|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Ahol a gyümölcs elég nedvességhez jutott, ott minőségi szőlőt tudnak a termelők betakarítani. A cukortartalom magas, a savasságát igyekeznek a gazdák megőrizni, így várhatóan az idei borok is igen ízletesek lesznek.
Már kora hajnal óta szedik a szőlőt Horgos határában. Bíró Nándor szőlészetében ugyanis már beérett a gyümölcs szinte mindegyik fajtája. Bizonyos szőlőket még augusztusban be kell takarítani, ugyanis, ha túlérik, a hőség kiégeti ... |
|
A hétvégén, a Szent István-napi ünnepségsorozat részeként, a tóthfalusi tájház Magyarkanizsára költözött. A Dobó Tihamér Képtár falai között most olyan tárgyak láthatók, amelyek korábban Tóthfaluban meséltek a múltról.
Az érdeklődők megtekinthetik a paraszti világ mindennapjait idéző használati eszközöket, bútorokat, berendezéseket, dísztárgyakat, valamint korabeli ruházati cikkeket. A kiállítás célja, hogy közelebb hozza a látogatókhoz ... |
|
Másodszor ad otthont a népi kézműves tábornak Tóthfalu, ahol mintha a múlt találkozna a jövővel, hisz egyik szegletben muzsikálnak, a másikban kosarat fonnak, a harmadikban a népi viseletekről van szó. A túloldalon népzene szól, míg távolabb meg épp a kis focisták rúgják a bőrt. A népi kézműves tábor szerdától vasárnapig tart, így épp a munka kellős közepébe csöppentünk bele csütörtökön, amikor meglátogattuk a tábor résztvevőit. A Hagyományok Háza ... |
|
Szombaton, augusztus 16-án tartották az V. Szent István-napi magyarságismereti vetélkedőt és II. Ifjúsági napot a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének és a magyarkanizsai Kuckó Nagycsaládosok Egyesületének szervezésében.
A délelőtt folyamán zajlott le a magyarságismereti vetélkedő, melyben háromtagú csapatok mutatták be tudásukat az 1848/49-es forradalom és szabadságharc témakörében.
A csapatokat a Vajdasági ... |
|
Horgoson idén először szervezték meg a nyári mazsorett tábort, amelyet a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület mazsorettcsoportja szervezett.
A négy nap során 15 résztvevő ismerkedhetett meg a tánc világával, voltak kezdők és olyanok is, akik már tapasztalt táncosok. A gyerekek a mazsoretten kívül más táncstílusokat is kipróbálhattak, miközben játékos, kreatív foglalkozásokon vettek részt.
A tánctábort Szabadkán már több alkalommal ... |
|
|
|
|
|
|
|

A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tanulói és dolgozói ismét megrendezték a már hagyományos karácsonyi kirakodóvásárukat, amely az intézmény tornatermében zajlott. A vásár rengeteg érdeklődőt vonzott.
A Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola tornaterme teljesen megtelt diákokkal, tanárokkal és érdeklődőkkel, akik izgatottan és kíváncsian fedezték fel a szebbnél szebb standokat.
Ačić Sanela tanuló elmondta: „Csináltunk mécseseket, kártyákat, ajtókopogtatókat, tehát mindenféle cuccokat csináltunk. Mondjuk, hogy már egy hónapja tervezzük ezt a karácsonyi vásárt és egy hónapja már csináljuk a dolgokat.”
A vásárra minden osztály gondosan és lelkesen készült, hogy saját standjaikon bemutathassák az általuk készített egyedi termékeket, amelyek között kézműves díszek, ajándéktárgyak és különféle finomságok, mint például sütemények és pogácsák is megtalálhatóak voltak.
Molnár Ádám tanuló arról beszélt, mire gyűjtik a pénzt: „Pizzázásra gyűjtjük a pénzt, a tavalyi évből is maradt elég sok. Osztály órákon csináltuk ezeket a díszeket. A pogácsákat azokat a lányok sütötték és elég sok munka volt velük.”
Az esemény célja nem csak a közösség összefogása és a karácsonyi ünnep megidézése volt, hanem a diákok kreativitásának és tehetségének a bemutatása is.
Szepesi Zoltán, a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola igazgatója elmondta: „A programnak a megvalósítása a diákparlament és az iskola rendezvényszervező bizottságának közös tevékenységének, aktivitásának köszönhető, és az iskolának a tanulóinak a nagy része, 48 osztály vesz részt ezen a rendezvényen.”
A befolyt összeget minden osztály és az iskola diákparlamentje saját céljaikra használja fel, legyen szó új taneszközök beszerzéséről, egyéb fejlesztésekről, vagy akár szórakozásról.
Bővebben:
Karácsonyi kirakodóvásár a magyarkanizsai iskolában
Adventi és karácsonyi vásár Magyarkanizsán
Karácsonyi vásárt szervezett a Jovan Jovanivić Zmaj Általános Iskola
|
|
|
|
|
|