| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.08.18.
A hagyományaink éltető ereje

Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ...

   2025.08.18.
Nagycsaládok Magyarkanizsán

Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.  
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.  
A csapatokat a Vajdasági ...

   2025.08.15.
Táncra hívták a nyarat a mazsorettek Horgoson

Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett. 
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt. 
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ...

   2025.08.14.
Lábteniszbajnokság Magyarkanizsán

A megmérettetésre összesen 24 csapat nevezett. A párosok a héten minden délután pályára lépnek, hogy eldöntsék az idén ki lesz a legjobb. 
Évről évre egyre több csapatot vonz a lábteniszbajnokság a magyarkanizsai Tisza-partra. Idén közel ötvenen neveztek be, akik mind győzni érkeztek. Sokan közülük rendszeresen sportolnak, de mint mondják, ez még nem feltétele a helyezésnek, ugyanis a csapatok egyre jobban fejlődnek. 
Dalibor Crkvenjakov ...

   2025.08.14.
Vegyszermentes, egészséges és finom

Hollóék csaknem húsz éve játszadoztak el a gondolattal, hogy növénytermesztésbe kezdenek, majd meg is valósították az álmukat, létrehoztak egy tekintélyes méretű biogazdaságot. Kezdetben fűszernövényekkel foglalkoztak, de gyorsan kiderült, hogy felénk erre nem igazán van kereslet, így  belevágtak a növénytermesztésbe. Azóta a nevük ismertté vált, hisz a jó portéka híre gyorsan terjed. A környéken házhoz mennek a vásárlók, de nagyobb mennyiség esetén, ...

 
Keresés
 

   2022.10.14.
Lisztet osztottak Magyarkanizsán

Szétosztották Magyarkanizsán a Magyarok Kenyere programban begyűjtött búzából készült lisztet. Több mint 60 család és intézmény vehette át az adományt, mely a Vajdasági Agrárszövetség jóvoltából került szétosztásra.

25 kilogramm lisztet vehetett át egy-egy család szerdán Magyarkanizsán október 12-én. Az adományokért több községbeli településről is érkeztek, de bizonyos falvakba a tehergépkocsi szállította a lisztet. Az adományban a családok mellett többek között a kollégiumok és a lurkóházak üzemeltetői is részesültek. 

 

Máté Nikoletta, a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesülete elnöke elmondta: „1500 kilogramm lisztet kaptunk, s 60 család részesült az adományból Magyarkanizsán és a környező falvakban. Nem csak nagycsaládosok kaptak a lisztből, hanem rászorulók is.”

A lehető legjobbkor jött az adomány a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központnak is. Az intézmény a most kapott lisztet egy pékségnek adja majd, amely cserébe péksüteményeket biztosít a központ védenceinek. Tolnai Csaba igazgató elmondta, hogy a szövetségtől 500 kilogramm búzalisztet kaptak. “Nagyon fontos ez számunkra, mert védenceink napi 8 órát tartózkodnak intézményünkben és napi három étkezést kell biztosítani nekik, ahol egy meleg étel, amit úgy rendelünk egy központból, míg a másik két étkezést nekünk kell elkészíteni” - mondta Tolnai Csaba.

A Magyarok Kenyere- 15 millió búzaszem program keretén belül a Vajdasági Agrárszövetség ebben az évben közel 19 tonna búzát gyűjtött össze a termelők adományai által, melyből 12 tonna liszt készült. 
Nagy Miklós, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének az elnöke elmondta: „A tegnapi napon már a bánáti rész és a dél-bácskai részbe már eljuttattuk a kedvezményezetteknek. A mai napon Kanizsa községben, Szabadkára, Csantavérre, Tóthfaluba fogunk elmenni úgy, hogy az idei évben bővítettük azon listát, amely a kedvezményezetteket tartalmazza, úgyhogy most 30 olyan szervezet kap ebből a támogatásból, akik gyerekek élelmezésével foglalkoznak.”

A program a magyar gazdatársadalom önzetlen, segítő szándékú összefogása, amelyben Magyarország teljes területéről és a Kárpát-medence magyar lakta településeiről ajánlanak fel búzát a gazdálkodók a rászoruló magyar gyermekeket segítő szervezeteknek.

 

Bővebben: 

 




Lisztet osztottak Magyarkanizsán

Lisztet osztottak szét a rászorulóknak