| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája első alkalommal szervez Vajdasági Perspektíva Konferenciát, melyre Erdudac Dánielt, az Erdsoft és a Sellvio ügyvezető igazgatóját, valamint Divéki Zsolt attoszekundumos fizikust hívta meg vendégül. Az esemény december 20-án lesz Magyarkanizsán, az Ifjúsági Iroda épületében.
A két főelőadó mellett panelbeszélgetésekre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek, valamint karrierbörzére és CV-tanácsadásra is. ... |
|
|
A magyarkanizsai Kis Botond csapatával a nyár folyamán részt vett a Magyar Asztronautikai Társaság műholdépítő versenyén, és első díjat hozott el az aszályjelző berendezésével. A legújabb projektjével olyan rakétát szeretne építeni, amely átlépi a hangsebességet.
Botond hetedikes kora óta foglalkozik rakétamodellek építésével. Most egy kilométer fölé emelkedő, két méter hosszúságú rakétákkal kísérletezik, amelyek műholdakat szállítanak. ... |
|
|
Linzben vettek át a lángot, amely a béke hírnöke és egészen december 24-ig kell őrizni. A szabadkai cserkészek Horgoson szentmise keretein belül mutatták be.
A betlehemi békelángot december 6-án a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség kilencfős küldöttsége vette át az ausztriai Linzben. Idén egy Florian nevű fiú a Lánggyermek, aki átadta a béke lángját.
Magyar Dániel, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség elnöke elmondta: „Egy Florian ... |
|
|
Folyamatos az önkéntes tűzoltók továbbképzése Magyarkanizsa községben. Legutóbb 20 horgosi, martonosi és magyarkanizsai önkéntes vizsgázott le.
Magyarkanizsa község területén eddig 120-an végezték el a képzést. Ezek az előadások kiemelten fontosak, hiszen a község kevés hivatásos tűzoltóval rendelkezik, mindeközben nagy területet kell nekik lefedni.
Magyarkanizsa községben korosztálytól függetlenül mintegy 500 önkéntes tűzoltó ... |
|
|
Nem csak az ötletet, hanem a pogácsát is kisütötték a magyarkanizsai szombaton. Cseszkó Ibolya, az ismert cukrászmester, tanár már évek óta tart műhelymunkákat, ahol az érdeklődők eltanulhatják a sütikészítés fortélyait. Ezúttal Luca-pogácsa workshopot szervezett Magyarkanizsán, a professzionális konyhájában, ahol a remekek készülnek. Ibolya elmondta, hogy az együtt sütés öröme egybekovácsolja a résztvevőket minden alkalommal, és most se volt ez másként.
|
|
|
|
|
|
|
|

Sokadik nyílt konzuli fogadónapját tartotta május 26-án délelőtt Magyarkanizsán a szabadkai Magyar Főkonzulátus. A fogadónap alkalmával bemutatkozó látogatást tett az önkormányzatban Buhajla József, a főkonzulátus újonnan kinevezett vezető konzulja, aki megbeszéléseket folytatott dr. Bimbó Mihály polgármesterrel, Huzsvár Ervin polgármester-helyettessel és Fejsztámer Róberttel, a Gazdasági, fejlesztési és pénzügyi főosztály vezetőjével.
A szabadkai Magyar Főkonzulátus május 4-én kinevezett vezető konzulja elsősorban ismerkedni jött Magyarkanizsára, másodsorban pedig hogy lássa, hogyan zajlanak a terepi kihelyezett konzuli fogadónapok. Buhajla József a főkonzul közvetlen helyetteseként továbbra is szorgalmazza a kihelyezett konzuli fogadónapok rendszeres megtartását.
A fogadónapon dr. Menyhárt Attila és munkatársai megközelítőleg 100 honosítási kérelmet vettek át a község polgáraitól. Mint mostanában már többször, ezúttal is akadtak olyanok, akik sehogy vagy alig beszélik a magyar nyelvet, ennek ellenére igényt tartanak a magyar állampolgárságra.
A nyílt konzuli fogadónapok magyarkanizsai koordinátorától úgy értesültünk, hogy a közelgő nyári időszakra való tekintettel a Tisza-parti városkában legközelebb két hónap múlva, valamikor július második felében tartanak újabb konzuli fogadónapot.
Bővebben:
http://pannonrtv.com/web/?p=206803
http://www.vajma.info/cikk/vajdasag/18653/A-magyarkanizsai-fogadonapon-jart-Magyarorszag-uj-vezeto-konzulja.html
https://www.youtube.com/watch?v=boI0Sj7fh24
http://www.magyarszo.com/hu/2719/vajdasag_magyarkanizsa/127842/Nem-el%C3%A9g-magyarul-%C3%A9rteni.htm
|
|
A fényképeket készítette: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|