| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A Vajdasági Írók Egyesülete az idei Koncz István-díjat Oláh Tamásnak ítélte oda. A zentai születésű költő, teatrológus és dramaturg munkássága a kortárs vajdasági magyar irodalom és színháztudomány fontos területeit kapcsolja össze. Lapunk szerzőjének ezúton is gratulálunk az elismeréshez.
Oláh Tamás 1990-ben született Zentán. Mesterfokozatú magyar nyelv- és irodalomtanári oklevelét az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának ...
|
|
|
Szombaton, május 23-án a birkózás világnapja alkalmából megemlékezést tartottak a Vajdasági Birkózóakadémián, a sportág jelenlegi és egykori nagyjai együtt rótták le tiszteletüket, és emlékeztek elődeikre a magyarkanizsai intézmény bejárata előtt felállított szobornál. Dr. Valdemar Štajer és dr. Halasi Szabolcs beszéde után Fejsztámer Róbert, Konc István, Molnár Miklós, Szemerédi István, Csorba József, Csízik Attila, Kopasz Károly, Vuk Rašović, Bratislav ... |
|
|
Ünnepi műsor keretén belül nyitotta meg A Szakkör kiállítás kapuit Horgoson. Közel 200 dísz és egyéb tárgy került kiállításra csütörtök este a horgosi Művelődési Házban.
Szebbnél szebb díszeket, tárgyakat készítettek a 2025-2026-os évadban a horgosi Szakkör tagjai. Alexa Klára már a kezdetek óta tagja a csapatnak. Mint mondja, szeret kézműveskedni és kreatívkodni.
„- Több éve már, hogy jelentkeztem a gyöngyfűzésre, több ... |
|
|
Nem sokszor találja szemben magát az ember ambiciózus fiatalokkal, akik évekre előre tudják, milyen utat szeretnének bejárni az életben. Kis Botondot, a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium diákját röviden úgy lehetne jellemezni: céltudatos. Kitartása irigylésre méltó, eddig elért eredményei alapján pedig joggal látjuk benne a jövő rakétamérnökét.
A magyarkanizsai fiatalemberrel először 2024 júliusában beszélgettem, akkor a CanSat ... |
|
|
Pünkösdvasárnapon az idén is sokan látogattak ki a magyarkanizsai vásártérre, és a portékáikat kínáló árusokból sem volt hiány. A verőfényes napsütésben a vásári forgatag ismét megtöltötte élettel a teret: mindenfelé színek, illatok és hangok keveredtek. A standokon megjelentek a dísznövényeket, virágokat és facsemetéket kínáló árusok, mellettük pedig ott sorakoztak a cukorkák, ruhaneműk és használt cikkek eladói is. Így mindenki találhatott kedvére ... |
|
|
|
|
|
|
|

Elültették az „Újszülöttek fáját” a 2024-ben született gyermekeknek Horgoson.
Az eseményt a Juvenior Polgárok Egyesülete szervezte azzal a céllal, hogy maradandó emléket állítson az újszülöttek számára. A faültetés során minden gyermek nevét külön szalagra írták, amelyeket az elültetett fára kötöttek fel. A gesztus a közösség összetartozását, az új életet és a jövőbe vetett hitet szimbolizálta. Az eseményen számos család vett részt, közösen ünnepelve a település legfiatalabb tagjait. A faültetés után pedig a Ringató foglalkozásra is sor került.
Sós Nóra, a horgosi Juvenior Polgárok Egyesületének elnöke elmondta: „A Juvenior Polgárok Egyesülete immáron ötödik alkalommal szervezte meg az Újszülöttek fája elnevezésű akciót, amelyet általában a Föld napja alkalmával és környékén szoktunk megszervezni. Nyilván ezt összehozzuk mindig egy kisebb foglalkozással is, hiszen nálunk már évek óta hagyománya van a Ringató foglalkozásnak, és egy nagyon jó foglalkozásvezető jár hozzánk, nagyon szereti a mi közösségünk. Ilyenkor az újszülöttek is egy kicsit közelebb kerülhetnek ehhez a foglalkozáshoz, és ők is megtapasztalhatják azt az élményt, amit itt fél óra alkalmával meg lehet élni, akár kéthetente itt nálunk a Művelődési Házban. Nyilván a fontossága ennek a programnak az, hogy valamelyest gyökeret adjunk a gyermekeinknek, és ezáltal a kis fa elültetése által mindig ide kacsingathatnak, jöhetnek és öntözhetik, nézegethetik.”
Bővebben:
Egy kis fa, és sok-sok szeretet
|
|
|
|
|
|