| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
Magyarkanizsa község napja alkalmából Táborosi Győző pedagógus köszönő oklevelet vehetett át Fejsztámer Róbert polgármestertől. Az idén májusban nyugdíjba vonult testnevelő tanárral — aki nem csak a sport terén alkotott maradandót, nagy szerepe van ugyanis a művelődési ház felújításában is — a közelmúltban beszélgettem.
A díjazott méltatásában egyebek között ez állt: „Táborosi Győző életét a becsületesség, a segítőkészség ... |
|
|
20. alkalommal szervezte meg a Diákszínjátszó Fesztivált a horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. Idén 150-en vettek részt. Négy község iskoláinak, tizenkét előadását díjazta a szakmai zsűri.
Az alsós és felsős tanulók külön kategóriában mérték össze tudásukat a háromtagú zsűri előtt. A fesztivál célja, hogy a diákok megmutathassák tehetségüket, miközben egy csapatként dolgoznak a jó eredmény érdekében. A horgosi Kárász Karolina ... |
|
|
Idén is rendhagyó módon toppant be a Mikulás Martonosra, feldíszített tűzoltóautón érkezett, hogy meglepetést szerezzen a fiatal önkéntes tűzoltóknak.
Az ünnepi jármű már messziről magára vonta a figyelmet, a gyerekek pedig izgatottan várták, hogy személyesen is találkozhassanak a Mikulással.
A nagyszakállú ezúttal is ellátogatott a martonosi gyerekekhez, akik nagyon izgatottan várták érkezését. A Mikulás betért Holló Fannihoz is, ... |
|
|
A Művészetek Háza nagy színpada és a közönség sorai is színültig teltek december 7-én, vasárnap délután Magyarkanizsán. A fogyatékkal élők világnapján ebben az évben is ünnepi műsort szervezett az Együtt Veled-Értük Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület és a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ. A mára már hagyománynak joggal nevezhető rendezvény minden év decemberében arra hívja fel a ... |
|
|
Programokkal színesített adventi vásárt tartottak pénteken és szombaton az önkormányzat szervezésében Magyarkanizsa központjában. A városi téren már pénteken kigyúltak a fények és ünnepi díszbe öltözött a környék, ami az emberek hangulatát is merőben megváltoztatta. A mosolygó arcok, a kellemes, karácsonyi dallamok, a forralt bor és a tea felszálló illata, a gesztenye és a méz meg a kürtőskalács is hozzájárult ahhoz, hogy a szebbnél szebb kézműves termékek ... |
|
|
|
|
|
|
|

A Hit és Fény Alapítvány magyarkanizsai szervezetének Szent Anna gyermekei nevű csoportja tábort szervezett Tóthfaluban. A 35 éve működő magyarkanizsai szervezet csoportjait szülők, fogyatékkal élő fiatalok és segítők alkotják. Ezekben a csoportokban arra törekszenek, hogy olyan környezetet teremtsenek számukra, ahol megélhetik hitüket, fejlődhetnek és kibontakoztathatják képességeiket. Kovács József szervező elmondta:
- Mindenkivel másképp kell foglalkozni személy szerint is. Vannak olyanok, akik nem látnak. Vannak, akik mozgásban korlátozottak, tehát mindenkinek speciális odafigyelésre van igénye. Nem most ismerik meg a vallást, a hitet. Otthon szülők által megismerték és hittanra jártak gyermekkorukban. Ez nem újdonság nekik. Ebben élnek.
A szentmise fontos szerepet kapott a táborban, de emellett a tábori élet része volt a kirándulás, a tájházlátogatás, a lovaskocsikázás és sok más program is. Bús Erika nevelő erről ezt mondta:
- Én mindig is ilyen típus voltam, hogy szerettem az embereken és szeretek a mai napig is segíteni rajtuk, és a legjobb barátnőmnek is van egy Down-kóros kisfia, és akkor így nagyon megszerettem őket. Nekem nincsen sérült gyerekem, én náluk tanultam meg, hogy hogyan kell velük foglalkozni és hallgatnak ránk, a gyermekek meg örülnek, ha ki tudjuk őket mozdítani otthonról.
A táborba a fogyatékkal élő fiatalok általában szülők nélkül érkeznek. A segítők ezzel néhány órára tehermentesítik a szülőket, miközben a különválásnak pedagógiai jelentősége is van. Szülők nélkül a fiatalok könnyebben megnyílnak a segítőknek – hangzott el a táborban.
Bővebben:
A Szent Anna gyermekei csoport tábora Tóthfaluban
Szent Anna-tábor Tóthfaluban fogyatékkal élők számára
|
|
|
|
|
|