| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.07.18.
Az MNT szerb nyelvi képzése

Július 18-án, pénteken zárul a Magyar Nemzeti Tanács szerb nyelvi felzárkóztató képzése. amely hat településen, köztük Magyarkanizsán is zajlik. 


– A Magyar Nemzeti Tanács a komplex felsőoktatási ösztöndíjprogram keretein belül 2012 óta szervezi meg az intenzív szerb nyelvi felzárkóztató képzést a harmadikos középiskolások részére. A tanfolyam célja, hogy az érdeklődő fiatalok szerb nyelvtudását olyan szintre fejlesszük, amellyel ...

   2025.07.18.
Őseink lábnyoma a XXI. században

Az „Őseink lábnyoma a XXI. században” hagyományőrző tábort az Ősök Hangja Polgári Egyesület szervezésében idén ötödik alkalommal rendezték meg Magyarkanizsán. A foglalkozásokon 25 gyermek vesz részt. 


A háromnapos rendezvény délelőtt kezdődött, a gyerekek ősi mesterségekkel, hagyományos technikákkal és játékokkal ismerkedhetnek meg. 


Az eső ellenére is jókedvűen vettek részt a gyerekek az úgynevezett ...

   2025.07.17.
Kézműveskedés, sok játék és még több kacagás

Kézműves tábort tartanak Oromon a Zengő Tájház Nők és Fiatalok Kézműves Egyesülete szervezésében. A táborra 40 gyerek jelentkezett, akik számos foglalkozáson vehetnek részt a következő napokban. 


A tábor célja, hogy a gyerekek a nyári szünetet tartalmasan töltsék el, miközben új kézműves technikákat ismernek meg. A keddi foglalkozásokon is nagy volt a nyüzsgés, mindenki lelkesen készítette saját kis alkotását. 


Nagy ...

   2025.07.17.
Pályaválasztási tanácsadás és útmutatás

Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája (OZ) május elején mentorprogramot indított a pályaválasztás előtt állóknak. Az OZ Nexus célja, hogy azokat a fiatalokat, akik gondolkodnak a továbbtanuláson, összekösse olyan felnőtt személyekkel, akik ebben a segítségükre lehetnek. A kezdeményezésről Hubai Dávid ifjúsági koordinátorral és a mentorprogram felelősével beszélgettem. 


– Több kérdés is érkezett felém a pályaválasztással kapcsolatban, ...

   2025.07.17.
A tánc az életük

A hétvégén két váltásban zajlott le a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület immáron huszadik néptánctábora a művelődési házban. A nyár a néptánctáborok jegyében telik Horgoson, ahol minden a népművészetről szól. Szécsi Zsolt táborvezető elmondta, hogy a gyerekeket már óvodás kortól próbálják bevezetni a tánc világába. 


– A piciket az önállóságra is tanítjuk a tánc mellett. Két váltásban foglalkoztunk a gyerekekkel, ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2018.05.04.
Számítógépes könyvelők képzése

A Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény 2017. december 28-án kapta meg a Tartományi Oktatási Titkárságtól a nyilvánosan elismert képzői státust. Ezáltal nyílt meg a lehetőségük, hogy államilag elismert szakmai képzést is szervezzenek. Ezúttal könyvelői képzést hirdettek meg, amelyről Sarnyai Károly és Beszédes Viktória adott előzetes tájékoztatót.

– A számítógépes könyvelésre május 31-éig várjuk a jelentkezéseket Magyarkanizsa községből és azon kívülről is, de mivel a számítógépes termünk 15 férőhelyes, ennyit fogadhatunk – mondta Sarnyai Károly.

Beszédes Viktória andragógus írta meg a képzés programját:

– A képzés 400 órát vesz igénybe, amelynek 60 százaléka, azaz 240 gyakorlati jellegű. Ez azt jelenti, hogy a felnőttek az elméletben elsajátított ismereteket a gyakorlatba is megtanulják átültetni, legyen szó a könyvelési dokumentumok vezetéséről vagy a gazdasági változások könyveléséről, akár manuális formában, akár számítógépes programon keresztül. A képzés modulrendszerű, hat modulból áll, mindegyik végén záróvizsgát tesznek a hallgatók. Ennek célja, hogy elmélyítsék a tudást, és felkészítést is jelent ez a záróvizsgára. A szakmai vizsga szóbeli, gyakorlati és írásbeli részből áll háromtagú vizsgabizottság előtt. A képzés terjedelme maximum egy év. A jelentkezőket megkérdezzük az órabeosztásról, és a válaszok átlaga alapján határozzuk meg a képzés órarendjét.

A könyvelői képzésre jelentkezhetnek mindazok, akik betöltötték 18. életévüket, és legalább hároméves középiskolai végzettséggel rendelkeznek. A tandíj 63 000 dinár, amelyet hét részletre is lehet fizetni, a kezdő részlet 15 000 dinár.

Május 31-éig várják a jelentkezőket Magyarkanizsán a Cnesában. Érdeklődni a 024/873-043-as számon lehet, vagy az edukacija@cnesa.rs e-mail-címen.

 

Bővebben:




Számítógépes könyvelők képzése