| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A határ menti térségben élők élet- és vagyonbiztonságának növelése érdekében indult magyar–szerb katasztrófavédelmi projekt uniós támogatással.
Nógrádi Zoltán (Fidesz–KDNP), Mórahalom polgármestere a 4,85 millió eurós költségvetésű projekt szerdai nyitórendezvényén elmondta, a 2028 augusztusáig tartó program célja a katasztrófavédelemmel foglalkozó szervezetek reakcióképességének javítása, az infrastruktúra korszerűsítése, ... |
|
|
Magyarkanizsa község napja alkalmából Táborosi Győző pedagógus köszönő oklevelet vehetett át Fejsztámer Róbert polgármestertől. Az idén májusban nyugdíjba vonult testnevelő tanárral — aki nem csak a sport terén alkotott maradandót, nagy szerepe van ugyanis a művelődési ház felújításában is — a közelmúltban beszélgettem.
A díjazott méltatásában egyebek között ez állt: „Táborosi Győző életét a becsületesség, a segítőkészség ... |
|
|
20. alkalommal szervezte meg a Diákszínjátszó Fesztivált a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. Idén 150-en vettek részt. Négy község iskoláinak, tizenkét előadását díjazta a szakmai zsűri.
Az alsós és felsős tanulók külön kategóriában mérték össze tudásukat a háromtagú zsűri előtt. A fesztivál célja, hogy a diákok megmutathassák tehetségüket, miközben egy csapatként dolgoznak a jó eredmény érdekében. A horgosi Kárász Karolina ... |
|
|
Idén is rendhagyó módon toppant be a Mikulás Martonosra, feldíszített tűzoltóautón érkezett, hogy meglepetést szerezzen a fiatal önkéntes tűzoltóknak.
Az ünnepi jármű már messziről magára vonta a figyelmet, a gyerekek pedig izgatottan várták, hogy személyesen is találkozhassanak a Mikulással.
A nagyszakállú ezúttal is ellátogatott a martonosi gyerekekhez, akik nagyon izgatottan várták érkezését. A Mikulás betért Holló Fannihoz is, ... |
|
|
A Művészetek Háza nagy színpada és a közönség sorai is színültig teltek december 7-én, vasárnap délután Magyarkanizsán. A fogyatékkal élők világnapján ebben az évben is ünnepi műsort szervezett az Együtt Veled-Értük Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület és a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ. A mára már hagyománynak joggal nevezhető rendezvény minden év decemberében arra hívja fel a ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Óriási megtiszteltetés érte a napokban a magyarkanizsai Bratstvo Kajakklubot: elnökét, Stevan Kneževićet ugyanis, nagy szavazattöbbséggel, megválasztották a Vajdasági Kajak-Kenu Szövetség (VKKSZ) elnökévé. A magyarkanizsai sportmunkás Bora Sibinkićet váltotta a poszton. Csak hab a tortán, hogy a magyarkanizsai klub vezetőségi tagjának, Csőke Rudolfnak a személyében - egyetlen vajdasági klubként - a Bratstvo még egy embert ad a tartományi szövetség kilenc tagú elnökségébe.
Jövendő munkája során Stevan Knežević elsősorban a folytonosságot tartja szem előtt, emellett azonban további fejlesztéseket is célul tűzött ki. Ezek között kiemelt helyen szerepel a vajdasági klubok segítése, tömegesítése és korszerű, a mai igényeknek megfelelő sporteszközökkel való ellátása, mindenekfelett pedig a sportegyesületek infrastruktúrájának a fejlesztése.
Utóbbi vonatkozásában éppen a Magyarkanizsán most folyó beruházás, az Oktatóközpont építése a legjelentősebb. Ennek megvalósításához átépítették a klub Tisza-parti épületét és teljesen beépítették a kajakház második emeletét. Ezzel a fejlesztéssel a kanizsai kajakklub épülete a szerb kajaksport felkészülési bástyájává válik, annak egyik legfontosabb helyszínévé lép elő. Az Oktatóközpont képzések, nemzetközi szakmai találkozók, edzőtáborok megtartására egyaránt alkalmas lesz. Ami pedig a magyarkanizsaiaknak a legfontosabb, az az, hogy a kajakozó fiatalok a jövőben az eddigieknél lényegesen magasabb szintű feltételek mellett tudnak majd edzeni és készülni a versenyekre.
Bővebben:
Letöltés: Magyarkanizsai sportdiplomáciai siker: Stevan Knezević lett a Vajdasági Kajak-Kenu Szövetség elnöke
Magyarkanizsai sportmunkás a Vajdasági Kajak-Kenu Szövetség élén
|
|
|
|
|
|