| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A horgosi Verskötél rendezvényt idén ötödik alkalom szervezték meg. Ennek keretében a település lakói minden évben megemlékeznek József Attila születésnapjáról, és egyben a magyar költészet napjáról. A program a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtára és a Művelődési Ház szervezésében valósult meg.
A szerda délelőtti órákban a helyi óvodások és általános iskolások látogattak ki a Verskötélhez, ahol rendhagyó ... |
|
|
Lehet zimankó vagy kánikula, a vadakról mindig gondoskodni kell, ezt a jó vadászok tudják, és tesznek is érte. A mintegy harmincezer hektáron elterülő vadászterületet és öt körzetet magában foglaló Kapitány-réti Vadászegyesület Magyarkanizsa község településein végez aktív munkát.
Az egyesület elnöke, Boris Bajić okleveles állattenyésztési mérnök arról számolt be lapunknak, hogy jelenleg a turistákat várják tárt karokkal, de ... |
|
|
Különleges programmal készült a magyarkanizsai Cnesa Oktatási és Művelődési Intézmény a magyar költészet napja, április 11-e alkalmából. Az érdeklődők izgalmas költészeti kalandjátékban vehetnek részt, amely játékos formában hozza közelebb az irodalmat.
A magyarkanizsai művelődési intézmények évek óta megemlékeznek a magyar költészet napjáról. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a fiatalok nyitottak az ilyen kezdeményezésekre, ... |
|
|
A termelés fejlesztése, illetve a gazdasági szereplők szintlépésének támogatása, üzleti hatékonyságuk növelése és versenyképességük erősítése, aminek alapvető célja a szülőföldön való boldogulás és az élelmiszeripari vállalkozások, valamint családi gazdaságok, megerősítése – ezeket az alapcélokat helyezi előtérbe a Vajdasági Rohonczy Gedeon Mentorprogram. A program lebonyolítója a Prosperitati Alapítvány és a CED Közép-európai ... |
|
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
A magyarkanizsai határban, a Tisza-töltés közelében, a törökkanizsa felé vezető hídfeljárótól Adorján irányában az egyik vadetető mellett fél tucat elpusztult egerészölyvet találtak.
– Vasárnap délelőtt a kutyámat sétáltattam, a folyó menti töltésen haladtam Adorján felé, amikor a kutyám a közeli vadetető felé szaladt, a viselkedése arra utalt, hogy valami szokatlant talált. Amikor közelebb mentem először négy ölyvtetemet vettem észre. Az etető mellett egy őzmájat láttam, amit valamilyen rózsaszín porral szórtak be. A görcsbe rándult testtel heverő ölyvek és a rózsaszínű szer láttán arra a megállapításra jutottam, hogy valaki a gyilkos méregnek számító, minden állatra és emberre is halálos méreggel, Furadannal kezelt májat rakott ki. Megdöbbentő volt a látvány – mondta a mérgezett ölyvekre rátaláló fiatalember, aki kérte, hogy nevét ne közölje az újság.
Sajnos az újságok előbb közölték a gyalázatos tettről, az ölyvek mérgezéséről szóló hírt, mint ahogyan az illetékes hatóság, a rendőrség és a környezetvédelmi felügyelő elvégezték volna a helyszínelést. Amint azt Zlata Pavlović tartományi környezetvédelmi felügyelő elmondta, ilyen esetekben először a rendőrséget és a tartományi felügyelőséget kell értesíteni. A községi környezetvédelmi felügyelők hatásköre a zaj- és a légszennyezésre korlátozódik.
Bővebben:
Újabb ragadozómadár-mérgezések
|
|
|
|
|
|