| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Egyre népszerűbb a mozi Magyarkanizsán. Számos magyar és nemzetközi film is bemutatásra került már a helyi Művészetek Háza mozitermében. 2024-ben teremtődtek meg a feltételek, hogy aktuális filmek is bemutatásra kerülhessenek az intézményben. A legtöbb film magyar szinkronnal is bemutatásra kerül.
Egymást követik a jobbnál jobb mozifilmek Magyarkanizsán. A Művészetek Háza mozitermében az elmúlt hónapokban több nagyszabású film is bemutatásra került. ... |
|
|
Az eseményt és az azt megelőző tánciskolát már több mint négy évtizede szervezik meg a Tisza-mentén. 29 pár mérettette meg magát vasárnap délután Magyarkanizsán a Vizsgabálon. Szép ruhák, csillogás, mosolygó, boldog fiatalok - így jellemezhető a Vizsgabál, ami vasárnap délután került megszervezésre a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A kezdetektől a fiatalokkal Cseszkó Károly táncoktató foglalkozik.
„A verseny részen az öt ... |
|
|
Az 5. Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt rekordszámú, több mint húszezer résztvevővel zárult. A vetélkedőt a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szervezte. A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója, Papdi István az 1186 határon túli versenyző közül a legjobb külhoni játékosnak bizonyult.
Az online vetélkedő célja az volt, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését az agrárium iránt. A résztvevők olyan ... |
|
|
Jól átvészelték az eddigi mínuszokat, az utóbbi napok enyhébb időjárása után pedig már a kertekben is kibújt egy-két virág a földből.
A kertekben ilyenkor még mindig nincs sok tennivaló. Messze még a tavasz, a hó azonban már elolvadt, így feltűnt egy-egy virág hajtása, mondja a magyarkanizsai Cseh Teréz: „A tavasz közeledtével ilyenkor kibújik a hóvirág, a nárciszok kezdenek, az íriszek, tulipánok, krókuszok, amik ugye hagymás növények, ... |
|
|
25 - ennyi éve, tehát két és fél évtizede fotóz a magyarkanizsai Puskás Károly, akit mindenki csak Karcsi bácsiként ismer.
Puskás Károly retrospektív fotókiállításának megnyitójára került sor csütörtök délután a helyi Művészetek Háza előcsarnokában.
Mintegy 100 fotót állítottak ki az elmúlt 25 év munkájából, a természetfotóktól kezdve a jelentős politikai eseményeken át a helyi programokig mindenféle kép megtalálható a ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rendeződni látszik a helyzet a magyarkanizsai pihenőközpontban és a Horgos 2 határátkelőhelyen is. A táborban csupán néhány ember tartózkodik, a horgosi áteresztőponton viszont napok óta nem volt forgalom.
Két héttel ezelőtt a Horgos 2 határátkelőhely még migránsok zajától és a türelmetlenségtől volt hangos. Most teljes a csend és a nyugalom. A korábbi, menekülttáborra hasonlító helyzetre csupán szétszaggatott kerítések és szanaszét hagyott szeméthalmok emlékeztetnek. Folyamatosan szállítják el a hulladékot a környékről, ezzel is igyekeznek rendbe hozni a Horgos 2 határátkelőhely környékét. Az itt található áteresztőponton szinte teljesen megszűnt a migránsforgalom.
A magyarkanizsai vásártéren kialakított pihenőhelyen is nyugalom van, jelenleg csupán 1 család tartózkodik. A csapadékos időjárás beköszöntével a tábort fel kell készíteni a téli időszakra, a migránsok ellátásáról továbbra is a Szerbiai Vöröskereszt magyarkanizsai dolgozói és önkéntesei gondoskodnak. A migránshelyzet megszűnésével a község vezetői ismét a helyi ügyekkel foglalkozhatnak, ahogy a Vöröskereszt is, de továbbra is figyelemmel kísérik a migránshelyzetet. A megfelelő felszereléssel a táborban télen is el tudnának látni 300-400 főt. A tábor területén jelenleg még 20 sátor áll, többet már elbontottak, amelyek elhasználódtak. Amennyiben ismét megtelne a pihenőhely a Vöröskereszt által felhalmozott segélyek 1 hónapra lennének elegendőek.
Bővebben:
http://pannonrtv.com/web2/?p=231291
|
|
|
|
|
|