| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2026.06.24.
Véget ért a Tábor határok nélkül diákvetélkedő

Az eseményt kilenc éve szervezik meg. A program célja a vajdasági kultúra sokszínűségének bemutatása és ápolása. Az elmúlt egy hétben közel 150 gyerek vett részt a táborban a magyarkanizsai Tisza-parton 15 vajdasági középiskolából. Az esemény a tartományi oktatási titkárság és a helyi Bro'S Gym edzőterem által valósult meg. 


Precizitásra, gyorsaságra és igazi csapatmunkára volt szükség az utolsó játékhoz. Az elmúlt egy hétben ...

   2026.06.23.
Élményekben gazdag nyár

Magyarkanizsán az egyik fő célkitűzés napjainkban a térség adottságainak minél szélesebb körben való bemutatása, valamint a község által kínált kikapcsolódási és szórakozási lehetőségeknek a távolabbról érkező vendégek előtti megnyitása. Ennek érdekében folyamatosak a fejlesztések, a felújítások, amelyekbe nemcsak az önkormányzat, hanem a szervezetek és a magánszemélyek is igyekeznek minél hatékonyabban bekapcsolódni. Az érdeklődők ma már a számítógép ...

   2026.06.22.
Évadzárót tartott a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület

A Művelődési Ház színpadán a néptánccsoportok és az énekesek ízelítőt adtak mindabból, amit az elmúlt hónapok során elsajátítottak, és amivel számos hazai és külföldi sikert is bezsebeltek. 
Évadzáró műsorral búcsúztatta az idei idényt a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület vasárnap.  


A vasárnap délután érkező heves zápor sem szegte kedvüket - megtelt a Művelődési Ház terme, sokan voltak kíváncsiak ...

   2026.06.22.
A 135. évforduló

Vasárnap kora reggel tűzoltókocsik hangjára, szirénázásra ébredhettek a martonosiak. A Martonosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték ekkor, melyre több mint 500 tűzoltó gyűlt össze. Stílusosan egy községi tűzoltóverseny keretein belül ünnepeltek. 


A felvonulás már reggel hétkor elkezdődött, nem is akárhogy, hisz a helyi közösség épülete elől indult a menet a focipályára, ahol a verseny zajlott. ...

   2026.06.22.
A Kövidinkától a Furmintig

Tavaly tartották meg először Horgoson azt az eseményt, melynek középpontjába a bort helyezték, ám már akkor látszott, hogy ez sokkal többről szól. A Nyitott pincék nem csak a horgosi borok népszerűsítését tűzte ki célul, hanem azt is eredményezi, ami ma oly ritka a világban: összehozza az embereket. Lágy zeneszó mellett, kényelmesen, fehéret, vöröset és rosét ízlelgetve, finoman az érzékeknek és a léleknek is kedvez az ilyen összejövetel. 


 
Keresés
| Sport |
 

   2024.06.27.
A jó emberek és jó focisták nevelése a cél

Tóthfaluban már tíz éve központi szerepet tölt be a labdarúgás. A templomkertben iskola, majd akadémia és kollégium épült, és minden évben történik fejlesztés is. A Magyarkanizsa községhez tartozó parányi falut joggal nevezik a község egyik gyöngyszemének, ahol minden karnyújtásnyira van. A Nyers István Labdarúgó-akadémián három focipálya, köztük egy műfüves pálya, valamint sportcsarnok, konditerem, saját járművek is rendelkezésre állnak a bejáró gyerekek edzésre utaztatására, illetve a bent lakó focisták középiskolába szállítására Szabadkára, Zentára, Magyarkanizsára és Törökkanizsára. A bentlakók jutányos áron színvonalas kollégiumi ellátásban részesülnek, állandó nevelőtanári felügyelettel. Az akadémián népes edzői stáb foglalkozik a különböző korosztályú utánpótláscsapatokkal Darko Veselinov vezetőedző irányításával. A fiatalember az akadémia létrejötte óta oszlopos tagja a csapatnak, és bár ő maga horgosi, de második otthonaként tekint Tóthfalura, ahol a focistapalántákat edzi. A futballedző és szakmai vezető a sikert sem csak gólokban méri, hanem a kitartó munkával elért eredményekben és a jó emberré válásban.
– Amikor 2012-ben elkezdtem a munkát Tóthfaluban, csak egy pályánk volt, azóta pedig hatalmas fejlődésen mentünk át, a körülmények sokat javultak, három pálya, sportcsarnok, konditerem, saját járművek is rendelkezésre állnak, amelyekkel a gyerekeket utaztatni tudjuk. Öt korosztály van az akadémián, 1–8. osztályosok, illetve I–IV. osztályos középiskolások. Száz gyermekkel foglalkozunk, és korosztályonként egy-egy edző dolgozik velük. Emellett kapus- és kondiedzőnk is van, tehát összesen hét edző dolgozik Tóthfaluban. Akik kollégiumi elhelyezésben vannak nálunk, hétfőtől vasárnapig tartózkodnak ott, illetve a meccstől függően – mesélte Darko Veselinov.
A vezetőedzőtől megtudtuk, hogy bár ezek a diákok Tóthfaluban laknak, de az akadémia buszaival szállítják őket a környező középiskolákba, Magyarkanizsára, Szabadkára, Zentára, Törökkanizsára, és természetesen mennek is értük. Az iskolai oktatást követően pedig az akadémián történnek a fociedzések és a kollégiumi foglalkozás. A bejáró focisták viszont az edzések időpontjától függően érkeznek a faluba. És ki ne hagyjuk a tóthfalui ebédeket a kollégiumban, amit volt alkalmam megkóstolni, és páratlan! Messze földön híres a konyhájuk, házias ízekkel, mindennapi főtt ételekkel, helybeli termelők portékáiból és a saját termékeikből. Hisz a jószágok adják a húst, a tejet, amelyből még sajtot is készítenek.
– Hét nevelőtanár is foglalkozik a gyerekekkel, akiknek segítenek a tanulásban. Az általános iskolások heti háromszor edzenek, és őket is ugyanúgy szállítjuk. Zentáról, Szanádról, Csókáról, Horgosról, Kispiacról, Magyarkanizsáról érkeznek, pontosabban megyünk értük és haza is visszük őket, ami, úgy vélem, a szülőknek nagy segítség. Egyelőre ezek az edzések napközben vannak, de a műfüves pályánkon esti edzéseket is tudunk majd folytatni, egyelőre a lámpák érkezésétől függ ennek megkezdése – mondta Darko Veselinov. – Számomra szakmai vezetőként és edzőként nemcsak az eredmények fontosak, hanem az is, hogy ezek a gyerekek, akik nálunk kezdik a pályafutásukat, sokra vigyék. Többen már a felnőttcsapatban is játszanak az adorjáni Tiszában, eljutottak a szerb harmadosztályba, valamint más ligákban, például a Csókában is nyolcan vannak. Nagyon fontos, hogy az itteni foci fejlődjön, a mi gyerekeink erősítsék a helyi csapatokat! Topolyával nagyon jó az együttműködésünk, a nálunk kinevelt fiatalok ott is folytatják a pályafutásukat. A TSC egyik alközpontja vagyunk, így a tehetséges fiatalok oda mennek ezt követően, illetve hozzánk is küldenek gyerekeket, akik majd a felnőttcsapatokban játszanak. Olyanra is van példa, hogy külföldre jutottak. Szőke Adrián tőlünk került a Puskás Akadémiába, majd Kölnben és Hollandiában játszott, rajta kívül sokan bekerültek NB III.-as és NB II.-es csapatokba – sorolta a vezetőedző, akitől azt is megérdeklődtem, hogy számára mi az igazi büszkeség a foci terén. – Soha nemcsak az eredménnyel kérkedem, hanem számomra szívet melengető a szülők visszajelzése, a gyerekek öröme, hogy nemcsak jó focista, hanem jó ember is válik belőlük. Nemcsak jó focistákat, hanem jó embereket is nevelünk Tóthfaluban. Az akadémián családias a hangulat, Utasi Jenő atyának köszönhetően. Tizenkét éve vagyok ennek a családnak a tagja, mindenki emberséges, és a kevésbé tehetséges gyermekek is kiváló eredményeket érnek el – árulta el a vezetőedző.
Az akadémián mindenkit egyenlőként kezelnek és húznak felfelé, önbizalmukra és egyéniségükre is vigyázva, óvva és építve lelki épségüket. Darko Veselinov azt is elmondta, hogy a lesérült játékosok is lehetőséget kapnak.
– A legkönnyebb a kevésbé jóknak búcsút inteni, nálunk azonban mindenkinek lehetőséget és segítő jobbot nyújtunk. Törekszünk a szülőkkel és a gyermekekkel való kompromisszumokra, és sok szeretettel várunk mindenkit a következő tanévre. A Facebookon, az Instagramon is követhetnek minket, és jó szívvel ajánlom a július 8-ától 13-áig tartó nyári focitáborunkat is. Jöjjenek el a gyerekek, nézzék meg a nálunk folyó munkát, mi pedig közülük a legjobbakat biztos minden erőnkkel megpróbáljuk itt tartani. A legtöbben ennek a tábornak köszönhetően kapnak kedvet a focizáshoz, az akadémiához. Mindenkit tárt karokkal várnak, akár kollégiumi elhelyezéssel, akár utaztatással a tóthfalui Nyers István Labdarúgó-akadémiára, ahol a családias légkörben a siker sok verejtékkel, de könnyen jön! Imádom látni a gyermekek fejlődését, ez ösztönöz engem is, és hogy átadjam a tudást és az értékeink megőrzésének fontosságát és az emberségességet, amit a falusi környezetben, az állatok közelségében, a természetben és a sport küzdelmeiben meg lehet lelni.
Bővebben:

 




A jó emberek és jó focisták nevelése a cél