| |
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
|
A Vajdasági Írók Egyesülete az idei Koncz István-díjat Oláh Tamásnak ítélte oda. A zentai születésű költő, teatrológus és dramaturg munkássága a kortárs vajdasági magyar irodalom és színháztudomány fontos területeit kapcsolja össze. Lapunk szerzőjének ezúton is gratulálunk az elismeréshez.
Oláh Tamás 1990-ben született Zentán. Mesterfokozatú magyar nyelv- és irodalomtanári oklevelét az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának ...
|
|
|
Szombaton, május 23-án a birkózás világnapja alkalmából megemlékezést tartottak a Vajdasági Birkózóakadémián, a sportág jelenlegi és egykori nagyjai együtt rótták le tiszteletüket, és emlékeztek elődeikre a magyarkanizsai intézmény bejárata előtt felállított szobornál. Dr. Valdemar Štajer és dr. Halasi Szabolcs beszéde után Fejsztámer Róbert, Konc István, Molnár Miklós, Szemerédi István, Csorba József, Csízik Attila, Kopasz Károly, Vuk Rašović, Bratislav ... |
|
|
Ünnepi műsor keretén belül nyitotta meg A Szakkör kiállítás kapuit Horgoson. Közel 200 dísz és egyéb tárgy került kiállításra csütörtök este a horgosi Művelődési Házban.
Szebbnél szebb díszeket, tárgyakat készítettek a 2025-2026-os évadban a horgosi Szakkör tagjai. Alexa Klára már a kezdetek óta tagja a csapatnak. Mint mondja, szeret kézműveskedni és kreatívkodni.
„- Több éve már, hogy jelentkeztem a gyöngyfűzésre, több ... |
|
|
Nem sokszor találja szemben magát az ember ambiciózus fiatalokkal, akik évekre előre tudják, milyen utat szeretnének bejárni az életben. Kis Botondot, a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium diákját röviden úgy lehetne jellemezni: céltudatos. Kitartása irigylésre méltó, eddig elért eredményei alapján pedig joggal látjuk benne a jövő rakétamérnökét.
A magyarkanizsai fiatalemberrel először 2024 júliusában beszélgettem, akkor a CanSat ... |
|
|
Pünkösdvasárnapon az idén is sokan látogattak ki a magyarkanizsai vásártérre, és a portékáikat kínáló árusokból sem volt hiány. A verőfényes napsütésben a vásári forgatag ismét megtöltötte élettel a teret: mindenfelé színek, illatok és hangok keveredtek. A standokon megjelentek a dísznövényeket, virágokat és facsemetéket kínáló árusok, mellettük pedig ott sorakoztak a cukorkák, ruhaneműk és használt cikkek eladói is. Így mindenki találhatott kedvére ... |
|
|
|
|
|
|
|

A szerbiai rendőrség és a belügyminisztérium napja alkalmából bemutatót tartottak Magyarkanizsán. A rendőrség és a tűzoltók közös programokkal várták az érdeklődőket.
A gyerekek megtekinthették a rendőrautókat, illetve megtudhatták azt, milyen felszereléseket használnak a belügyminisztérium munkatársai.
A magyarkanizsai önkormányzat vezetői is részt vettek az eseményen. Nebojša Rakić polgármester-helyettes elmondta: „Ma a magyarkanizsai rendőrállomás vezetőjével, a parancsnokokkal és a polgármesterrel megnéztük a járműveket, a felszerelést, megbeszéltük, mi az, amire még szükségük lehet. Magyarkanizsa önkormányzata az elmúlt időszakban és a következőkben is maximálisan törekedni fog arra, hogy az együttműködést mindig eggyel magasabb szintre helyezze, azért, mert számunkra a lakosok biztonsága az első helyen áll.”
A bemutatón a legnagyobb érdeklődés a járművek iránt volt, de a legkisebbek a különböző egyenruhákat is felpróbálhatták.
Fejsztámer Róbert polgármester elmondta: „A mai nap folyamán itt a kis parkunkban, a városháza előtt, volt egy helyi rögtönzött bemutató a tűzoltóság és a rendőrség részéről, tehát egyáltalán a belügyi szervek részéről, hiszen a rendőrség hete van ezen a héten. Az önkormányzat részéről mindig van egy fajta plusz támogatás a rendőrség és a tűzoltóság irányába.”
Magyarkanizsa önkormányzata több fronton is támogatja a rendőrök és a tűzoltók munkáját - hangsúlyozta Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere.
Bővebben:
Rendőrautók, sziréna, bilincsek - a belügyminisztérium napja Magyarkanizsán
Az állampolgárok biztonsága az első helyen
|
|
FOTÓALBUM Puskás Károly
|
|
|
|