| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.04.02.
Gyerekdíszek a horgosi tojásfákon

Ünneplőbe öltözött a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ugyanis tojásfákat díszítettek a helyi gyerekek. Mindenki a saját kézzel készült díszeit hozta el magával és helyezte fel a fákra. A kreatív alkotások mindegyike egyedi, és a közelgő húsvét hangulatát idézi. 
Ismét gyerekzsivajtól volt hangos a horgosi Művelődési Ház előtti tér, ahol ezúttal a húsvétra hangolódtak a legkisebbek. A sajátkezűleg létrehozott, színes papír- és hímes ...

   2026.04.02.
Tolnai Ottóra emlékeztek

A Híd folyóirat legújabb, tematikus számának bemutatóját tartották kedden Magyarkanizsán, a József Attila Könyvtárban. A délután folyamán is, ahogy a tematikus szám kapcsán, Tolnai Ottóra emlékeztek, a költő és író gazdag életműve előtt tisztelegtek, halálának első évfordulóján. A résztvevők: Bakos Petra, Bicskei Gabriella, Maurits Ferenc, Sági Varga Kinga, Sagmeister Péity Laura, Oláh Tamás voltak, majd a közönség soraiból Darida Veronika és Nagy József ...

   2026.04.01.
Fejlesztések Kispiacon a Magyar Kormány támogatásával

A hideg, esős idő ellenére is voltak, akik kilátogattak a kispiaci vásárra. Bár az árusok száma némileg elmaradt a megszokottól, a kínálat továbbra is bőséges volt. Szinte minden megtalálható volt, ami egy igazi vásárhoz illik. 
A hónap utolsó vasárnapja hagyományosan a kispiaci vásár ideje. A borongós idő ellenére sokan kilátogattak, hogy körülnézzenek, beszélgessenek vagy éppen beszerezzék a szükséges portékákat.  
A tavasz ...

   2026.04.01.
Kikelet Magyarkanizsán

A tavaszt próbálják előcsalogatni Magyarkanizsán a pénteken kezdődött Kikelet rendezvénnyel, amely még szombaton is tart. Az időjárás nem a tavaszkezdő arcát mutatja, hiszen jócskán lehűlt a levegő, de ez nem tántorítja el a szervezőket és a látogatókat sem. A városi téren a Meta Terra egyesület szervezésében és az önkormányzat támogatásával tavaszváró hangulatot teremtettek a központban, ahol a virágárusok mellett a kézművesek is kínálják portékáikat. 

   2026.04.01.
Show Dance Fest Magyarkanizsán

Nemzetközi Táncfesztivált tartottak szombaton Magyarkanizsán, immáron 33. alkalommal. A verseny már pénteken elkezdődött, hisz annyi táncos szerette volna megmutatni tudását, hogy egy napba bele se fértek, azonban még így is az éjszakába nyúlt a produkciók sokasága. Hat ország rátermett fiatalja érkezett a Gyógyfürdőbe, ahol a verseny zajlott, melynek ünnepélyes megnyitóján Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere is köszöntötte a résztvevőket. 

 
Keresés
 

   2024.10.01.
A roma lakosság felzárkóztatása és felnőttoktatás Horgoson

Magyarkanizsa Község Önkormányzatának több pályázata is támogatásban részesült idén a szociális védelem területén. Ezeket ismertették hétfőn a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ szervezésében megtartott sajtótájékoztatón, amelynek helyszíne a Központ horgosi napköziépülete volt. Az eseményen ugyanakkor a Második esély oktatási program indulását is bejelentették, amelynek célcsoportját azok a személyek alkotják, akik nem fejezték be az általános iskolát.
Az egyik projekt a roma lakosság felzárkóztatását célozza meg, mondta el Telek Krisztina, a Szociális Központ igazgatója:
- Magyarkanizsa önkormányzata a városok és községek állandó értekezletével megkötött egy megállapodást a tavalyi év folyamán, amelynek a hatását igazából ebben az évben érezzük, hiszen idén alakult meg a koordinációs testület, amelynek minden érintett intézmény igazgatója a tagja. Ők azok, akik felügyelik a lokális akcióterv végrehajtását, amely a roma lakosság felzárkóztatását tűzte ki célul. Ezen munkacsoporton és pályázaton belül alakult meg az a mobil csapat, amely már konkrét feladatokat lát el terepen, tehát segíti a roma lakosság felzárkózását az oktatás, a szociális védelem, a munkába állás, a lakhatás és más területeken. E projekt révén rendelkezünk bizonyos pénzügyi alappal, amelyet önkormányzatunk szintén támogat önrésszel, így erre az évre megközelítőleg 1 millió 200 ezer dinár áll rendelkezésünkre, amelyből különféle eszközöket vásárolhatunk, higiéniai csomagokat állíthatunk össze, vagy olyan fejlesztő eszközöket szerezhetünk be, amelyekkel majd a 3-5 éves gyerekeket tudjuk integrálni az óvodába. Ha már integrációról beszélünk, nagyon fontos elmondanom azt, hogy a Magyarkanizsai Szociális Központ és a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola oktatási egyezményt kötött, így beindul a felnőttek oktatása – ismertette Telek Krisztina.
Gulyás Oldal Anita, a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola igazgatója a projektről ezt mondta:
- Az idei tanévtől a 2024-25-ös iskolai évben a Kárász Karolina Általános Iskola és a Szociális Szolgáltató Központ együttműködésének köszönve megindul a felnőttoktatás az iskola keretein belül, ami azt jelenti, hogy olyan felnőtteknek, akik valamilyen oknál fogva nem tudták befejezni a 8 osztályt, lehetőségük nyílik arra, hogy befejezhessék tanulmányaikat.
Az oktatás október 7-én indul, és megközelítőleg 2025 áprilisában fejeződik majd be.
- Napi szintű oktatásról van szó, amelyben az iskola pedagógusai vesznek részt oktatóként. A szociális központ, illetve a munkaközvetítő által javasolt tanulók azok, akik részt vesznek majd az oktatásban. 45 fővel indul majd a foglalkozás. Az alsósok lesznek az első csoportban, az ötödikesek-hatodikosok a másodikban és a hetedikesek-nyolcadikosok a harmadik csoportban.
Az oktatás helyszíne a Szociális Védelmi Szolgáltató Központ horgosi Napközi épülete lesz, amely szintén felújításra kerül a közeljövőben.
Bővebben:

 




A roma lakosság felzárkóztatása és felnőttoktatás Horgoson

Második esély

Második esély Magyarkanizsán