| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A Bábvilág kapujában elnevezéssel tartottak továbbképzést Tóthfaluban a topolyai Brunszvik Teréz Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete és a Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézmény közös szervezésében. Az eseménynek a helyi óvoda adott otthont.
Tótfaluban első alkalommal szervezték meg az eseményt, amelyen elsőként a helyi óvodás gyerekek A kis gömböc című bábelőadást tekinthették meg a magyarkanizsai Bóbita Bábcsoport előadásában.
|
|
|
Interaktív mesefoglalkozást tartottak a József Attila Könyvtár horgosi fiókkönyvtárában. A programban a Kárász Karolina Általános Iskola harmadikosai vettek részt.
A különleges, papírszínházi foglalkozást a topolyai Juhász Erzsébet Könyvtár gyermekrészlegének könyvtárosa tartotta.
A foglalkozás témája Janikovszky Éva Bertalan és Barnabás című műve volt. Feldolgozása kártyák segítségével, közös játékkal ...
|
|
|
A környező települések középiskoláit, gimnáziumait és lakhatási lehetőségeit ismerhették meg a hetedik és a nyolcadik osztályos tanulók Magyarkanizsán.
A Középiskolák Börzéjét már 14-dik alkalommal szervezte meg a helyi Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola. Az Ady épületében szervezték meg az eseményt, ahol az osztálytermekben egy-egy középiskola, gimnázium kapott helyett. A gyerekek így közel két órán át ismerkedhettek az intézményekkel.
|
|
|
Horgoson zajlott március 14-én, szombaton a Szabadkai Egyházmegye nagyböjti bűnbánati napja, melyre a környékből és távolabbról is sok hívő érkezett. A bevezető imádsággal kezdődő eseményt a Havas Boldogasszony Római Katolikus templomban tartották, ezt követően pedig a szegedi Ft. Dr. Serfőző Levente atya előadására került sor.
Ezután keresztutat jártak a Kálvárián, majd szentségimádással, gyónással és zsolozsmával folytatódott a lelki nap, ... |
|
|
Pénteken Oromhegyesen gyűltek össze azok a helyi és környékbeli gazdák, akik a pályázati lehetőségekről szerettek volna bővebben érdeklődni. Erre alkalmuk is nyílt, ugyanis Juhász Attila, mezőgazdasági államtitkár és Tóth Zoltán, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes számolt be az időszerű és a közeljövőben várható köztársasági és tartományi pályázatokról. A Vajdasági Magyar Szövetség szervezésében megvalósult fórum oromhegyesi állomása ... |
|
|
|
|
|
|
|

Magyarkanizsa községben 155 iskola-előkészítős gyermeket tartanak számon. A tavalyihoz képest mintegy 30 gyerekkel kevesebb kezdi majd meg szeptemberben iskolás éveit. A községben nagyban folyik a gyermekek orvosi vizsgálata az iskolába iratkozáshoz.
Már nagyban tart az iskola-előkészítős gyermekek orvosi vizsgálata. A vizsgálat kötelező minden olyan gyermek számára, aki ősszel iskolába indul. Az oktatási intézmény és a Magyarkanizsai Egészségház előzetesen egyeztetett időpontokban várja a gyerekeket.
A gyermekek orvosi vizsgálatát egy laborvizsgálat előzi meg, ahol vérvételen, vizeletvizsgálaton és bélférgesség szűrővizsgálaton vesznek részt. Ezt követi a fogászat, a fül-orr gégészet és a hallásvizsgálat, majd pedig az általános orvos fogadja őket. Ez a fajta vizsgálat nagyon fontos, nem csak a gyerek iskolába való iratkozása miatt, hanem azért is, mert ilyenkor lehet kiszűrni bizonyos betegségeket. A vizsgálat alkalmával sor kerül két kombinált, emlékeztető védőoltás felvételére is.
Vidović Kornélia elmondta: „Az első oltás kombinációja a torokgyík ellen, a fertőző gyermekbénulás ellen és a szamárköhögés, illetve a vérmérgezés ellen. A másik oltásban a kanyaró elleni, a rózsahimlő elleni védőoltást kapják meg.”
Az óvoda igyekszik a gyermekeket az iskolás évekre is felkészíteni. Zenehallgatással és tapsolással a figyelmet, vers tanulással az emlékezet fejlesztését segítik – emelte ki Bús Szuzanna igazgatóhelyettes:
„A délelőtti foglakozások az írás, olvasás, matematika tanulását megalapozó alapkészségek fejlesztését célozzák. Ugyanúgy odafigyelnek óvónénieink, hogy akár egy gyöngyfűzéssel, gyurmázással, festéssel fejlesszék a kicsik finom motoros készségeit.”
Magyarkanizsa község területén a következő hetekben még tart a gyermekek orvosi vizsgálata, amely egy pszichológiai felméréssel zárul, erre az iskolában kerül majd sor.
Bővebben:
Megkezdték a magyarkanizsai iskola-előkészítős gyermekek egészségügyi felmérését
|
|
|
|
|
|