| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Nekünk, keresztényeknek a húsvét mutat rá, hogy a halál nem egy végpont, hanem egy új kezdet - ezt Verebélyi Árpád horgosi plébános mondta. A bácskai településen is szentmisére gyűltek össze a hívek, hogy megünnepeljék a húsvétot.
A húsvét a kereszténység legjelentősebb ünnepe, melyet Jézus Krisztus feltámadásának, valamint az emberiség megváltásának emlékére tartanak. Horgoson ez az ünnep különösen közösségi és kulturális ... |
|
|
1751 óta minden csütörtökön megtelik élettel a magyarkanizsai piac. Bár a hét több napján is várják az árusok a vásárlókat, a csütörtök továbbra is különleges, ilyenkor a standok roskadoznak a portékától, a tér pedig igazi közösségi találkozóhellyé alakul.
A húsvéti ünnepeket megelőző csütörtökökön különösen pezseg az élet Magyarkanizsán, hiszen piacnap van. Noha hétfő kivételével szinte minden nap találni árusokat, a csütörtöki ... |
|
|
A Házi Áldástól a gyöngyfűzésen át a festményekig megannyi csodálatos, kézzel készült alkotásban gyönyörködhetnek azok, akik Magyarkanizsára látogatnak. A Zmaj iskola Ady részlegében nyitották meg hétfőn az 54. MIRK-et, azaz a Nemzetközi Kézimunka és Gyűjtemény Kiállítást, mely csütörtökig tekinthető meg.
A kiállításon felléptek az Ozoray Árpád MME Cifraszűr kórusa, Pozder Damján citeraszólista és a Szent ... |
|
|
Minden egy teleszkóppal kezdődött. A nyolcadik születésnapjára kapta, és a szenvedély azonnal lángra kapott: az űrkutatás teljesen magával ragadta. A gyerekkori érdeklődés máig megmaradt, Kis Botond mögött számos eredményes megmérettetés szerepel, az érettségi után pedig a régió egyik legjobb felsőoktatási intézményében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeretné folytatni a tanulmányait.
Botond magyarkanizsai, a Bolyai Tehetséggondozó ... |
|
|
A locsolkodás a magyar húsvéti hagyománykör egyik legismertebb és legélőbb eleme, különösen a falvakban. Sok helyen még ma is a régi szokásokat őrzik általa. Az adorjáni Szőke Tisza Művelődési Egyesület tagjai húsvéthétfőn kora reggel zeneszóval vonultak az utcákon, hogy felkeressék a falubeli lányokat.
Faluhelyen a locsolkodás még ma is erősen közösségépítő szokás, és jobban ragaszkodnak a hagyományos elemeihez, mint a városokban. ... |
|
|
|
|
|
|
|

Több négyzetméteren, dombokkal, házakkal, emberekkel, állatokkal és közel 20 mozdonnyal, 100 vagonnal mutatja be a makett, mindazt, ami a valóságban is jelen van, persze kicsinyítve.
Kisvasút-kiállítás nyílt hétfőn délelőtt a magyarkanizsai Dobó Tihamér Képtárban. Két kisvasút-modellező, a királyhalmi Bátori István és a palicsi Ficánd Csaba több évtizedes munkáját tekinthetik meg az érdeklődők.
Több négyzetméteren, dombokkal, házakkal, emberekkel, állatokkal és közel 20 mozdonnyal, 100 vagonnal mutatja be a makett, mindazt, ami a valóságban is jelen van, persze kicsinyítve. A tárlat rövid ideig, mindössze péntekig, október 4-ig tekinthető meg a képtárban.
Bátori István, kisvasút-modellező elmondta: „Egy hete voltam Szüreti Napokon Hajdújáráson, ott is jöttek a gyerekek. Azért is kezdtem anno régen csinálni, mivel külföldön jártam és ott láttam, hogy Pesten, Bécsben a gyerekek ilyen kiállításokra járhatnak, a mieink meg nem. Úgy gondoltam, az egyik kollégával összefogunk és csinálunk, hogy a mi, itt élő gyerekek is lássanak ilyet.”
Bővebben:
Kisvasút-kiállítás nyílt Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|