| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A horgosi Verskötél rendezvényt idén ötödik alkalom szervezték meg. Ennek keretében a település lakói minden évben megemlékeznek József Attila születésnapjáról, és egyben a magyar költészet napjáról. A program a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtára és a Művelődési Ház szervezésében valósult meg.
A szerda délelőtti órákban a helyi óvodások és általános iskolások látogattak ki a Verskötélhez, ahol rendhagyó ... |
|
|
Lehet zimankó vagy kánikula, a vadakról mindig gondoskodni kell, ezt a jó vadászok tudják, és tesznek is érte. A mintegy harmincezer hektáron elterülő vadászterületet és öt körzetet magában foglaló Kapitány-réti Vadászegyesület Magyarkanizsa község településein végez aktív munkát.
Az egyesület elnöke, Boris Bajić okleveles állattenyésztési mérnök arról számolt be lapunknak, hogy jelenleg a turistákat várják tárt karokkal, de ... |
|
|
Különleges programmal készült a magyarkanizsai Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény a magyar költészet napja, április 11-e alkalmából. Az érdeklődők izgalmas költészeti kalandjátékban vehetnek részt, amely játékos formában hozza közelebb az irodalmat.
A magyarkanizsai művelődési intézmények évek óta megemlékeznek a magyar költészet napjáról. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a fiatalok nyitottak az ilyen kezdeményezésekre, ... |
|
|
A termelés fejlesztése, illetve a gazdasági szereplők szintlépésének támogatása, üzleti hatékonyságuk növelése és versenyképességük erősítése, aminek alapvető célja a szülőföldön való boldogulás és az élelmiszeripari vállalkozások, valamint családi gazdaságok, megerősítése – ezeket az alapcélokat helyezi előtérbe a Vajdasági Rohonczy Gedeon Mentorprogram. A program lebonyolítója a Prosperitati Alapítvány és a CED Közép-európai ... |
|
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Számos beruházás és terv valósult meg tavaly Martonoson, Horgoson és Kispiacon a helyi közösségek tanácselnökei szerint, de 2019-re is bőven akad még tennivaló.
Martonos helyi közössége a 2018-ban több fontos beruházást is megvalósított. 370 ezer forint értékben elektronikus eszközöket tudtak az általános iskola részére vásárolni, valamint a helyi járuléknak köszönhetően Kishomok felújított Faluházat kapott. Horváth Gergely, tanácselnök szerint az idei évre is nagy terveik vannak, a fő utca aszfaltozása mellett a mellékutakra is figyelmet fordítanak majd.
Horgoson a tavalyi évben felújították az egészségház épületét, az általános iskola és az óvoda nyílászáróinak cseréje is megtörtént, valamint a tornaterem is fel lett újítva. Több utca és dűlőút kapott felújított burkolatot, amelyet Sors Róbert elmondása szerint az idei évben is szeretnének folytatni.
Kispiacon a kultúrotthon végleges adaptációját, a Kispiac-Ludas út kiszélesítését és az úgynevezett szalatornyai út 3 kilométeres útszakasz kiépítését tervezik.
Szarapka Ede hozzátette, hogy ehhez a beruházáshoz nincs a kispiaci helyi közösségnek eszköze, és Magyarkanizsa község sem tudja pénzelni. A tervek szerint a befektetések költségeit tartományi vagy köztársasági forrásokból szeretnék finanszírozni.
Bővebben:
Bőven akad tennivaló az idén is Martonoson, Horgoson és Kispiacon
Teljesülni látszó álmok
A horgosiak bizakodóak
Jól kidolgozott tervek ás megvalósulások Kispiacon
Számos beruházás Martonoson, de van még mit tenni
Fejlődő falvak Magyarkanizsa községben
|
|
|
|
|
|