| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Megemlékezéssel és koszorúzással kezdődött az ünnepély szerda délután Horgoson a Havas Boldogasszony római katolikus templomban és a templomkertben. Március 11-e különleges nap a falu életében, ugyanis 1771-ben Kárász Miklós ezen a napon kapta meg Mária Teréziától a területre és a betelepítésre vonatkozó adománylevelet. Egy új korszak kezdete volt ez, a mai Horgos megszületésének történelmi pillanata. Ezért tartják ezen a napon a falu napját, illetve ilyenkor ... |
|
|
A magyarkanizsai Partizan Atlétikaklubban télen sem áll meg a munka. A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tornatermében mintegy 60 gyermek edz szorgalmasan Rekecki Petra és Pósa Tamás edzők, valamint Mészáros Kornél klubelnök és edző irányításával. A sportegyesület hamarosan rekortánborítású atlétikai pályát kap, melynek köszönhetően nemcsak a feltételek javulnak a klubban, hanem a versenyek szervezéséből is kivehetik a részüket.
Az ...
|
|
|
Szombaton, március 7-én ismét megtelt az oromhegyesi Faluház olyan emberekkel, akiknek fontosak a hagyományok, a népművészet és a magyar kultúra. A XXXVIII. Gazdag ág, hagyományos, nagy múltú rendezvényt az oromhegyesi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület szervezte meg, nagy sikerrel, hisz az egész magyarkanizsai községből érkeztek csapatok, illetve Hajdújárás és Ludas is bekapcsolódott a rendezvénybe.
A szemle öt teljesítendő feladatból ...
|
|
|
Tudásunkkal kézen fogva a közösségekért – ez az anyaországi A Szakkör mottója. A program már évek óta folyik, és Magyarkanizsán mindig nagy érdeklődés övezi a különféle régi mesterségek újratanulását. Erről szól valójában a program, és természetesen arról is, hogy a hagyományaink megőrzése, újratanulása és továbbadása mellett a résztvevők minden egyes alkalommal közösségben vannak, összekovácsolódnak. Már-már a régi korok szellemét idézi ... |
|
|
Az Arany János nevét viselő általános iskola három épületébe öt kistelepülés diákjai járnak: az oromhegyesi, az oromi és a tóthfalui tagozatra utaznak még a völgyesi és az újfalusi diákok is elsajátítani a nyolc osztály tananyagát. Az iskolanapot már tizenegy éve a magyar költőóriás születésének napján tartják. Az ünnepség alkalmából ezúttal hétfőn az oromi épületben gyűltek össze az eminens vendégek, a testvériskolák képviselői és természetesen ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Belgrád és Újvidék után a cég székhelyén, Magyarkanizsán is Hungaricum boltot nyitott a Tisacoop Kft. Az üzletet Körmöci Károly igazgató-helyettes társaságában Pintér Attila, Magyarország belgrádi nagykövete nyitotta meg.
Pick Szalámi, Csabai kolbász, hagyományos sajtok és még 700 egyedi magyar termék, azaz hungaricum várja a vásárlókat a Tisacoop Kft. új, magyarkanizsai üzletében. A belgrádi, de különösen az újvidéki Hungaricum Központ eredményei igazolják, jó döntés volt a Hungaricum üzletek megnyitása. A magyar élelmiszeripari, borászati és édesipari terméket forgalmazó bolt bővített kínálattal áll a vásárlók rendelkezésére, olyan termékeket is felvonultat kínálatában, amelyek nem találhatóak meg a cég más üzleteiben. A magyarkanizsai Hungaricum bolt hétköznapokon 7-től 19 óráig, szombaton és vasárnap pedig 7 és 13 óra között várja a vásárlókat.
Bővebben:
Letöltés: A legjobbat, ami magyar! Hungarikum Boltot nyitott a Tisacoop a magyarkanizsai főutcán
Hungaricum bolt nyílt Magyarkanizsán
Megnyílt a Tisacoop Hungaricum boltja
|
|
A fényképeket készítette Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|