| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.12.15.
Megérkezett a betlehemi békeláng Vajdaságba

Linzben vettek át a lángot, amely a béke hírnöke és egészen december 24-ig kell őrizni. A szabadkai cserkészek Horgoson szentmise keretein belül mutatták be. 
A betlehemi békelángot december 6-án a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség kilencfős küldöttsége vette át az ausztriai Linzben. Idén egy Florian nevű fiú a Lánggyermek, aki átadta a béke lángját. 
Magyar Dániel, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség elnöke elmondta: „Egy Florian ...

   2025.12.15.
Önkéntes tűzoltóképzés

Folyamatos az önkéntes tűzoltók továbbképzése Magyarkanizsa községben. Legutóbb 20 horgosi, martonosi és magyarkanizsai önkéntes vizsgázott le. 
Magyarkanizsa község területén eddig 120-an végezték el a képzést. Ezek az előadások kiemelten fontosak, hiszen a község kevés hivatásos tűzoltóval rendelkezik, mindeközben nagy területet kell nekik lefedni. 
Magyarkanizsa községben korosztálytól függetlenül mintegy 500 önkéntes tűzoltó ...

   2025.12.15.
Luca-pogácsa műhelymunka

Nem csak az ötletet, hanem a pogácsát is kisütötték a magyarkanizsai szombaton. Cseszkó Ibolya, az ismert cukrászmester, tanár már évek óta tart műhelymunkákat, ahol az érdeklődők eltanulhatják a sütikészítés fortélyait. Ezúttal Luca-pogácsa workshopot szervezett Magyarkanizsán, a professzionális konyhájában, ahol a remekek készülnek. Ibolya elmondta, hogy az együtt sütés öröme egybekovácsolja a résztvevőket minden alkalommal, és most se volt ez másként. 

   2025.12.15.
A birkózást ünnepelték a Birkózóakadémia karácsonyváróján

A Vajdasági Birkózóakadémia birkózóiskoláinak bajnokságát tartották meg ma Magyarkanizsán az U-9, U-11, U-13 és U-15 korosztályok részvételével fiúk és kislányok számára, majd délután a legeredményesebb sportolókat ünnepelték meg az Akadémia karácsonyváró ünnepségén. 
A rendezvényen mások mellett megjelent Németh Szilárd, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, Süle László, az Akadémia igazgatóbizottságának az elnöke, Juhász Bálint, a ...

   2025.12.12.
Felújítják a horgosi tűzoltólaktanyát

A határ menti térségben élők élet- és vagyonbiztonságának növelése érdekében indult magyar–szerb katasztrófavédelmi projekt uniós támogatással. 
Nógrádi Zoltán (Fidesz–KDNP), Mórahalom polgármestere a 4,85 millió eurós költségvetésű projekt szerdai nyitórendezvényén elmondta, a 2028 augusztusáig tartó program célja a katasztrófavédelemmel foglalkozó szervezetek reakcióképességének javítása, az infrastruktúra korszerűsítése, ...

 
Keresés
 

   2015.05.29.
Fejlemények: Minisztériumi válasz a tejetermelők követeléseire

A mezőgazdasági minisztérium illetékesei május 28-án megbeszélésre hívatták Belgrádba az elégedetlenkedő tejtermelők képviselőit, történetesen a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének vezetőségét, néhány kistermelőt és nem utolsósorban a belgrádi Imlek tejgyár képviselőjét, hogy megoldást találjanak a kialakult helyzetre. A megbeszélés kimeneteléről Juhász Attilát, a minisztérium államtitkárát kérdeztük.

Az államtitkár elmondása szerint az Imlek tejgyár képviselője azzal érvelt, hogy a szóban forgó átvevőállomásokon nem volt kielégítő a tej minősége, ezért kényszerült ideiglenesen, 6-tól 15 napig terjedő időszakra szüneteltetni a tej átvételét. Mint mondták, nem minden egyes tejmintával vannak gondok, de a tejgyárnak nincs lehetősége a felvásárlóhelyeken minden tejből mintát venni, így az átvevőhelyi átlagot vizsgálja. Ily módon nem szűrhető ki, melyik gazda beszállított terméke nem felel meg a minőségi követelményeknek, és rontja le az egész mennyiség átlagát. Ennek a problémának a megoldására olyan kezdeményezés született, hogy a felvásárlóhelyeken a minisztérium beavatkozásával, a gazdaszervezetek és az Imlek szervezésében az akkreditált élelmiszerminőség-ellenőrző laboratóriumok a helyszínen minden egyes termelő által behozott tejet vizsgálatnak vetik alá, hogy kiszűrhető legyen a nem megfelelő minőségű. Ez nagy segítség lenne a termelőknek is, hogy a folyamatos minőségi ellenőrzésnek köszönhetően – ha szükség van rá – tudjanak javítani a tej minőségén, mert a jövőbeli piaci pozíciót csupán a megbízható minőség szavatolhatja nekik – monda az államtitkár.

A tárgyaláson elhangzott az is, hogy az önkormányzatok és a gazdák azon gondolkodnak, hogy közös beruházással minilaboratóriumokat szereznek be a felvásárlóhelyekre.

– Mint ahogyan a tejgyár a harcol a piacon a vásárlókért, nekünk is segítenünk kell a termelőkön, hogy javíthassanak a tej minőségén, hogy biztosak legyenek, akad vevő a termékükre. A minilaboratóriumok segítségével napi szinten tudják majd ellenőrizni a minőséget, és nem fordulhat elő, hogy az átvevőállomáson rossz minőségű tej is bekerül a közösbe – mondja Juhász Attila.

Bővebben:




http://www.magyarszo.com/hu/2720/gazdasag_mezogazdasag/127857/Imlek-A-min%C5%91s%C3%A9g-miatt-sz%C3%BCnetel%28t%29-a-tej-%C3%A1tv%C3%A9tele.htm

http://pannonrtv.com/web/?p=207401

http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/18666/A-miniszterium-targyaloasztalhoz-ultette-a-tejtermelok-es-a-tejgyar-kepviseloit.html

https://www.youtube.com/watch?v=IfHUyyC6ITE