| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.06.
Mezőgazdasági támogatások naptára

Alig pár napja jelent meg a mezőgazdasági minisztérium támogatási naptára, de máris kérdések merülnek fel a termelők részéről. A gazdák tartanak a kifizetések csúszásától. 
Közben az illetékesek szerint a naptár közzétételével teljesült a gazdálkodóknak tett egyik legfontosabb ígéret, amely arra vonatkozott, hogy az agrárpolitikának kiszámíthatónak és egyértelműnek kell lennie. 
A termelők most először kapnak előre átfogó képet ...

   2026.02.06.
Lakhatás és jövő

A Vajdasági Magyar Szövetség Ifjúsági Fóruma február 5-én, csütörtökön este Magyarkanizsán a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban tartotta meg a Lakhatás, lehetőség, jövő című panelbeszélgetés következő állomását. Az eseményen a résztvevőket a Vajdasági Magyar Szövetség szakpolitikusai és Prosperitati Alapítvány munkatársa tájékoztatta, akik beszámoltak az aktuális pályázatokról és hitelprogramokról.  
Az eseményen ...

   2026.02.05.
Új korszak a magyarkanizsai mozizásban

Egyre népszerűbb a mozi Magyarkanizsán. Számos magyar és nemzetközi film is bemutatásra került már a helyi Művészetek Háza mozitermében. 2024-ben teremtődtek meg a feltételek, hogy aktuális filmek is bemutatásra kerülhessenek az intézményben. A legtöbb film magyar szinkronnal is bemutatásra kerül. 
Egymást követik a jobbnál jobb mozifilmek Magyarkanizsán. A Művészetek Háza mozitermében az elmúlt hónapokban több nagyszabású film is bemutatásra került. ...

   2026.02.03.
Huszonkilenc pár a Vizsgabálon

Az eseményt és az azt megelőző tánciskolát már több mint négy évtizede szervezik meg a Tisza-mentén. 29 pár mérettette meg magát vasárnap délután Magyarkanizsán a Vizsgabálon. Szép ruhák, csillogás, mosolygó, boldog fiatalok - így jellemezhető a Vizsgabál, ami vasárnap délután került megszervezésre a magyarkanizsai Vajdasági Birkózóakadémián. A kezdetektől a fiatalokkal Cseszkó Károly táncoktató foglalkozik. 
„A verseny részen az öt ...

   2026.02.02.
Magyarkanizsai diák nyerte a Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt külhoni kategóriáját

Az 5. Kárpát-medencei Nagy Diák Agrárteszt rekordszámú, több mint húszezer résztvevővel zárult. A vetélkedőt a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szervezte. A magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója, Papdi István az 1186 határon túli versenyző közül a legjobb külhoni játékosnak bizonyult. 
Az online vetélkedő célja az volt, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését az agrárium iránt. A résztvevők olyan ...

 
Keresés
 

   2025.04.28.
Szécsi Pál dalai Gergely Róbert előadásában

Magyarkanizsán lépett fel a kétszeres EMeRTon-díjas magyar színész és énekes, Gergely Róbert. Zenés estjén az igen korán és fiatalon elhunyt Szécsi Pálra emlékeztek legszebb és legismertebb dalaival.
Telt ház előtt lépett fel Gergely Róbert Magyarkanizsán. A művész és csapata által előadott 80 perces koncertre fiatalok és idősek egyaránt ellátogattak.
Bajtai Katalin Martonosról érkezett az eseményre: „Mióta megtudtam, hogy lesz Gergely Róbert, mint gyerekek a karácsonyt, úgy vártam, és akkor eljött. Vannak régi szalagjaim, szeretném dedikáltatni. Én nagyon szeretem Szécsi Pált, nálunk a csapon is ezt folyt, apukám nagyon szerette.”
Szécsi Pál közismert, még ma is slágernek számító dalai csendültek fel az est folyamán: Karolina, Gedeon bácsi, Én édes Katinkám, a hatvanas és hetvenes évek felejthetetlen magyar slágerei. Az emlékestet visszaemlékezésekkel, filmbejátszással és érdekességekkel színesítették. A produkcióval a fiatalon és tragikus körülmények között elhunyt énekes születésének 80. évfordulója előtt tisztelegnek.  
Gergely Róbert kétszeres EMeRTon-díjas magyar színész, énekes szerint Szécsi Pál emlékének és hagyatékának ápolása kötelesség. „Azt tudom, hogy amióta vele, illetve a dalival foglalkozom és együtt élek vele, mármint a dalokkal, nagyon sok minden, sőt majdnem azt is mondhatnám, hogy bizonyos életszakaszomban még rólam is szólhatna. Hiszen ezek a dalok egy-egy történet, egy-egy mese, egy-egy olyan élethelyzet, amit bárki megélhetett vagy majd meg fog élni egyszer csak.”
Szécsi Pál mindössze 30 évet élt. Halála után tiszteletére alapították meg testvérei a Szécsi Pál-díjat. Az elismerést kezelő és kiosztó alapítvány kuratóriumi elnöke Gergely Róbert.

Bővebben:




Szécsi Pál legszebb dalai csendültek fel Gergely Róbert előadásában Magyarkanizsán

Szécsi Pál-emlékkoncert Magyarkanizsán