| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Jó hangulatban és változatos programokkal zajlik idén a 16. Zengő Kézműves tábor Oromon, amely közel 60 résztvevőt fogad.
A tábor célja, hogy a gyermekek és fiatalok kreatív környezetben ismerkedjenek meg a különféle kézműves technikákkal, miközben új barátságokat kötnek és élményekkel gazdagodnak. A négynapos programban a hagyományos és a modern kézműves technikák egyaránt helyet kapnak. Egész délután szorgos kis kezek dolgoznak az oromi ...
|
|
|
Élővé tenni egy parkot, és megtölteni művészettel. A magyarkanizsai Streamlet Art Association sok projektuma közül ez az egyik, ezért is indult el a NÉPkert, melynek immár negyedik felvonásaként nyílt meg július 12-én vasárnap Kovács Petra Sub Rosa – Terhelésnyomok című ideiglenes, köztéri land art projektuma a kanizsai Népkertben. A hallgatás, az idő és a kimondatlan történetek nyomait vizsgálja természetes anyagokból létrehozott köztéri installáció ... |
|
|
Nem csak a színésztáborba lehet még jelentkezni: a XII. Malomfesztivál szervezői önkénteseket és kézműves kirakodókat is várnak az augusztusi rendezvényre.
Légy a Malomfesztivál önkéntese!
Szeretnél egy igazi közösség tagjává válni, és kipróbálni magad új helyzetekben? Még nincs programod augusztusra? A Malomfesztivál szervezői gondoskodnak a nyarad egyik legnagyobb kalandjáról – neked csak annyit kell tenned, hogy jelentkezel önkéntesnek ... |
|
|
Szinte teltházzal üzemel a magyarkanizsai Tiszavirág Kemping, amely már a május elsejei ünnepek előtt megnyitotta kapuit. Azóta folyamatos az érdeklődés: nemcsak Vajdaság különböző településeiről, hanem külföldről is sok természetkedvelő választja pihenése helyszínéül.
Ahogy az elmúlt években, úgy idén is egymást érik a lakókocsik és a sátrak a magyarkanizsai Tiszavirág Kempingben. A helyi Bogić Erzsébet minden évben, amint megnyílik a kemping ... |
|
|
Magyarkanizsai község egyik kis településén, Velebiten szombaton egész napos ünnepséget tartottak. A velebiti helyi közösség és a magyarkanizsai úszóklub szervezésében már kora reggel gyülekeztek a helyi tónál, ahol már évek óta megrendezik a velebiti maratont, ezúttal tizenegyedik alkalommal. A mindig tömeges rendezvényre most is sokan érkeztek Szerbia szinte minden szegletéből, hogy bizonyítsák rátermettségüket. A víz hőmérséklete és az időjárás ... |
|
|
|
|
|
|
|

Megkezdődtek az edzések a tóthfalusi Nyers István Labdarúgó Akadémián. A fiatalok számára kialakított program szerint készülnek a tavaszi idényre. Az akadémia növendékeinek hetente nyolc edzése van.
A több mint 120 gyermekkel 7 edző foglalkozik. Folyik az edzés a műfüves futballpályán, a fiatalokat és az edzőket sem a hideg, sem a havas pálya nem tántorítja el a munkától. Közös bemelegítés, majd edzés szerb és magyar nyelven egyaránt.
A tavaszi idényre való felkészülést egy fizikai felmérés előzte meg. Az eredmények alapján alakították ki az edzésprogramokat.
Kiss Róbert erőnléti edző elmondta: „Heti öt pálya edzésünk, majd heti három edzőtermi edzésünk van. Ebből egy erőfejlesztési edzés, egy sérülés megelőzési edzés és egy robbanékonyság-fejlesztő edzés, és ezeket kombináljuk. Úgy lenne tökéletes, ha ezt az edzőtermi edzés előtt csináljuk, de az időjárás nem engedi.”
Az edző kiemelte, elégedettek az őszi szezon végeredményével, viszont a tavaszi mérkőzésekre igyekeznek sokkal jobban felkészülni. Cél, hogy a korcsoportok a lehető legtovább jelen legyenek a mérkőzéseken. A hétvégén egyébként már sor kerül az első felkészülési mérkőzésre is.
Bővebben:
Készülnek a tavaszi idényre a Nyers István Labdarúgó Akadémián
|
|
|
|
|
|