| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Gyerekek voltak a főcukrászok, ők készítették el az édes finomságot. A programot a magyarkanizsai önkormányzat támogatta.
Nagy volt a munka a hétvégén Oromon, ugyanis azok a gyerekek, akik részt vettek a helyi Varázsfalatok Egyesület blokknapján, most túrós lepényt készítettek. Mindenkinek megvolt a feladata, amíg kelt a tészta, addig szorgosan dolgoztak, az édes, túrós tölteléken.
A Varázsfalatok Egyesület szervezésében már több alkalommal ... |
|
|
Főleg a kisebb családi gazdaságok számára. A szárazság, az alacsony felvásárlási árak és a támogatások késése bizonytalanságot okoz a gazdák számára.
A juhtenyésztés is osztozik az állattenyésztői ágazat általános válságában. Magyarkanizsa községben generációk óta foglalkoznak juhok tenyésztésével.
Ilonafalván közel ötszáz merinó juhot nevel Fehér Csaba és családja. Az idei év azonban különösen nehéz lesz számukra: ... |
|
|
Pénteken, január 16-án délután Magyarkanizsán tartották meg a Vajdasági Magyar Közösségek Terület- és Gazdaságfejlesztési Stratégiája (2026–2033) tervezetének utolsó nyilvános közvitáját. A második gazdaságfejlesztési stratégia kiemelt céljai közé tartozik a modern, biztos alapokon nyugvó, fejlődőképes gazdaság kialakítása.
A vajdasági magyar közösség megmaradását és fejlődését előtérbe helyező stratégiatervezet közvitáját ... |
|
|
A szakemberek szerint továbbra is a megelőzésre kell helyzeni a hangsúlyt, ugyanis a vírus cseppfertőzéssel terjed.
Vajdaságban, így Magyarkanizsa községben is lecsengőben van az influenza. Az elmúlt héten a legtöbb influenzaszerű megbetegedést a 15-29 éves korosztályban regisztrálták, 274 esetet jegyeztek fel, míg akut légúti fertőzéssel 1136 páciens esetében kértek orvosi segítséget, főként a legfiatalabb, 0-4 éves korosztály érintett.
|
|
|
A tizenhárom települést magában foglaló Magyarkanizsa község összesen kétszázhúsz kilométernyi út tisztán tartásáért felel. A feladat a Komunalac Kommunális Közvállalatra hárul, amely hó, ónos eső és egyéb időjárási viszontagságok esetén felügyeli ezt a munkát, biztosítva az emberek zavartalan közlekedését. A kivitelezést a Tisza Menti Vízművek végzi, és az elmúlt egy hétben volt is bőven munkájuk, hisz a városban és a hozzá tartozó településeken ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karácsonyi ünnepséget tartottak december 23-án Horgoson. A Betlehemes Karácsony elnevezésű rendezvényen több száz általános iskolás tanuló és óvodás lépett színpadra a helyi kultúrotthon épületében, illetve az előtte lévő téren, tábortűz mellett. Az ünnepségen nemcsak magyar, hanem szerb nyelvű karácsonyi dalok is felcsendültek. A gyerekek nemcsak a fellépésre készülődtek, de a falut is díszítették és a betlehemezést is bemutatták. A műsor után a Napraforgó Óvodában jótékonysági kirakodóvásárt szerveztek és a befolyt összeget az óvoda számára adták át. A kultúrotthon sem maradt üresen: este a Juhász zenekar kíséretében a Bartók Béla Művelődési Egyesület táncosai, népművészei léptek fel. A legkisebbek is bekapcsolódtak az ünnepségbe. 140 óvodás lépett színpadra karácsonyi műsorral és Idén először a Kárász Karolina Általános Iskola is bekapcsolódott.
Bővebben:
Karácsonyi ünnepség Horgoson
Betlehemes Karácsony Horgoson
|
|
|
|
|
|