| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.11.28.
Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv

Egyre népszerűbb a határ menti ingázóknak kialakított új sáv a Horgos-Röszke közúti határátkelőnél, bár még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, ki igényelheti, és hogyan működik a november elsejétől elérhető rendszer. A november elsejétől működő új sávnak az a célja, hogy a rendszeresen átlépők gyorsabban átjussanak. 
Az ingázók gyorsabb áthaladása érdekében a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a szerb határrendészeti ...

   2025.11.27.
Az egészségtudatosságról az oromhegyesi iskolában

Az egészséges táplálkozásról és a függőségi betegségekről tartottak előadást Oromhegyesen az Arany János Általános Iskolában. A programban az oktatási intézmény tanulói, tanárai és a szülők vettek részt. Az eseményt a tartományi oktatási titkárság támogatta. 
Az előadást immár második éve szervezik meg. Célja, hogy a táplálkozási és függőségi problémákra időben felhívják a figyelmet. 
 
Hubai Olivér tanuló ...

   2025.11.27.
Virágos Magyarkanizsa

Az idén Magyarkanizsa érdemelte ki a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny határon túli fődíját. Ez elismerés a településnek és mindazoknak, akik a háttérben dolgoznak. Akik a Tisza-parti kisvárosban sétálnak, láthatják, hogy a zöldfelületek igazi megnyugvást adnak a szemnek, és a rendezett környezet, a szép virágok pedig hirdetik az élni akarást. Több ez ennél, hisz Magyarkanizsa kiemelkedik a többi város közül, ezt bizonyította a díj is, amelyet ...

   2025.11.26.
Horgos idén is ünnepi fénybe öltözik advent idején

A helyi Művelődési Ház és a József Attila horgosi fiókkönyvtár sok színes, meghitt programmal várja a kicsiket és a nagyokat az év legszebb időszakában. 
Vasárnap meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ez pedig annyit jelent, hogy Horgoson is kezdetét veszi az adventi, karácsonyra hangolódó időszak. A helyi könyvtárban karácsonyi könyvvásárral és olvasási kihívással is készülnek az idén. 
Horvát Hilda könyvtáros elmondta: ...

   2025.11.26.
Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább

Úti beszámolót tartottak a magyarkanizsai Művészetek Háza pinceklubjában. A rendezvényt a Természetjáró Egyesület szervezte. Vendégük volt Szabó Tönki Károly, aki Sanghajtól egészen Lhászáig és tovább kalauzolta az érdeklődőket. 
Szabó Tönki Károly felidézte több ezer kilométeres útjának fő állomásait, mindennapjait és az első élményeket, amelyek Kínában érték. Elmondta, hogy idén áprilisban valósult meg az utazás, és több mint 40 ...

 
Keresés
 

   2025.03.19.
Ingyenes talajminta-elemzés

Az önkormányzat összesen 200 mintavételt tud támogatni, egy termelő pedig maximum 5 mintavételre jogosult.
Az igények begyűjtését, az űrlapok kitöltését, a mintavételt és a laboratóriumi talajelemzést a zentai Mezőgazdasági Szakszolgálat munkatársai végzik el.
Az ingyenes talajminta elemzési lehetőséget a tavaszi hónapokban teszi közzé az illetékes szerv, annak érdekében, hogy nyáron ezt a gazdák el tudják végeztetni. A vizsgálat felméri a talaj összetételét, állapotát, amely alapján meghatározható a megfelelő növényi tápanyag utánpótlás és az esetleges talajjavítási eljárásokra is rámutat.
A talajmintavételre nem lehetőségként kell tekinteni, hanem kötelező információként - mondta Kőrösi Beáta, a magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont szaktanára.
„Van egy minimum törvény, ezt Liebig nevéhez köthetjük, még az 1840-es évekhez. Ő megállapította azt, hogy attól függ a terméshozam, attól a tápelemtől, ami a minimumban van. tehát hiába pótolok én foszfort, káliumot, hogy ha nitrogénből kevés van, mert akkor a nitrogén mennyisége fogja meghatározni, hogy mennyi lesz a hozam.”
Magyarkanizsa önkormányzata minden évben meghirdeti az erre vonatkozó pályázatát. A tavalyi évben 600 ezer dinátr látott elő a község a talajelemzésekre. Akkor összesen 38 termelő vette igénybe az ingyenes mintavételt. Egy termelő legfeljebb 5 ingyenes minta elemzésére jogosult, kizárólag a községben lévő földeken, saját és bérelt parcellákon, az állami földeket is beleértve. Azok a termelők, akiknek vagyonadó hátraléka van, annak törlesztéséig nem élhetnek az ingyenesen szolgáltatással.
Bagi Ágnes, a gazdasági és helyi gazdasági főosztály munkatársa elmondta: „Ezt a programot a községünk több mint tíz éve minden évben alkalmazza. Van rá igény, van rá kereslet. Az idei évben is 600 ezer dinár van előrelátva a költségvetésben erre a célra.”
A jelentkezéshez szükséges a földterület kataszteri száma és pontos nagysága, az előre elkészített négyéves vetésterv és az igénylő személyi száma és gazdasági száma is. A talajmintavételt a zentai Mezőgazdasági Szakszolgálat végzi ebben az évben is. Az eredményt pedig postai úton továbbítják a kérelmezőnek. Jelentkezni lehet a szakszolgálat következő telefonszámain: 024/811-846 vagy 062/785-528-as számon.


Bővebben:




Ingyenes talajmintavételre van lehetősége a gazdáknak Magyarkanizsa községben