| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Idén öt csapat vett részt a tornán, és azok a focisták léptek pályára, akikkel az első évben elkezdődött a sportesemény. Az emléktornának a sportcsarnok adott otthont.
Az elmúlt években az eseményen utánpótlás-csapatok léptek pályára, most viszont a jubileumi évnek köszönhetően a szervezők azon környékbeli játékosokat hívták meg, akik 25 évvel ezelőtt is jelen voltak a tornán.
A tóthfalusi Benkó Tihamér kiskora óta futballozik, ... |
|
|
Folyamatosan csökken a tej felvásárlási ára Szerbiában. A tejgyárak ezt a többletmennyiséggel magyarázzák, míg a termelők szerint a problémát a külföldi behozatal okozza.
Tovább bonyolódik a tejtermelők helyzete. Jelenleg nem csak a szerbiai gazdák vannak nehéz helyzetben, Európában is hasonló gondokkal küszködnek a tejtermelők az alacsony felvásárlási árak miatt.
A vajdasági gazdák szerint instabillá vált az ágazat. Így véli Balázs ... |
|
|
Több mint 50 nyolcadikossal elkezdődött a tánciskola Magyarkanizsán. Az oktatók szerint jó hír, hogy egyre népszerűbb a tánc a községben, és a fiatalok is elhívatottak.
A tánciskola ideje alatt 16 stílussal ismerkednek meg a fiatalok. Öt világtánccal, hat latin-amerikaival, illetve olyan stílusokkal, amelyek napjainkban egyre közkedveltebbek.
A diákok között van Ördög Viktória is: „Még az alaptáncokat tanuljuk. Én már kiskorom ... |
|
|
Kétnapos téli tánctábort szerveztek Magyarkanizsán. Az esemény az MTE Bolero szervezésében valósult meg. Céljuk a fiatalok megmozgatása volt, és hogy a résztvevők megismerjék a különböző táncstílusokat.
A nyári tánctábor után a szervezők úgy döntöttek, hogy a téli szünetben is meginvitálják a táncolni szerető fiatalokat. A résztvevők többsége már régebb óta táncol, de itt sokkal több idő jut egy-egy stílus bemutatására.
A ... |
|
|
A rendezvényen kirakodóvásár, karácsonyi műsor, valamint ünnepi ételek és italok várták a látogatókat vasárnap este a Művelődési Házban.
A kézművesvásár mellett megtekinthető volt Horgos mézeskalácsfaluja is, amely idén is nagy sikert aratott.
Az ünnepi műsorban a helyi óvodások, a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület növendékei, valamint a Kárász Karolina Általános Iskola diákjai léptek fel. Hagyományos finomságok, mákos ... |
|
|
|
|
|
|
|

3D nyomtatóval gazdagodott a magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont. Az intézmény tanulói sikeresen szerepeltek a budapesti Solid Edge versenyen, míg az Edge vándorkupán Koncz Roland tanuló különdíjban részesült.
Az iskola tanulói már télen elkezdték a felkészülést a versenyre, amelyen három gépészmérnök diák vett részt. Mind egyéniben, mind összetettben jól szerepeltek, jutalmul pedig egy 3D nyomtatót vehetett át az iskola.
Erdélyi Szonja tanuló elmondta, hogy nagyon jó érzés volt megtapasztalni, hogy milyen versenyezni, milyen egy külföldi versenyen részt venni. Remek kihívás volt, illetve kaptak egy visszajelzést a tudásukról.
Különdíjban részesült Koncz Roland végzős diák is, aki az Edge vándorkupa versenyen is részt vett. Roland elmondta, hogy több hónapos munkája eredménye volt ez, rengeteg új dolgot tudott közben megtanulni. Rengeteg kihívásba ütközött munkája elkészítése során, de egyáltalán nem bánta meg, hogy jelentkezett a versenyre.
A nyereményeket a verseny ügyféltámogatási vezetője adta át az iskola diákjainak. Szűcs Imre kiemelte, a magyarkanizsai iskola magas szinten foglalkozik a számítógépen támogatott mérnöki tevékenységekkel.
A tanulók felkészítőtanára Tóth Béla volt, aki már a tíz évvel ezelőtt megszervezésre kerülő versenyen is sikeresen szerepelt akkori diákjaival.
Az iskola a következő években is szeretne részt venni ezen a versenyen.
Bővebben:
Sikerek és nyeremények a magyarkanizsai iskolaközpontnak
|
|
|
|
|
|