| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa község szinte majdnem minden településén jó szolgálatot tesznek az önkéntes tűzoltók. A hivatásosak nincsenek elegen, ezért sokszor az önkéntesek segítenek kisebb és nagyobb tűzeseteknél is. A községben ebben az évben is sok munkájuk akadt, ugyanakkor arra is van erejük, hogy távolabbra is elmenjenek, hisz a tűzoltó ott segít, ahol csak tud. Ahol nagy a baj, ott minden segítő kéz jól jön. A közelmúltban értesülhettünk az országban pusztító ... |
|
|
Évek óta a magyarkanizsai strandot tartják a legrendezettebbnek és legszebbnek a Tisza szerbiai szakaszán. Igazán bőséges a pluszkínálat is, nem csupán a fürdési lehetőség csalogatja a felfrissülni vágyókat. A közelmúltban egy minigolfpálya is megnyitotta kapuit. Nagy Anikó és Csanádi Bertalan családi vállalkozása, az Amigo egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ahogy a család tagjai mesélték, már régóta kacérkodtak ezzel a lehetőséggel, és az idén belevágtak, ... |
|
|
A horgosi karaula valamikor a határőrség fontos bázisa volt, most már csak szeméttel van tele.
Ha átengednék a vadászegyesületeknek, meg lehetne menteni a karaulák épületeit, mondta Srđan Arsić, a horgosi határőrház (karaula) előtt állva, nem tagadva, ma is erős érzelmek kötik a területhez, ugyanis ő volt ennek a karaulának a parancsnoka. Nagyot sóhajtott, majd kiemelte: innen lefelé egészen a Holt-Tiszáig, a másik irányban egészen fel, Királyhalomig, ... |
|
|
Szent István királyra és az államalapításra emlékezett a martonosi közösség tegnap. A Mária Neve római katolikus templomban megtartott ünnepi szentmisén az új kenyeret is megáldották.
Az ünnep a martonosiak számára nemcsak a történelmi örökség felidézéséről szól, hanem a hit és a hagyományok továbbadásának fontosságára is ráirányítja a figyelmet.
A martonosiak számára augusztus 20-a évről évre fontos alkalom ...
|
|
|
Az augusztus 20-i ünnep ezúttal is a Havas Boldogasszony-templomban kezdődött. A hívek közösen vonultak be, az új búzából készült kenyeret pedig gyerekek vitték a szentmisére. A kenyér a horgosi közösség összetartozását is kifejezte, az idei évtől ugyanis új hagyományt kezdeményeztek: a kenyeret minden évben más helyi lakos készíti el, így az ünnephez évről évre egy-egy horgosi család is személyesen hozzáteheti a maga részét.
A szentmisét ...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Július 24-én, vasárnap tartják meg Magyarkanizsán a szokásos jószág-, kézműves- és kirakodóvásárt, amit most is számos mellékrendezvény tesz színesebbé, de ekkor tartják meg a Történelmi nap című programot is.
A vásár reggel 7 órakor kezdődik. A délelőtt folyamán zenés szórakoztató műsorra, gyermekjátékokra számíthatnak az érdeklődők. A szokásos ingyenes vércukorszint- és vérnyomásmérésre 8 és 10 óra között kerül sor. 9-től 11 óráig kisállatokat simogathatnak a gyerekek, de az Önkéntes Tűzoltó Egyesület jóvoltából a tűzoltótömlő használatát is kipróbálhatják a legbátrabbak. 8-tól 11 óráig a helybeli Egészségház és a HELLO Kanizsa turisztikai információs központ tart bemutatót.
Közben aki megéhezik, nyárson sülteket, bográcsost vásárolhat.
A vásárral párhuzamosan kerül megrendezésre a Vásártéren a Történelmi nap elnevezésű rendezvény. Őseink, hagyományaink mögöttünk vannak, de a tudásukat, életformájukat át lehet ültetni a 21. századba is. Az Ősök Hangja szervezet azt szeretné megmutatni, hogy ez valóban lehetséges. A rendezvény megnyitója 9 órakor kezdődik. 9.30-tól történelmi előadásra kerül sor, de kovácsbemutatót is tartanak. 10 órától bemutatják, hogy hogyan néz ki egy jurta, majd a vívásról lesz szó. Az íjászat alapjaival is megismerkedhetnek az érdeklődők 11 órától. Baltadobálási vetélkedő 11.30-tól, majd déltől örömíjászat.
Kísérőprogramként a kézműveskedés alapjaival, a gyógynövényekkel ismerkedhetünk, lesz dobolás, illetve a hímzést is kipróbálhatják régi minták alapján az érdeklődők, de középkori édességek kóstolására is sor kerül. A belépés díjtalan.
Bővebben:
Történelmi nap és vásár Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|