájban a labdarúgó pálya környékéről is, ami a falu másik felén van. 

A falu központjában a lövöldözésről videofelvétel készült. Ezen az látszik, hogy a lövések eldördülése után többen futni kezdenek a falu központjából a Bartók Béla utcán. 

Egy térfigyelő kamera felvétele is előkerült, ami 18 óra előtt 2-3 perccel került rögzítésre. Ezen jól kivehető, hogy idegenek gépfegyverrel a kezükben vonulnak az utcán. 

A lövések eldördülése után megérkezett a rendőrség a helyszínre, majd a különleges egységek tagjai is. 

Az összetűzésre készültek az idegenek. Helybeli polgárok írták a közösségi oldalakon, hogy fél 6 után migránsok vonultak csoportosan a falu központja felé kezükben husángokkal felszerelkezve. 

A faluban a legutóbbi adatok szerint 2500 migráns torlódott fel. A falu lakossága a múlt héten lakossági fórumon tiltakozott amiatt, hogy a települést a hivatalos szervek magára hagyták, rendőrség sincs a településen. 

Az eset miatt a polgári kezdeményezés indult egy újabb falugyűlés sürgős összehívására. Holnap, november 25-én, pénteken indul az aláírások gyűjtése a Boksz helyiségeiben, ami vasárnapig tart. 

Bővebben: 

Migránsok lövöldöztek Horgos központjában  

Nagy mennyiségű fegyvert találtak a rendőrök a horgosi migránstáborban

Falugyűlés Horgoson – a helyiek félnek, várják az illetékesek fellépését

Horgosi mindennapok migránsok nélkül

Újabb nagyobb rendőrségi intézkedésre lehet számítani Horgoson

A horgosi incidens hátterében a szervezett bűnözés áll

Hat migráns került kórházba a horgosi lövöldözést követően