| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.02.18.
Jöjjön a tavasz, vesszen a tél!

Dobolás, kolompolás, és énekszó jelezte Adorján központjában ma délelőtt, hogy űzik a telet. A Szőke Tisza Művelődési Egyesület szervezésében farsangi mulatságot tartottak, mely a felvonulás mellett szórakoztató programokat is tartalmazott. A gyermekek felnőttek kíséretében gyülekeztek a művelődési otthon mögötti téren, ahonnan a legváltozatosabb jelmezekben vonultak a Tisza-partra, ahol elégették a kiszebábut a téltemetés részeként.


Barát ...

   2026.02.18.
Torkos szombat

Reggel hétkor már javában folyt a munka Horgos központjában a Juvenior Polgárok Egyesületének szervezésében. Három disznót dolgoztak fel, hogy mindenkinek jusson a finom disznótoros étkekből, aki szombaton ellátogatott Horgosra. A Torkos szombat elnevezésű rendezvény mára már hagyományossá vált, és a helyiek, de még a környékbeliek is várják, hisz tudják, hogy ilyenkor a friss sült vérből, a sült szalonnából, majd délután a töltött káposztából és a ...

   2026.02.13.
Nők tárlata Magyarkanizsán

Nagy hagyománya van már annak a kiállításnak, melyet a nőnap közeledtével szerveznek Magyarkanizsán. A Nők tárlatát csütörtök délután nyitották meg a Dobó Tihamér Képtárban, ahol megannyi technikával, megannyi témában készült alkotásokat mutattak be, elősorban a nőktől a nőknek, de azért néhány férfi is tiszteletét tette. A festmények mellett gyönyörű hímzések és szalmaképek is helyet kaptak, a látogatók legnagyobb örömére. 
A huszonhatodik ...

   2026.02.12.
Folytatódnak a megkezdett fejlesztések 2026-ban is

Több területen is egyszerre történnek fejlesztések és beruházások Magyarkanizsa községben. A helyi önkormányzat a 2026-os költségvetésébe számos tételt felvett, amelyek ezt tükrözik is. Ilyenek például a gazdasági ágazatokat erősítő projektek, vagy a turizmus-, illetve az infrastruktúra-fejlesztések és a helyi közösségek kezdeményezéseinek a megvalósítása is.  


A 2026-os évben is folytatandó beruházásokat már az elmúlt évben ...

   2026.02.11.
Jónak ígérkeznek a 2025-ös horgosi borok

A tavalyi szárazság ellenére is ízesnek ígérkeznek a termelők szerint az 2025-ös horgosi borok. A kevés csapadék miatt szerényebb volt a szüret, de a gyümölcs cukortartalma az eddigi évek legmagasabbja volt. Ennek eredményeként magas alkoholtartalmú, minőségi borok készültek. A homoki nedű egyre közkedveltebb, és egyre többet választják horgosi borokat. 


A Horgos környéki borok számos hazai és nemzetközi díjat nyertek az elmúlt években. ...

 
Keresés
 

   2025.03.04.
Folyamatos a martonosi tűzoltólaktanya felújítása

Az 1956-ban épült laktanya korszerűsítése segíti az önkéntes tűzoltók munkáját, és remélik, hogy ezzel több önkéntest vonzanak majd a közösségbe.
A Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület laktanyájának felújítása folyamatos, a munkálatokhoz támogatások és az önkéntesek munkája is hozzájárul. Az elmúlt évek során megtörtént a kapuk és nyílászárók cseréje, a garázs padlójának megújítása, valamint idén a padló cseréje is az épületben. Az elkövetkező időszakban a burkolatok megújítása és a vízvezeték felújítása lesz napirenden.
Bajtai Balázs, elnök, Magyarkanizsa Községi Tűzoltó Szövetsége: „Az idei évben a padlózatnak a felújítását tűztük ki célul, pontosabban tavaly, mert tavaly pályáztunk a Bethlen Gábor Alapnál, ahonnan nyertünk pénzösszegeket a padlónak a lehelyezésére, amit előzőlegesen, magát az anyagot szintén egy Bethlen Gáboros pályázatból tudtuk megvásárolni. Idén az összegek egy részét tudtuk megkapni, a többit pedig azt az önkormányzat tudta kipótolni. Magának a padlónak a felszerelését, a régi padlózatot, azt a tagságunknak a segítségével tudtuk elvégezni.”


Bővebben:




Folyamatos a Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület laktanyájának felújítása

Segítők a bajban