| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.08.20.
Pöttöm Élménytábor Magyarkanizsán

Megtelt kicsikkel a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ. Az épület adott otthont a Pöttöm Élménytábornak. Ottjártunkkor éppen egy izgalmas kézműves foglalkozáson vettek részt a gyerekek, akik tengeri állatokat készítettek. A 35 gyereket egész héten át játék, alkotás és közös kalandok várták. Így a vakáció nem csak a pihenésről, hanem az új élmények felfedezéséről is szólt. 


Horváth Iskra, Horváth ...

   2026.08.20.
Pusztulásra ítélt terület?

A vízelvezetés veszélyezteti a magyarkanizsai Járás jövőjét. A rendkívüli szárazság miatt a magyarkanizsai Járáson a szikes legelő és a termőföldek teljesen kiszáradtak, a talajvízszint drasztikusan lecsökkent. Ennek ellenére a zentai DTD Vízgazdálkodási Vállalat munkagépei tovább mélyítik az esővíz-elvezető csatornákat. 


A lépés felháborodást váltott ki a környezetvédők és a szakemberek körében, hiszen ahelyett, hogy megtartanák ...

   2026.08.19.
Ingyenes okostelefon-kezelői képzés indul szépkorúaknak Magyarkanizsán

Szeptember második hetében ismét elindítja az Okostelefon-szelídítő: digitális kalandok szépkorúaknak elnevezésű ingyenes képzését a magyarkanizsai székhelyű Felnőttképzők Regionális Hálózata. A 30 órás, gyakorlatorientált tanfolyamra augusztus 31-éig jelentkezhetnek a Magyarkanizsa község területén élő szépkorúak. 


A képzés célja, hogy az idősebb korosztály tagjai magabiztosan, önállóan és biztonságosan tudják használni a mindennapi ...

   2026.08.17.
Ezen a hétvégén minden a lovakról szól Tóthfaluban

Idén is megszervezték a már hagyományos Lovas Élménytábort. A programhoz ezúttal több mint 30 vajdasági fiatal csatlakozott, akik testközelből ismerkedhettek meg a lovak világával. 


A tóthfalusi régi iskola udvara ismét megtelt élettel, ezúttal a lovak és a lovaglás szerelmesei vették birtokba. A tábor idén is nagy népszerűségnek örvendett, a fiatalok pedig nemcsak új élményekkel, hanem hasznos tudással is gazdagodtak. 


   2026.08.17.
Különbözőek vagyunk, de együtt vagyunk értékesek

Ez volt a mottója annak a toleranciát népszerűsítő tábornak, amelyet a héten rendeztek meg Martonoson. Az 5 és 10 év közötti gyerekek különböző játékos foglalkozásokon vettek részt, amelyek során az elfogadásról, az egymás iránti megértésről és a különbözőségek tiszteletéről beszélgettek. 


Tartalmas hetet zárnak azok a martonosi fiatalok, akik részt vettek az idei Tolerenciatáborban. A gyerekek ügyességi és logikai játékokban ...

 
Keresés
 

   2025.04.23.
Földünk védelméről tanultak a magyarkanizsai ovisok

A Föld napja alkalmából a magyarkanizsai Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központba látogattak el a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény óvodásai, ahol foglalkozásokkal várták őket.
Az óvodások több csoportban érkeztek. Először a Tudományos Park részét képező kertben található növényekkel ismerkedhettek meg, majd játszhattak ott. Emellett különféle feladatokat is meg kellett nekik oldani. Egy kisfilmet vetítettek le nekik, és vízzel való kísérletekben is részt vettek. A kicsik élvezték a foglalkozásokat, sokat tanultak a Földről és annak napjáról.
A Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban először szerveztek ilyen jellegű interaktív előadást a gyermekeknek.
Máriás Ildikó megbízott igazgató elmondta: „A kezdeményezés igazából decemberben indult, amikor az óvónők vettek részt egy műhelyfoglalkozáson, és akkor felmerült az a kérdés, hogy esetleg az ő gyerekeiket is tudjuk-e fogadni valamilyen foglalkozás alkalmával. Úgy gondoltuk, hogy ez egy nagyon megfelelő alkalom erre.”
A gyerekek bővebb információt hallhattak a Földünkről, és az előadók arra is felhívták a figyelmüket, hogy csakis közösen, együttes erővel tudjuk megóvni a bolygót.

Bővebben:




Földünk védelméről tanultak a magyarkanizsai ovisok

Interaktív foglalkozás a Föld napján

Az együtt tanulás öröme