| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Kispiacon közel 90 helyi nyugdíjas vett részt az első csapatépítő rendezvényen. A helyi közösség jóvoltából ebéddel és italokkal kedveskedtek nekik, így hálálva meg az idősek aktív szerepvállalását a település életében.
Már a csütörtök délelőtti órákban készültek a roston sült ételek a kispiaci játszóház udvarában, ahová a nyugdíjasokat várták. Az idősebb generáció tagjai igyekeznek időről időre közös programokat szervezni.
Bagi Berta nyugdíjas ... |
|
|
Április 21-én este a Magyar Művészeti Akadémia székházában, a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamaraszínpadán tartották meg Bicskei Zoltán Bolondmese című játékfilmjének díszbemutatóját.
A Szőts István-díjas filmrendező, grafikus, az MMA rendes tagja forgatókönyvíróként és rendezőként is jegyzi a „pusztai balladát”, amelynek alaptézisei:
„A puszta mindent elsimít. A nyugalom Paradicsoma.
|
|
|
Már igényelhető a horgászengedély Szerbia-szerte, viszont ebben az évben nem engedélyezett a halászat a Tiszán. Ez idővel halhiányhoz vezethet, ami viszont megemelheti a hal élősúlyának az árát - vélik az érintettek.
Érkezésünk előtt pár perccel érkezett meg a friss tükörponty a magyarkanizsai halas boltba. A tulajdonos három halastóval és három hivatalos tiszai halásszal dolgozik együtt. Napi szinten legalább öt halfajta kapható, amit egyelőre ... |
|
|
Itt a tavasz, és sokan már a nyaralásukat tervezik. Magyarkanizsán olyan szempontból nincs nehéz dolguk az embereknek, hogy van egy utazási iroda, élén egy nagyon kedves és segítőkész vezetővel, aki sok év tapasztalattal a legprofibb utakat keresi meg nekik.
Danica Farkas Grubinhoz, a New Travel+ magyarkanizsai utazási iroda tulajdonosához sokan fordulnak, most már nemcsak a környékből, hanem távolabbról is. Az ő utazási irodája nem szervez, hanem ... |
|
|
Az óvodák világnapjának alkalmából tett látogatást kedden dr. Juhász Bálint, a tartományi képviselőház elnöke és Ótott Róbert, a tartományi kormány alelnöke, tartományi oktatási, jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségi – nemzeti közösségi titkár a martonosi Szivárvány óvodában, ahol a Vajdasági Magyar Szövetség tartományi szerepvállalásának köszönhetően befejeződött az épület hőszigetelése és festése, valamint ... |
|
|
|
|
|
|
|

Augusztusban a Magyarkanizsai Egészségház rendelőiben a község egész területén ingyenes szűrővizsgálatok zajlanak. A sikeres önkormányzati pályázat támogatója a Tartományi Nemi Esélyegyenlőségi Intézet, célja pedig, hogy a község orvosi rendelőiben megszervezendő egészségügyi szűrővizsgálatok révén elérhetőbbé tegye az egészségügyi szolgáltatásokat Magyarkanizsa község minden polgára számára. Megszervezésükre és lebonyolításukra a Nemek közötti egyenlőség előmozdítását célzó helyi cselekvési terv révén kerül sor helyi résztvevők koordinálásával és bevonásával.
A programról Gyólay Karolina, a magyarkanizsai Egészségház igazgatónője és az önkormányzat részéről Marina Šamu programkoordinátor tartott sajtótájékoztatót a tóthfalui rendelőben, ahol nagy volt az érdeklődés a megelőző vizsgálatok iránt.
- Augusztus hónapban összesen kilenc településen szervezünk megelőző akciókat. A cél az, hogy minden polgár igénybe vehesse ezeket. Három ilyen vizsgálatunk van. A szív és érrendszeri betegségek felderítése, ebben az esetben van egy D-dimer teszt is a trombózis elkerülése érdekében, a második a cukorbetegség vizsgálata, illetve a depresszió megelőző vizsgálata - nyilatkozta Gyólay Karolina, aki arra kéri a polgárokat, hogy éljenek a lehetőséggel, hiszen könnyebb a betegséget megelőzni, mint azután gyógyítani. Hozzátette, hogy ingyenes minden vizsgálat, nem kell semmilyen dokumentáció, egyedül a személyi számra van szükség.
A tapasztalat az, hogy vidékünkön a szív- és érrendszeri betegségek gyakoriak. Pont ezért végzik el a trombózisra vonatkozó vizsgálatokat. A stresszes életmód miatt már a fiatalok között is terjed ez a betegség. Az egészségtelen életmód és táplálkozás és a kevés mozgás is hozzájárul a kór kialakulásához, de mindez cukor betegséget is okozhat.
Gyólay Karolina elmondta, hogy ha valakinél problémát találnak, s további vizsgálatokra küldik, soron kívül juthat el a specialistákhoz.
Marina Šamu programkoordinátor elmondta, hogy a Tartományi Nemi Esélyegyenlőségi Intézet az akciót 300 ezer dinár vissza nem térítendő összeggel támogatta.
Az elkövetkező napokban a következő beosztás szerint lesznek a vizsgálatok:
OROMI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 9. péntek, 8.00 - 12.00 óra
ADORJÁNI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 12. hétfő, 8.00 - 12.00 óra
MAGYARKANIZSAI EGÉSZSÉGHÁZ: 2024. AUGUSZTUS 14. szerda, 8.00 - 13.00 óra
OROMHEGYESI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 16. péntek, 8.00 - 12.00 óra
HORGOSI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 23. péntek, 8.00 - 13.00 óra
KISPIACI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 27. kedd, 8.00 - 12.00 óra
MARTONOSI RENDELŐ: 2024. AUGUSZTUS 30. péntek, 8.00 - 12.00 óra
Bővebben:
Ingyenes szűrővizsgálatok Magyarkanizsa községben
Élnek a lehetőséggel
Ingyenes szűrővizsgálatok Magyarkanizsa községben
|
|
|
|
|
|