| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
1751 óta minden csütörtökön megtelik élettel a magyarkanizsai piac. Bár a hét több napján is várják az árusok a vásárlókat, a csütörtök továbbra is különleges, ilyenkor a standok roskadoznak a portékától, a tér pedig igazi közösségi találkozóhellyé alakul.
A húsvéti ünnepeket megelőző csütörtökökön különösen pezseg az élet Magyarkanizsán, hiszen piacnap van. Noha hétfő kivételével szinte minden nap találni árusokat, a csütörtöki ... |
|
|
A Házi Áldástól a gyöngyfűzésen át a festményekig megannyi csodálatos, kézzel készült alkotásban gyönyörködhetnek azok, akik Magyarkanizsára látogatnak. A Zmaj iskola Ady részlegében nyitották meg hétfőn az 54. MIRK-et, azaz a Nemzetközi Kézimunka és Gyűjtemény Kiállítást, mely csütörtökig tekinthető meg.
A kiállításon felléptek az Ozoray Árpád MME Cifraszűr kórusa, Pozder Damján citeraszólista és a Szent ... |
|
|
Minden egy teleszkóppal kezdődött. A nyolcadik születésnapjára kapta, és a szenvedély azonnal lángra kapott: az űrkutatás teljesen magával ragadta. A gyerekkori érdeklődés máig megmaradt, Kis Botond mögött számos eredményes megmérettetés szerepel, az érettségi után pedig a régió egyik legjobb felsőoktatási intézményében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeretné folytatni a tanulmányait.
Botond magyarkanizsai, a Bolyai Tehetséggondozó ... |
|
|
A locsolkodás a magyar húsvéti hagyománykör egyik legismertebb és legélőbb eleme, különösen a falvakban. Sok helyen még ma is a régi szokásokat őrzik általa. Az adorjáni Szőke Tisza Művelődési Egyesület tagjai húsvéthétfőn kora reggel zeneszóval vonultak az utcákon, hogy felkeressék a falubeli lányokat.
Faluhelyen a locsolkodás még ma is erősen közösségépítő szokás, és jobban ragaszkodnak a hagyományos elemeihez, mint a városokban. ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vállalkozói kezdeményezésre halnapot tartottak Magyarkanizsán. A Potisje-Tondach építőanyaggyár volt Tisza-parti üdülőtelepén 17 csapat vetélkedett egymással halászléfőzésben, de pálinkaversenyt is tartottak, amire 11 házilag készített pálinkát neveztek be. A nyári kánikulában a résztvevők a fák árnyékában főztek és sütöttek, akinek meg ez is kevés volt, lubickolt egyet a Tisza tiszta, de igencsak békalencsés vizében. A szervezők hiánypótlónak és hagyományosnak képzelték el az első ízben megszervezett halászléfőző versenyt.
A szakmai zsűri értékelése szerint a legjobb halászlét a magyarkanizsai Mészáros Vilmos főzte. A második helyre az ugyancsak helybeli Koncz Attila, a harmadikra a zentai Kocsis László került. A sült hal kategóriában a Kanizsai Öregfiúk csapata nyert, amely vilmoskörtéjével a pálinkaversenyben is a legjobbnak bizonyult. A második díjat Rusztovszki Szilveszter kucorai pálinkafőző érdemelte ki, földieperpálinkájával, míg a harmadik díj a körtepálinkájával induló magyarkanizsai Árok Józsefnek jutott.
Bővebben:
Letöltés: I. Halnap és pálinkaverseny: A legjobb halászlét Mészáros Vilmos főzte
http://pannonrtv.com/web/?p=220822
|
|
|
|
|
|