Keresés
 

   2015.03.25.
Csak ott nem dolgoznak a földeken, ahol gondot okoz a belvíz

A magyarkanizsai község alacsonyabban fekvő területein tavaly ősz óta komoly gondokat okoz a belvíz. Olyannyira, hogy a termelők egy része még a kukoricáját sem tudta betakarítani, nem szólva a tavaszi mezőgazdasági munkálatokról. Az észak-bácskai földeken viszont megfelelő tempóban haladnak a munkálatok.

A Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tangazdasága 100 hektárnyi földterületének legnagyobb részén sikerült elvégezni az őszi betakarítási munkálatokat és a tavaszi talaj-előkészítést is. A tangazdaság szomszédságában lévő réti földek nagy részét még a közelmúltban is víz borította, a földeket jóformán meg sem lehetett közelíteni. A még felszántatlan réti földeket a magyarkanizsai Molnár Ferenc egy-két hét múlva próbálja alkalmassá tenni a vetésre.

Még a tavaszi vetéstől sokat várnak az észak-bácskai gazdák, az őszi vetés nem mutat kellő fejlődést. Nem kedvez nekik az éjjeli lehűlés sem, és a nemrégiben lehulló nagy mennyiségű csapadék is károkat okozott a termőföldeken.

Bővebben:




http://pannonrtv.com/web/?p=194304