| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.03.18.
A Bábvilág kapujában

A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont. 


Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában. 

   2026.03.17.
Papírszínházi foglalkozás Horgoson

Interaktív mesefoglalkozást tartottak a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárában. A programban a Kárász Karolina Általános Iskola harmadikosai vettek részt. 


A különleges, papírszínházi foglalkozást a topolyai Juhász Erzsébet Könyvtár gyermekrészlegének könyvtárosa tartotta. 


A foglalkozás témája Janikovszky Éva Bertalan és Barnabás című műve volt. Feldolgozása kártyák segítségével, közös játékkal ...

   2026.03.16.
Középiskolák Börzéje Magyarkanizsán

A környező települések középiskoláit, gimnáziumait és lakhatási lehetőségeit ismerhették meg a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulók Magyarkanizsán. 


A Középiskolák Börzéjét már 14-dik alkalommal szervezte meg a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola. Az Ady épületében szervezték meg az eseményt, ahol az osztálytermekben egy-egy középiskola, gimnázium kapott helyett. A gyerekek így közel két órán át ismerkedhettek az intézményekkel. 

   2026.03.16.
Lelki megújulás

Horgoson zajlott március 14-én, szombaton a Szabadkai Egyházmegye nagyböjti bűnbánati napja, melyre a környékből és távolabbról is sok hívő érkezett. A bevezető imádsággal kezdődő eseményt a Havas Boldogasszony Római Katolikus templomban tartották, ezt követően pedig a szegedi Ft. Dr. Serfőző Levente atya előadására került sor. 
Ezután keresztutat jártak a Kálvárián, majd szentségimádással, gyónással és zsolozsmával folytatódott a lelki nap, ...

   2026.03.16.
Pályázatok tömkelege

Pénteken Oromhegyesen gyűltek össze azok a helyi és környékbeli gazdák, akik a pályázati lehetőségekről szerettek volna bővebben érdeklődni. Erre alkalmuk is nyílt, ugyanis Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár és Tóth Zoltán, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes számolt be az időszerű és a közeljövőben várható köztársasági és tartományi pályázatokról. A Vajdasági Magyar Szövetség szervezésében megvalósult fórum oromhegyesi állomása ...

 
Keresés
 

   2019.01.11.
Jól működik a népkonyha

A Vöröskereszt és az önkormányzat a téli időszakban együtt gondoskodik arról, hogy senki ne maradjon főtt étel nélkül Magyarkanizsa községben. A népkonyhaprogram évek óta jól bejáródott rendszer, mely biztosítja a rászorulóknak és a magukról gondoskodni nem tudóknak a mindennapi betevőt. Ilyenkor télen ez fokozottabb odafigyelést igényel, és nagy szükség is van rá, ahogy azt Cseszkó Mónika, a magyarkanizsai Vöröskereszt titkára elmondta.

– Összesen 113-an étkeznek a népkonyhaprogram jóvoltából a községben, 93-an közülük ők maguk nyújtották be igénylésüket. A gyermekeknek fél adagot biztosítottunk, ez a horgosi Kárász Karolina Általános Iskolára vonatkozik, ahol a napközisek kapják az adagot. Martonos, Adorján, Tóthfalu és Oromhegyes érintett a programban, mely tíz alapélelmet tartalmaz, amit mi tudunk biztosítani, ám ehhez egy kicsit hozzá is kell vásárolnunk, amire az önkormányzat biztosítja a pénzt. Főleg egytálételeket adunk, sűrű, levesszerű ebédeket főznek a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény konyháján dolgozók, mi pedig aztán szétosztjuk a Vöröskereszt épületében, illetve vidéken a Caritas munkatársai.

Mekkora igény van az ingyenes ebédre?

– Tapasztalatunk szerint az emberek már megszokták, hogy ingyenebédet kaphatnak, ám a legnehezebb felderíteni azokat az időseket, akik ilyenkor ki sem mozdulnak, de van olyan is, aki szégyelli elfogadni a segítséget. Ez főleg a falvakra jellemző, ahol jobban szeretik az alapanyagcsomag segítséget, amiből ők maguk készíthetik el az asztalra valót. De még mindig van olyan, aki nem tudja, hogy élhet ezzel a lehetőséggel.

A Vöröskereszt titkára azt is elmondta, az idei évtől a szabadkai transzfúziós osztállyal dolgoznak, ami semmiféle változást nem eredményez a véradók számára, de aki vért adhat, minden bizonnyal nagyon egészséges, mert komoly szűrésen esnek át a véradók. Nem csak a felnőtteket, a gyerekeket is bekapcsolják programjaikba, a második félévben pedig elsősegély-tanfolyamot tartanak az iskolásoknak.

Az illetékes arra biztatja a rászorulókat, hogy jelentkezzenek a szociális központnál, ha szeretnének részesülni a népkonyhaprogram kínálta ebédből, mert van rá lehetőség!

Bővebben:




Senki sem marad éhen

Több mint száz rászoruló kap ételt Magyarkanizsa Községben

Húsz éve a népkonyha szolgálatában